Sony Centeri blogi

Sony uued mürasummutavad spordiklapid pakuvad head bassi ja pikka akukestvust

Juulis tulevad Sony Centeris müügile Sony uued juhtmevabad kõrvasisesed spordikõrvaklapid WF-SP800N, millel on sportliku kasutaja jaoks mitu head üllatust. Tegemist on IP55 standardile vastava pritsme- ja niiskuskindla korpusega klappidega, mis vaatamata väikestele mõõtmetele ja kergele kaalule suudavad ühe laadimisega üheksa tundi muusikat mängida. Hiljem saab neid veel mitu korda laadimiskapslist laadida.

Vastupidavus-standard IP55 on kraad kangem kui tavaliselt spordikõrvaklappidel pakutav IP44 nii veepritsmete kui tolmu suhtes. Võrreldes eelmise põlvkonna spordiklappidega on aku tööaeg pikenenud lausa kolm korda, kuid kuularite kaal on sellevõrra ka mõne grammi võrra raskemaks läinud.

Samas on täiustatud korpuse ja otsikute kuju, et sportimise ajal klapid veel paremini kõrvas istuks. Ka puutenupp on saanud suurema pinna ja on lihtsamini tabatav.

Koos laadimiskapsliga ulatub Sony WF-SP800N kuulamisaeg kuni 18 tunnini (ilma mürasummutuseta kuni 26 tundi). Aktiivne mürasummutus on mobiiliäpist juhitav: saad seadistada selle kas täielikult väliseid hääli tõrjuma või olulisi helisid, näiteks inimkõnet läbi laskma. Seda saab teha vaid sõrme klapi kohale liigutades. Mürasummutuse täiendavaks juhtimiseks on vaja nii Androidi kui IOS-iga töötavat äppi Headphones Connect, millega on võimalik ka muid heliseadeid muuta.

Uued klapid kasutavad uutmoodi ühendustehnoloogiat. Kui vanemad mudelid olid ühe kuulari kaudu telefoniga ühenduses ja see jagas ühendust teise kõrva, siis nüüd võtavad mõlemad kuularid otse nutiseadmega ühendust, et tagada stabiilsem ja kindlam ühendus. Ühtlasi tagab selline lahendus ka väiksema viiteaja, nii et on mugavam sünkroonis heliga videoid vaadata või mänge mängida. Muidugi saab vastata ka mobiilikõnedele – kas mõlema, ainult vasaku või ainult parema kuulariga. Seega kui vajad handsfreed auto juhtimisel, sobib kõrva pista ka üks klapp, samal ajal kui teine kapslis laeb. Nii võid handsfree kasutusaega kahekordistada, vahetades kasutatavat kuularit.

Kui tavaliselt on väikestel kõrvasisestel klappidel probleeme sügavama bassi esitamisega, siis Sony WF-SP800N tagab EXTRA BASS™ tehnoloogiaga madalamate sageduste mõjusa mahamängimise. Vastavalt oma muusikamaitsele saad aga kõrgeid ja madalaid sagedusi ise mobiiliäpi ekvalaiserist reguleerida.

Kui kasutad igapäevaselt hääljuhtimisega virtuaalseid assistente, siis uued klapid toetavad kõiki enamlevinuid: nii Google Assistanti, Amazon Alexat kui Apple Sirit.

Parimaks kõrva sobitumiseks on kaasas kaks erineva suurusega kõrvakaart ning neli erineva suurusega otsikut, et igaüks leiaks endale paraja.

Sony uued juhtmevabad mürasummutavad spordikõrvaklapid WF-SP800N on Sony Centeris saadaval alates juulist hinnaga 199,99 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.