Sony Centeri blogi

Sony uued juulikõlarid on väljas – veekindlus ja võimas bass kõigil standardvarustuses

Sony tõi juulis välja oma uued juhtmevabad kõlarid SRS-XB43, SRS-XB33 ja SRS-XB23, mis mõeldud mobiilsele kasutajale, kes tahab head muusikat kuulata ka väljaspool koduseinu ning juhtmevabalt. Kõik uued kõlariseeriad on veekindlad, varustatud mikrofoniga ja võimsa bassiga, toetavad Google Assistanti või Siri häälkäsklusi ning neid võib kokku ühendada kuni saja ühilduva kõlariga.

Kolm kõlarit on mõnes mõttes sarnased, kuid siiski ka üsna erinevad, kattes erinevaid vajadusi.

SRS-XB23 on teistest kõige eristuvama välimusega – silindrikujuline, aku kestab 12 tundi ja on oluliselt kergem, kui ülejäänud kaks. Seega sobib hästi paljuliikuvale kasutajale, kellele on oluline, et kõlar hästi kotti ära mahuks. Eks helivaljust on sellevõrra vähem kui suurematel kõlaritel, aga samas peaks selle mudeli võimsusest piisama keskmiseks seltskondlikuks peoks terrassil või rannas. Suurus on muide optimeeritud nii, et Sony kõlar mahuks täpselt ära topsihoidjasse autos, matkatoolis või miks mitte ka paadis või kaatris. Lisaks võid kasutada kõlarit nii püsti- kui pikaliasendis.

SRS-XB23 peidab endas EXTRA BASS kõlarielemente, mis aitavad selgelt kõlada madalamatel sagedustel. Otstes on basse võimendavad passiivsed elemendid.

IP67 standardile vastav korpus on muuhulgas ka soolase vee kindlusega, korpust saab pesta voolava vee all ja see kannatab ka vettekukkumist, jäädes pinnale ujuma.

Sisseehitatud mikrofoniga võib käed-vabalt-kõnesid vastu võtta või virtuaal-assistendile häälkäsklusi jagada. Näiteks saad niimoodi kõnega ka muusikat juhtida.

Sony Party Connecti tehnoloogiaga on võimalik üle Bluetoothi ühendada kokku kuni 100 ühilduvat kõlarit ja katta niimoodi muusikaga suure ala, kus kostab igal pool sama lugu.

SRS-XB33 on veidi võimsam mudel, ka kuju on eelmisest teistsugune. Korpus pole enam ümmargune, vaid on optimeeritud suurema mittesümmeetrilise bassikõlari heli paremaks võimendamiseks. 1,1 kg kaaluva SRS-XB33 suurema raskuse üheks põhjuseks on ka pea kaks korda kauem kestev aku ja suurem helivaljus, millest piisab suuremaks peoks nii õues kui saalis. Nagu teisedki, on see mudel IP67 veekindlusega ja toetab virtuaalassistente. Sisseehitatud mikrofoniga saab vastata kõnedele ning Party Connecti abiga ühendada kuni 100 kõlarit sama muusikat mängima. Bluetoothi leviala on 10 meetrit.

Kõlaril on valgusefektid ja ka koos nende kasutamisega kestab aku veel 14 tundi, ilma peotuledeta aga 24 tundi. Kaks LED-valgusriba võnguvad muusikaga samas taktis ja värvust saad vajadusel reguleerida Sony mobiiliäpist Music Center.

Sony LIVE SOUND aitab kõlari helisid ruumiliselt suunata, nii et tunnetad heliallikate loomulikku asendit.

Sedagi mudelit saab kasutada nii püsti- kui pikaliasendis ning vette kukkudes jääb see nagu poi pinnale ujuma, mängides samal ajal edasi.

SRS-XB43 on neist kolmest kõige võimsam kõlar, kuid välimuselt ja aku poolest üsna sarnane XB33-le. Kaal on aga veelgi suurem – 2950 grammi, et võimsamaid bassielemente ära mahutada. Lisaks on sel mudelil ka eraldi nii-öelda tviiterid ehk spetsiaalsed kõlarielemendid kõrgemate sageduste ja vokaali paremaks esiletoomiseks.

Ilmselt rahuldab selle kõlari võimsus valdava enamuse akuga juhtmevaba kõlari kasutajate vajadustest, sest kostab tõesti kaugele ja kestab 24 tundi ühe laadimisega. Sellel kõlaril on nagu SRS-XB33 mudelilgi LED-valgusribad.

XB43 pakub nagu teisedki mudelid EXTRA BASSi ja ruumilist LIVE SOUNDi, virtuaalassistentide tuge, sisseehitatud mikrofoni kõnedele vastamiseks ja Party Connecti, et ühendada omavahel kuni 100 kõlarit.

Kõik need uued vee- ja põrutuskindlad Sony suvekõlarid on nüüd müügil Sony Centeri poodides ja e-poes. Uuri ka värvivõimalusi – valikus on erinevat värvi korpusega mudeleid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.