Sony Centeri blogi

Sony uued nutitelefonid Xperia 1 III ja Xperia 5 III keskenduvad kvaliteetsele fotole ja meediaesitusele

Sony Xperia 1 III ja Xperia 5 III.

Kuna Sony on ühelt poolt tugev kaameratootja ning teiselt poolt kuulub ettevõttele üsna suur meediatööstus, siis sama joont hoitakse ka mobiilides – uued mudelid Xperia 1 III ja Xperia 5 III pakuvad pildistamiseks paljusid samu tehnoloogiaid, mis suurtes profikaamerates ning meedia taasesitusel proovitakse maksimaalselt täpselt edasi anda seda, mida filmitööstus soovib näidata.

Esimest korda on telefonil ekraan 4K eraldusvõimega ja 120 Hz värskendussagedusega, mis sobib hästi kvaliteetsete filmide vaatamiseks ja muidugi ka mobiilimängude sujuvamaks mängimiseks.

Kaamera osa on koos välja töötatud Sony Alpha seeria kaameraid arendavate inseneridega. Oma valdkonnas on Sonyl olemas maailma juhtiv autofookuse tehnoloogia, mis on Xperia 1 III ja Xperia 5 III telefonides täiesti olemas. See toob kiire, täpse ja pideva automaatse teravustamise koos reaalajas silmade järgi teravustamisega nutitelefonidesse.

Xperia 5 III telefonis on kasutusel täiustatud objektide jälgimise tehnoloogia, mille abil saavad fotograafid ekraanipuudutusega jälgida kaadris liikuvaid objekte ja neid pidevalt teravana hoida.

Xperia 1 III lisab objektide jälgimisele võimaluse neid reaalajas tehisintellektiga täpselt teravustada, kasutades kauguse mõõtmiseks tehisintellektil põhinevaid algoritme ja 3D iToF andurit, mis saab oskab objekti täpselt tuvastada ja jälgida ka siis, kui see vahepeal ajutiselt kaadrist välja liigub.

Mõlemad mudelid pakuvad pidevat automaatse teravustamise funktsiooni, mis lubab teha AF/AE ehk teravustamise ja säri arvutusi kuni 60 korda sekundis. See omakorda aitab teha pilte kiirusega kuni 20 kaadrit sekundis.

Samasugune jõudluse tase on võrreldav professionaalsete spordikaamerate, näiteks Alpha 9 seeriaga. BIONZ X pilditöötlusprotsessor toetab ka esmakordselt pildistamist hämaras sarivõtte režiimis, tehes samas iga kaadri juures tõhusat müra vähendamist, mis eelmistes telefonimudelites pole olnud võimalik.

Muudetava suurendusega teleobjektiiv

Uutel Xperia mudelitel on varieeruva suurendusega teleobjektiiv, mis vastaks universaalsele 70–105 mm objektiivile tavakaamera puhul. Kahe faasituvastusega teravustamise sensori ning PDAF teravustamisega saab kaadri täies ulatuses teravaks kogu fookusvahemikus.

Xperia 1 III ja Xperia 5 III pakuvad foto- ja videosalvestusel kokku nelja fookuskaugust – 16 mm, 24 mm, 70 mm ja 105 mm. Nii saab jäädvustada teravalt kõike lainurgaga maastikke üles võttes või teleobjektiiviga metsloomi filmides. Videopildi stabiliseerimiseks kasutavad Xperia 1 III ja Xperia 5 III uusimat Optical SteadyShot stabilisaatorit koos FlawlessEye´ga, mis ühendab pildisensori suurema lugemiskiiruse Sony pildistabiliseerimise algoritmiga.

Mõlemal mudelil on jätkuvalt spetsiaalselt Xperia nutitelefoni jaoks kalibreeritud ZEISS-i optika. ZEISS-i spetsiaalkate aitab klaasilt peegeldusi vähendada.

Inimeste ja loomade täpsemaks teravustamiseks saab kasutada reaalajas silmade järgi automaatset teravustamist.

Xperia 1 III ja Xperia 5 III pakuvad mõlemad pildistamise profirežiimi (Pro), mis lubab professionaalsel tasemel pildistada, muutes käsitsi kõiki vajalikke põhiseadeid. Mõlemad mudelid töötati välja koostöös profifotograafidega, et panna paika seadistusvõimalused, mis peegeldavad paljusid Alpha-seeria profikaamerate omadusi ja juhtnuppe. Muuhulgas saab käsitsi seadistada ISO, säriaega, EV, RAW tuge jne. Xperia 1 III mudelil on olemas spetsiaalne füüsiline päästikunupp reljeefse viimistlusega.

