Sony ülitugevad mälukaardid peavad vastu kõik vintsutused nii maal, õhus kui vees

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Mälukaartide puhul kipume me neid valides hindama kirjutamiskiirust ja mälumahtu, kuid tihti jääb üks väga oluline omadus üldse hindamata – vastupidavus. Mis veelgi kummalisem, selle omaduse järgi ei saanudki varem eriti salvestusmahtu valida.

Alates eelmise aasta oktoobrist otsustas Sony täita üsna tühjana seisva niši ja tuli välja oma uute mälukaartide seeriaga Tough. Need kolm mälukaarti – 32 GB64 GB ja 128 GB mahuga, on 18 korda tugevamad kui tavalised SD-kaardid. Praegu saab need kätte ka tavalisest palju odavamalt, sest Sony Centeris käib mälukaartide sooduskampaania.

Miks üldse on vaja ülitugevaid mälukaarte?

Kõik, kellel pildistamise staaži juba enam kui aasta, teavad omast käest, et mälukaardid pole igavesed. Eriti siis, kui pildistad palju ja väljas. Tavalise mälukaardi plastik on piisavalt õrn, et näiteks kogemata kõval pinnal peale astudes võid selle katki teha. Kui mälukaart puruneb ja sa pole jõudnud sellelt oma hindamatu väärtusega originaalpilte ja – videoid ära kopeerida, ongi kõik. Tehtud töö läheb igaveseks kaotsi.

Seega on õigustatud ka veidi suurem investeering tavalisest oluliselt tugevamatesse Sony mälukaartidesse.

Mis teeb neist mälukaartidest kõige vastupidavama salvestusseadme?

Kõigepealt – tegemist on ühes tükis korpusega, mis kokku valatud ja ilma liitekohtadeta. Tavalised mälukaardid enamasti surutakse kokku mitmest plastitükist ja keskele jääb elektroonika osa. See tähendab, et korpus võib siiski puruneda, kui juhtub tõsisem õnnetus. Samuti on tavalistel mälukaartidel õhuke kirjutamiskaitse lüliti ning ühendusklemmide vahelised plastmassribid, mis kõik on üsna õrnad.

Ühes tükis Sony Tough seeria mälukaardid aga valmistatakse tugevamast materjalist ja neil puudub kirjutamiskaitse lüliti. Mälukaardid on kukkumiskindlad kuni 5 meetri kõrguselt, veekindlad ja muidugi ka tolmukindlad (vastavad IP68 reitingule). Tough kaardid on 18 korda tugevamad, kui SD standard ette näeb (180N võrreldes standardi kehtestatud 10N-iga).

Tugevuse pärast pole mingeid järeleandmisi tehtud kaardi kiiruses. SD kaartide kõigil suurustel on V90 sertifikaat, mis tähendab, et need sobivad hästi ka video salvestamiseks kõrge kvaliteediga. Ühenduskiirus ei lange V90 järgi kunagi alla 90 MB/s. Sony kaartide puhul on tegelik salvestuskiirus veelgi suurem, tõenäoliselt parim kiirus üldse, mida SD kaardid suudavad praegu pakkuda.

Lugemiskiirused ulatuvad 300 MB/s-ni ja kirjutamiskiirused kuni 299 MB/s. Nii kiirete kaartidega saab probleemideta salvestada 4K videot.

Kaitse ka muude mõjutuste vastu

Sony Tough mälukaartidel on kaitse ka muude kahjulike mõjude eest – need on röntgenkiirte-kindlad, magnetväljakindlad, antistaatilised, peavad vastu kõrgetel ja madalatel temperatuuridel (siiski mitte lausa tulekindlad) ja UV kiirgus ei tee samuti midagi.

Suur kollane logo korpusel on kindla tagamõttega – see paistab hästi välja hämaras ja nii on lihtne mälukaarte üles leida isegi siis, kui valgust vähevõitu.

Just praegu – vastupidav mälu väga soodsalt

Märtsis kestev Sony Centeri kampaania toob need vastupidavad salvestusvahendid kätte palju soodsama hinnaga kui muidu. Loomulikult on Tough kaardid pisut kallimad kui tavalised, aga meelerahu maksab ka midagi ja samas võib praegu saada 32 GB kaardi kätte 79,99, 64 GB kaardi 143,99 ja 128 GB kaardi 271,99 euroga. Maailma kiireimad mälukaardid toetavad UHS-II standardit.

Sony Tough-seeria ja teisi SDXC mälukaarte saab osta Sony Centerist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.