Sony Centeri blogi

Sony uued MASTER-seeria telerid toovad filmistuudio profiekraanide tippkvaliteedi koju kätte

Laiatarbeseadmed kipuvad küll tavaliselt pool sammukest profiseadmetest maas olema, kuid Sony uute tipptasemel MASTER-seeria teleritega AF9 OLED ja ZF9 LCD möödutakse olulisest verstapostist parima pildikvaliteedi toomisel igaühe koju.

Sony Europe kuulutas välja kaks uut telerite seeriat, mis pakuvad enneolematut pildikvaliteeti. Neis mudelites kasutatakse mitut uut patenteeritud tehnoloogiat ja lahendust, mille esiplaanil on järgmise põlvkonna pildiprotsessor X1™ Ultimate.

Uued mudelid AF9 OLED ja ZF9 LCD kuuluvad MASTER-seeriasse, kus on esindatud ainult Sony parima pildikvaliteediga telerid.

Sony eesmärgiks oli luua sellised ekraanid, mis suudaksid kuvada just sellist pilti, mida sisuloojad tahavad näidata ilma mingite moonutuste või kvaliteedikadudeta. MASTER-seeria pildikvaliteet ongi nüüd lähedal professionaalsete monitoride tasemele filmistuudios. Selleks töötasid Sony kõige kogenenumad insenerid pildikvaliteedi alal väga ranged toodete hindamise kriteeriumid, mida järgides on üsna kindel, et lipulaevast MASTER-seeria pakub kodudes parimat võimalikku pildikvaliteeti.

MASTER-seeriasse kuuluvad AF9 ja ZF9 on varustatud uue uusima põlvkonna pildiprotsessoriga X1 Ultimate. See protsessor mängib väga olulist rolli tõetruu pildi esitamisel. Sonyl on professionaalseks kasutamiseks mõeldud kaamerate ja monitoride väljatöötamisel pikaaegne kogemus, mida kasutatakse ka pildiprotsessoris X1 Ultimate, mis suudab intelligentselt tuvastada iga pildil oleva objekti. Selleks kasutatakse ka Sony uut objektipõhist supereraldusvõime lahendust.

Samuti on objektipõhist HDR-i esitust oluliselt uuendatud ning nüüd saab iga objekti eraldi esitada nii, et pilt oleks sügavam, tekstuur täpsem ning kogu vaade realistlikum.

Sony on juba ajalooliselt teinud koostööd filmi- ja muu sisuloome spetsialistidega, näiteks töötati koostöös Sony Pictures Entertainmentiga 2000. aastal välja pildirežiim, mis vastab filmiloojate kõrgetele kvaliteedikriteeriumidele ning hiljuti standardiseeriti ka HDR, mis võeti kasutusele filmide loomisel. MASTER-seeria jaoks lõi Sony aga koostöös Netflixiga „Netflixi kalibreeritud režiimi” spetsiaalselt selleks, et saavutada sama pildikvaliteet, mida kasutatakse stuudiotes kvaliteedihindamistel, et säilitada kunstnike loominguline visioon ja kavatsused.

Klõpsates ühel menüüvalikul nutiteleris, taasesitab Netflixi kalibreeritud režiim tõetruult pildi, mis aitab äratada loo ellu just nii, nagu tegijad seda on plaaninud.

MASTER-seeria toetab ka valdkonna juhtivat ekraanikalibreerimise tarkvara CalMAN®. Seda kasutavad profid kvaliteedi tagamiseks, et vastata rangetele nõuetele, mille on kehtestanud sisuloojad leviedastuses, tootmises ja tootmisjärgselt.

Innovatsioon nii telepildi, heli kui disaini vallas

Lipulaevast nutiteler AF9 OLED (55- ja 65-tollised mudelid) on varustatud Pixel Contrast Boosteriga ehk OLED-teleritel oleva Sony originaalse elektroonilise juhtpaneeliga. See suurendab pildi dünaamilist ulatust, tuues välja muidu kaduma minevad lisadetailid ja tekstuurid.

AF9 OLED-teler pakub tipptasemel helikvaliteeti tänu uuele Acoustic Surface Audio+™-tehnoloogiale. Seda tutvustati esimest korda eelmisel aastal auhindadega pärjatud A1-seeriaga, millele järgnes sel aastal AF8. Täiustatud Acoustic Surface Audio+ lisab ekraani keskele lisaelemendi ja lisabassi kanali, mille tulemuseks on 3.2 kanaliga helisüsteem. Keskmine lisaelement toimib nagu keskmised kõlarid, mis on peidetud akustiliselt läbipaistva ekraani taha, nagu võib leida ka kinodes. Kolme kõlarielemendi ja kahe küljele suunatud bassikõlariga loob AF9 rikkaliku helimaastiku, mis suurendab oluliselt ka vaatamiskogemust.

Nutiteleril AF9 on ka keskmise kõlari režiim, mis võimaldab lahendust Acoustic Surface Audio+ kasutada kodukinosüsteemi keskmise kõlarina.

OLED-ekraaniga AF9 asub ühel alusel – ekraanipaneelis, mida omakorda hoiab püsti tagant toetav kangaga kaetud jalg.

ZF9 LCD nutiteleri (65- ja 75-tollised mudelid) uus funktsioon X-Wide Angle tagab, et pilt on alati parima kvaliteediga olenemata vaatamisnurgast. See vähendab värvinihkeid, nii et värvid püsivad tõetruud olenemata vaataja asukohast. Koos lahendusega X-Motion Clarity™, mis minimeerib liikumisest tingitud hägusust kaadris ilma ekraani eredust vähendamata, aitab see mudelil ZF9 lahendada tavapärased probleemid, millega seisavad silmitsi muud LCD-paneelid.

Mudeli ZF9 raamil on must täpiline pinnaviimistlus nagu DSLR-kaameral, mis paistab ülejäänud teleri metalse välimuse taustal silma. Minimalistlik välimus on ka jalgadel, need vormitud alumiiniumist.

Nii AF9 kui ka ZF9 seeria telerid on endiselt Android TV operatsioonisüsteemiga nagu Sony nutitelerid varemgi on olnud, see võimaldab alla laadida Androidiäppe teleritele filmide, muusika, fotode, mängude, otsingu ja muude tegevuste jaoks. Häälotsingu funktsioon võimaldab hõlpsalt leida sisu, esitada küsimusi ja juhtida telerit. Sisseehitatud Chromecast´iga saav saata oma nutitelefoni või tahvelarvuti sisu telerisse ning Google Play võimaldab vaadata teleris lemmikfilme ja telesaateid ning mängida mänge.

Sony teatab MASTER-seeria telerite turulejõudmise täpse kuupäeva Euroopas varsti.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.