Ekraan ja heli kino tasemel

Sonyl on nüüd ette näidata maailma esimene nutitelefon, millel 4K HDR 120 Hz värskendussagedusega ekraan, mis on kaetud Gorilla Glass Victus kriimustuskindla kattega.

Muusikat saab mängida stereokõlaritest, mis on 40 protsenti valjemad kui eelmisel mudelil.
Täiustatud Game Enhanceri funktsioone, muuhulgas saab helitämbrit ekvalaiseriga muuta, optimeeritud on mikrofoni tundlikkust ja tegemist on ka esimese telefoniga, millel sisseehitatud Sony ruumilise 3D heli tehnoloogia 360 Reality Audio.

Nii Xperia 1 III kui ka Xperia 5 III on traditsioonilise 3,5 mm kõrvaklapipesaga, kuhu saab ühendada oma kvaliteetsed lemmik-kõrvaklapid.

Sony Xperia 1 III.

Uued telefonid jooksevad Qualcomm Snapdragon 888 5G mobiilsel platvormil, aku mahutavus on 4500 mAh ja kaasas on 30 W kiirlaadija, mis laeb kuni 50% akust poole tunniga. Telefonid toetavad juhtmevaba laadimist.

Film laiale ekraanile

Muidugi on kinofilmi kõige parem vaadata kinos seinasuurusel ekraanil, aga kui kinosaal on kinni või ei saa suurelt ekraanilt ise vaadata, on ainus parim ekraan sinu taskus. Selleks on uued Xperia mudelid varustatud kinoelamusele kõige lähedasema ekraanipaneeliga. Xperia 1 III pakub 6,5-tollist 21:9 suhtega CinemaWide 4K HDR OLED-ekraani 120 Hz värskendussagedusega, Xperia 5 III aga pisut väiksemat, 6,1-tollist 21:9 küljesuhtega CinemaWide HDR OLED-ekraani samuti 120 Hz värskendussagedusega.

Powered by CineAlta märge tähendab, et ekraanid on tehases kalibreeritud Hollywoodi stuudiotes kasutatavate Sony professionaalsete värvimonitoride värve täpselt edasi andma.

Mängudeks sobiv

Mängijad saavad mobiilimängudes olulise eelise Xperia 1 III ja Xperia 5 III uute 21:9 küljesuhtega ekraanidega, mis jätab vaatevälja rohkem ruumi. 120 Hz värskendussagedus teeb ka mängude pildi palju sujuvamaks. 240 Hz sagedusega kontrollitakse puutetundlikkust, mis annab täpsuse mängude juhtimisel ekraanilt ning omakorda eelise konkurentide ees mängus.

Sony Xperia 5 III.

Parandatud on soojusvahetust, et telefoni jahutus töötaks hästi suurematel protsessorikoormustel mängides.

5G ja kiired ühendused uue kiibiga esindatud

Uusima Qualcomm Snapdragon 888 5G mobiiliplatvormiga on olemas tugi nii 5G võrgule kui kiirele juhtmeta andmesidele. Qualcomm Kryo 680 protsessor on kuni 25 protsenti suurema jõudlusega ja Qualcomm Adreno 660 GPU ehk graafikakaart pakub 35 protsenti kiiremat graafilist renderdamist, kui eelmine põlvkond.

Sony närvivõrgul põhinev algoritm analüüsib WiFi-signaale, et ennustada ühenduvuse kvaliteedimuutusi. Xperia 1 III ja Xperia 5 III hindavad enne ühenduse loomist ka saadaoleva WiFi kvaliteeti, et määrata andmesideühenduseks kas WiFi või hoopis mobiilne ühendus.

Xperia 1 III on tagaküljelt mattklaasist kattega ning servadest tugeva metallraamiga. Ekraanil on kriimustuskindel Corning Gorilla Glass Victus, mis on seni kõige tugevam Gorilla Glass klaas. Xperia 5 III kompaktsem mudel on kaetud Corning Gorilla Glass 6 kattega. Mõlemal mudelil on IP65 / 68 standardile vastav veekindlus ja tolmukaitse ehk võib minna ka lühemaks ajaks vee alla.

Korpused on mõlemal uuel telefonil antibakteriaalse kattega, mis vähendab määrdumist.

Vaata ka mõlema telefoni tutvustusvideoid:

Sony on kuulutanud uute XPERIA telefonide väljatuleku ajaks USA-s suve, Euroopasse jõudmise kohta pole täpsemat aega veel teada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.