Sony Centeri blogi

Sony uued telerid toovad sel aastal 8K, IMAXi ja suurema kaadrisageduse elutuppa

Eelmisel nädalal Las Vegases lõppenud tarbijaelektroonikamessil CES tutvustas Sony oma uusi telereid, mis toovad kodudesse uue kvaliteedi ning pakuvad kinole veelgi lähedasemat elamust. Siin on CES-il tutvustatud värsked mudelid, mis peagi ka poodidesse jõuavad.

Sony Euroopas esitletud uute mudelite seas on näiteks uus ZH8 8K LED-teler, A8 (55-tolline ja 65-tolline uus mudel), A9 (48-tolline), mitmed 4K OLED-telerid ning 4K LED-telerid XH95 ja XH90.

Sony uued mudelid on varustatud uuendatud pildiprotsessoriga X1 Ultimate, mis töötleb ka madalama kvaliteediga signaali maksimaalseks võimalikuks resolutsiooniks, mida teler toetab ja mitmed mudelid on varustatud ka Sound-from-Picture Reality tehnoloogiaga, mis loob mulje, nagu heli tuleks otse ekraanipinnalt.

Uutel mudelitel on endiselt ka spetsiaalselt kalibreeritud režiim Netflixi vaatamiseks ning IMAX Enhanced režiim (valitud mudelitel).

Lisaks on Sony uudismodelitel veel uus funktsioon Ambient Optimization, mis optimeerib pildi- ja heliseadeid vaatajat ümbritseva keskkonna järgi. Näiteks korrigeerib see ekraani heledust toas olevast valgustusest lähtudes. Heledalt valgustatud ruumides on ekraan eredam ja hämaramas tumedam. Uus tehnoloogia suudab tuvastada toas olevaid asju, mis neelavad või peegeldavad heli (näiteks kardinad, mööbel vms), et selle järgi heliseadeid peenhäälestada.

Sony äsja välja tulnud teleritel on ka uutmoodi disainilahendus – diskreetne telerialus, et see ei segaks ekraanil toimuva vaatamist. Minimalistliku disainiga alus on vaevumärgatav ning tagab parema vaate.

Uued telerid on uue Playstationi mängukonsooli tulekuks valmis ja toetavad 8K eraldusvõimet (mõned mudelid) või 4K eraldusvõimet kaadrisagedusega kuni 120 kaadrit sekundis, samuti on HDMI sisendid üliväikese viitega, et pakkuda paremat mängukogemust.

Uued tehnoloogiad, mida sel aastal nutitelerites kasutatakse

X-Motion Clarity OLED-teleritele on palju kiidusõnu pälvinud Sony tehnoloogia, mis on nüüd saadaval ka OLED-telerite jaoks. Tänu kõrgemale värskendussagedusele muudab X-Motion Clarity ekraanil toimuva reaalajas selgemaks, eredamaks ja sujuvamaks kui varem, viies näiteks spordivõistluste vaatamise uuele tasemele.

X-Wide Angle’i tehnoloogia abil tunduvad ekraanil olevad värvid iga nurga alt vaadates erksad ja loomulikud, pakkudes värviküllasemat ja eredamat elamust, kui tavalised LED-telerid. Nii saab nautida laia dünaamilise ulatuse ja sügavusega pilti olenemata istumiskohast. X-Wide Angle’i tehnoloogiaga on varustatud 55-tollised ja suuremad XH95 4K Full Array LED-telerid.

Täisjada- ehk Full Array LED ekraan on taustavalgustuse tehnoloogiaga, millega valgustatakse või tumendatakse ekraani erinevate osade valgustust, parandades kontrasti ja eredust. See ekraanitehnoloogia võimaldab täpselt tasakaalustada valgustugevust ekraani erinevates punktides, et tumedamad stseenid oleksid mustemad ja heledad stseenid eredamad vastavalt sellele, kuidas sisuloojad on ette näinud. Full Array LED on nüüd saadaval ka keskmise hinnaklassi XH90 4K teleritel.

Tagantvalgustusega pult on kaasas ZH8 ja XH95 mudelitel. Alumiiniumkorpusega stiilne ja vastupidav pult on tagantvalgustusega, et oleks mugav kasutada ka pimedas toas.

Android TV on olnud olemas kõigil Bravia teleritel, selles sisaldub Google Assistant, Google Play Store uute äppide allalaadimiseks ning Chromecast video ülekandeks teistest koduseadmetest. Mugavamaks kasutamiseks on täiustatud ka Sony originaalkasutajaliidese menüüsid ning hääljuhtimist. Täiustatud hääljuhtimisfunktsionid võimaldavad kasutajatel nautida telesaateid, rakendusi ja ühendatud seadmeid käed-vabalt.

