Sony uued teleriseeriad saavad sel aastal olulised täiendused

Sony ei uuenda igal aastal oma telerite protsessoreid, seega võib 2021. aastal välja tulevaid uusi mudeleid lugeda põhjalikumaks arenguhüppeks edasi veelgi parema pildi ja heli suunas. Siin on mudelid, mida alanud aastal tasub kindlasti oodata.

Nagu mõned päevad tagasi kirjutasime, ei juhi uusi tipptelereid mitte ainult tehisintellekt, vaid kognitiivne XR protsessor, mis oskab pilti parandada, leides kaadritest üles olulised fookuspunktid. Kognitiivse intellekti toel töötav Cognitive Processor XR jagab ekraani paljudeks tsoonideks ja tuvastab, kus asub kaadris fookus. Kui tavaline seni kasutatud tehisintellekt suudab tuvastada ja analüüsida selliseid pildielemente nagu värvus, kontrastsus ja detailid, siis uus lahendus võib korraga analüüsida terve rea keerulisi elemente ning detaile pildil, tehes seda üsna sarnaselt inimese ajule. Koos pildiga analüüsib tehisintellekt ka heli ja pakub XR Surroundi koos ruumilise 3D Surround heliga, tehes tavalisest helist kolmemõõtmelise.

Välja tulevad kaks tippseeria mudelit (8K LCD ja 4K OLED ekraaniga), keskklassi OLED seeria ning lisaks Full Array LED paneeliga seeria, kõigis sees uus Sony Cognitive Processor XR. Odavamaid ääre-tastvalgustusega mudeleid tuleb samuti ilma XR protsessorita.

Sony 2021. aasta mudelid pakuvad Ambient Optimization tehnoloogiat ümbritseva valgustuse järgi telepildi seadistamiseks, Dolby Visionit, HDR-i ja AirPlay 2 ühilduvust. Standardiks on saanud ka Bluetooth (A2DP). Enamusel mudelitel on Netflixile optimeeritud režiim, kõigil on operatsioonisüsteemiks Google TV (välja arvatud 32-tolline mudel, mis on vanema Android TV-ga).

BRAVIA XR MASTER Z9J

Sony uue Cognitive Processor XR-iga 8K HDR teler on ZH8 järeltulija. Saadaval on 75- ja 85-tollised mudelid, taustvalgustus on Full Array LED-idega, HDR-standarditest on toetatud HDR10, Dolby Vision ja HLG.

Sony A90J 4K OLED TV

Tippklassi OLED telerite seeria tuleb kolme erineva suurusega: 55-, 65- ja 83-tollise diagonaaliga. Aastal 2021 hakkavad seega juba kodudesse jõudma tõeliselt hiiglaslikud üle 80-tollised telerid.

A90J asendab AG9 seeriat ning torkab heas mõttes silma pea olematute ekraaniäärtega. Eraldusvõime on 4K, mitte 8K, kuid sellest tänapäeval veel piisab kindlasti aastateks.

Sony A80J 4K OLED TV

A90J-st soodsama hinnaga, kuid siiski väga hea pildiga OLED-telerid on pisut väiksema diagonaaliga, mõnesid pilditöötlusvõimalusi on vähemaks võetud, kuid olemas on nii XR pildiprotsessor kui Acoustic Surface Audio+, Dolby Atmos, 3D Surround Upscaling, Netflixi ning samuti ka IMAXi seadistusrežiimid.

Saadaval on peagi nii 55-, 65- kui 77-tollise diagonaaliga mudelid.

Sony X95J 4K LED TV

Full Array LED paneeliga seeria tuleb 65-, 75- ja 85-tolliste mudelitega, pisut on vähendatud kontrastitöötlust, aga XR pilditöötlus, HDR-i erinevad variandid ja 3D Surround heli sünteesimine tavalisest helist on olemas. Netflixile ja IMAXile optimeeritud seaded leiab samuti.

Sony X90J 4K TV

X90J LED seeria asendab senise XH90. Paneeli suuruste valik on laiem: 50-tollisest 75-tolliseni. XR Contrast pilditöötluse asemel on kasutusel lihtsam Contrast Booster 5. Netflixile ja IMAXile optimeeritud režiimid on aga kõik alles ja ka 3D heli oskavad need mudelid tavalisest helist välja võluda.

Sony X85J 4K TV

Kuigi diagonaalide valik on veelgi laiem (43″, 50″, 55″, 65″, 75″, 85″), ei leia neist mudelitest enam uut XR protsessorit. Samas on kasutusel veel eelmisel aastal kõige võimekamaks tunnistatud X1 pildiprotsessor. Taustvalgustus on servadest, mitte Full Array, eraldi pole Netflixi ja IMAXi režiimi. See-eest on need mudelid palju taskukohasemad ja X85J-st saab ilmselt üks ostetuim seeria.

Sony X80J 4K TV

Tegemist on odavaima hinnaklassi Sony nutiteleriseeriaga, mis pakub siiski paljusid omadusi ka Sony tippklassist, kuid mitmed heli- ja pildiparandustehnoloogiad ning uus XR protsessor on konfiguratsioonist välja jäänud. Võrreldes X85J-ga on vähenenud ekraani värskendussagedus. Saadaval on 43-, 50-, 55-, 65-, ja 75-tolline mudel (X81J).

Sony W800 HD LED TV

Muidugi on endiselt väga palju ka selliseid kasutajaid, kes tahavad omale korralikku 32-tollist nutitelerit kas väiksemasse elutuppa, kööki, verandale või magamistuppa. Kui suurem ekraan ära ei mahu, siis on W800 mõistlik valik. Sellel on küll vanem Bravia pildimootor ning Android TV, kuid kõik hüved, mis tulevad kaasa tohutu valiku Androidiäppidega, on endiselt kasutatavad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.