Vabakäevõimalused aitavad juhtida telerit häälkäsklustega. Sony häälega aktiveeritavad telerid pakuvad nutikamat vaatamiskogemust Google Assistanti vahendusel. See oskab otsida uusimaid filme ja seriaale või avada multiplayer mänge. Samuti saab lasta virtuaalassistendil reguleerida toa valgustust, kui ühendad süsteemi veel mõne nutiseadme. Ka oma kalendrit ja märkmeid saab vaadata või küsimustele vastuseid lugeda otse teleriekraanilt.

Ühilduvus nutikõlaritega tähendab, et Google Assistant´i ja Amazon Alexa seadmetega saab häälkäskluste abil käivitada video esitamise teleris ning juhtida videoesitust YouTube’i või Google Home’i kaudu või vahetada Amazon Alexaga seadme kaudu telekanalit või muuta helitugevust.

Ühilduvus Apple AirPlay 2 vahendusel teiste seadmetega toob telerisse filmid, muusika, mängud ja fotod otse iPhone´ist, iPad´ist või Mac´i seadmetest. Apple HomeKit´iga ühilduvus pakub mugavat ja turvalist võimalust juhtida oma telerit Apple´i seadmetega.

Uued Sony telerimudelid ja nende peamised näitajad

Nüüd aga uutest teleritest lähemalt.

ZH8 raami on integreeritud kõrgsageduslikud kõlarielemendid: see tekitab kaasahaaravama heliemotsiooni. Õhukese disainiga ja uutmoodi raami integreeritud kõlaritega saavutatakse Sound-from-Picture Reality tehnoloogia abiga tunne, nagu heli tuleks otse ekraanilt.

ZH8 (85-tollised ja 75-tollised mudelid) 8K täisjada-LED-telerid toovad 8K kvaliteedi elutuppa ning töötlevad pildiprotsessori X1 Ultimate abiga ka madalama kvaliteediga video 8K vääriliseks. X-Reality PRO abiga pilti teravustatakse ja täiustatakse reaalajas ning Sony spetsiaalset 8K töötluste andmebaasi kasutatakse selleks, et viia kõik kujutised ekraanil võimalikult lähedale 8K kvaliteedile.

ZH8-l on ka uus tagantvalgustusega pult, mis aitab kasutada ka pimedas toas. Teleri alust saab seadistada kahte asendisse, et oleks mugav paigutada ka väiksemale kapile.

Uus funktsioon Ambient Optimization optimeerib pildi- ja helikvaliteeti vaatajat ümbritseva keskkonna järgi. See korrigeerib ekraani heledust toas olevast valgusest lähtudes. Heledalt valgustatud ruumides on ekraan eredam ja tumedates ruumides tumedam.

TRILUMINOS Display toob värvi, valguse ja tonaalsuse peened nüansid videokaamerast ekraanile võimalikult ehedalt.

ZH8 ühildub Dolby Visioni ja Dolby Atmosega ning reageerib häälkäsklustele, ühildub nutikõlaritega, Apple AirPlay 2 ja HomeKit´iga.

A8 (65- ja 55-tollised mudelid) 4K OLED-teler kasutab pildi parandamiseks samuti pildiprotsessorit X1 Ultimate 4K HDRi kvaliteediga ning objektipõhise supereraldusvõime, objektipõhise HDRi, Super Bit Mapping´u ja 4K HDRiga.

Funktsioon Pixel Contrast Booster kaheksa miljoni isevalgustuva piksliga ja Sony OLED-juhtpaneeliga loovad täiuslikud mustad pinnad ekraani ning loomutruud värvilahendused.

X-Motion Clarity OLED-teleritele pakub selgemat ja selgemat pilti spordivõistluste paremaks jälgimiseks, helilahendust Acoustic Surface Audio toetavad kaks bassikõlarit, TRILUMINOS Display seadistab värve täpselt selliseks, nagu videokaamera need üles võttis, telerid ühilduvad Dolby Visioni ja Dolby Atmosega.

Uueks funktsiooniks on Ambient Optimization, mis optimeerib pildi- ja helikvaliteeti vaatajat ümbritseva keskkonna valgustatuse ja akustika järgi.

A8 telerid ühilduvad Apple Airplay 2 või HomeKiti toega seadmetega, samuti Amazon Alexa seadmete ja nutikõlaritega.

A9 (48-tolline mudel) on 4K OLED-teler, mis rahuldab väiksema ekraani soovjate vajaduse paigutada kompaktsem OLED-teler mõnesse väiksemasse tuppa. Teleri väike alus sobib väiksemale lauale. Pildikvaliteet on sel mudelil ilmselt parim omataoliste väiksemate nutitelerite hulgas, varustusse kuulub OLED-telerite erilahendusena pildiprotsessor X1 Ultimate, Pixel Contrast Booster ja Acoustic Surface Audio, X-Motion Clarity OLED-teleritele, Ambient Optimization, TRILUMINOS Display, Dolby Vision ja Dolby Atmos. Samuti ühildub teler Apple Airplay 2 või HomeKiti seadmetega ja Amazon Alexa seadmete või nutikõlaritega.

XH95 (85-tolline, 75-tolline, 65-tolline, 55-tolline ja 49-tolline) 4K täisjada-LED-teler on pildiprotsessoriga X1 Ultimate ning pakub vaatajatele parimat 4K HDRi kogemust, ühendades endas järgmised tehnoloogilised lahendused: objektipõhine eraldusvõime, objektipõhine HDR ja Super Bit Mapping 4K HDRi jaoks. Telerid on varustatud Full Array ehk täisjada-tagantvalgustusega, mida saab täpselt tumendada kohtades, kus pilt peab olema maksimaalselt must. X-tended Dynamic Range PRO tehnoloogia annab tavalistest LED-teleritest kuus korda parema kontrasti.

Neil teleritel on veel vaatenurga parandamiseks X-Wide Angle’i tehnoloogia, täiustatud helilahenduseks Acoustic Multi-Audio, kahe võimenduskanaliga Sound-from-Picture Reality, mis juhib põhikõlarit ja peidus olevat kõrgsageduslikku kõlarielementi eraldi, samuti uus õhuke kõlar X-Balanced Speaker kahe võimenduskanaliga (saadaval ainult teleritele suuruses 55”, 65” ja 75”). Acoustic Multi-Audio on saadaval 55-tollistele ja suurematele teleritele.

Ühtlaselt tasapinnalise disainiga telerid (vaid 55”, 65” ja 75” mudelitel) on ilma segavate ääristeta.

Neilgi mudelitel on valgustuse reguleerimise nutikas funktsioon Ambient Optimization ja TRILUMINOS Display, Dolby Vision, Dolby Atmos, vabakäevõimalus (55” ja suurematel teleritel), Apple Airplay 2 või HomeKiti tugi, Amazon Alexa seadmete ja nutikõlarite tugi.

XH90 (85”, 75”, 65”, ja 55” mudelid) on 4K täisjada-LED-telerid X1 Extreme´i protsessoriga, täisjada-tagantvalgustuse, X-tended Dynamic Range´i, X-Balanced kõlariga, Acoustic Multi-Audio helilahendusega (ainult 65” ja suurematel mudelitel; X-Balanced Speaker on olemas kõikidel suurustel), Ambient Optimization´iga, TRILUMINOS Display, Dolby Visioni ja Dolby Atmosega. Toetatud on Apple Airplay 2, HomeKit ja nutikõlarid, samuti Amazon Alexa seadmed.

4K 120 kaadrit sekundis ühilduvuse tagavad tulevased tarkvarauuendused.

Õhukest disaini rõhutab teemantlõikega ääris.

XH85 (49” ja 43” mudelid) on 4K HDR telerid X1 Extreme’i protsessoriga ja TRILUMINOS Display värvi, valguse ja tonaalsuse korrigeerimisega, needki telerid ühilduvad Dolby Visioni ja Dolby Atmosega. Disainist hakkab silma metallist alus ja elegantne alumiiniumääris.

Seeria ühildub vaevata mitmesuguste seadmetega, sh Apple Airplay 2, HomeKiti ja nutikõlaritega, samuti Amazon Alexa seadmete ja nutikõlaritega.

XH81 (65”, 55”, 49” ja 43” mudelid) on 4K HDR telerid X1 Extreme’i protsessoriga, uue õhukese X-Balanced kõlariga (55” ja suurematele teleritele), TRILUMINOS Display, Dolby Visioni, Dolby Atmose ja Apple Airplay 2 toega. Lisaks toetatakse  HomeKit´i ja nutikõlareid, samuti Amazon Alexa seadmeid.

Metallist alus ja üliõhuke ääris jätavad soliidse mulje. Kaasas on ka kvaliteetne alumiiniumkorpusega pult.

XH80 (85”, 75”, 65”, 55”, 49” ja 43” mudelid) on 4K HDR telerid järgmiste põhiomadustega:

  • 4K HDR X1 Extreme’i protsessor
  • Uus õhuke kõlar (X-Balanced Speaker) 55” ja suurematele teleritele
  • TRILUMINOS Display
  • Ühildub Dolby Visioni ja Dolby Atmosega
  • Metallist aluse ja üliõhukese äärisega
  • Ühildub vaevata mitmesuguste seadmetega, sh Apple Airplay 2, HomeKiti ja nutikõlaritega, samuti Amazon Alexa seadmetega

X70 (65”, 55”, 49” ja 43” mudelid) on 4K HDR telerid on järgmiste põhiomadustega:

  • 4K X-Reality PRO tehnoloogia parandab ja teravustab pilti
  • ClearAudio+ peenhäälestab teleri helikvaliteeti
  • Sisseehitatud veebibrauser töötab ka populaarsete voogedastusteenustega

Telerite hinnad ja kättesaadavus avalikustatakse veidi hiljem.

Sony kõrvaklappide, kõlarite ning kõigi muude toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest või e-poest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.