Sony Centeri blogi

Sony uus 7.1.2 ribakõlar paiskab heli igas suunas, isegi lakke

Kui tavaliselt on ribakõlari ülesandeks tekitada heli, mis justkui tuleks ekraani seest või vähemalt eest, siis mitmete kõlarielementidega on võimalik tekitada efekt, et hääled tulevad nii eest, külgedelt, ülevalt kui alt. Sony uus ribakõlar HT-A7000 ongi 7.1.2 kanalitega, mis tekitab virtuaalse ruumilise kõla.

Nagu avapildilt näha, tekitatakse üla- ja külgkõlarite efekt helipeegeldustega. Ribakõlari osad kõlarielemendid on suunatud lakke, osa külgseinte poole ning kuulajani jõuavad neist suundadest peegeldunud helilained, tekitades üsna tõetruu ruumiefekti.

Sony HT-A7000 Soundbar ehk ribakõlar on kahe üles suunatud kõlarielemendiga, kahe külgedele suunatud elemendiga ja viie keskkõlariga. Sisse on ehitatud ka üks Subwoofer ehk bassielement. Vertical Surround Engine ja S-Force PRO Front Surround pakuvad ruumilise heli efekti, mis paneb Dolby Atmose ja DTS:X formaadis heli paremini kostma sellele lähedaselt, nagu teeksid üle toa laiali paigutatud lisakõlarid. Muidugi toetab see toode ka Sony enda ruumilist formaati 360 Reality Audio.

Bassikõlar on spetsiaalse mittelineaarse kujuga, et membraani võnkumine oleks mõjusam ja heli sellevõrra valjem. Kergelt ristkülikukujuliseks venitatud pinnaga membraan on suurema võnkumisalaga ja toob madalamaid sagedusi paremini esile.

Kui aga tundub, et basse võiks siiski veelgi enam olla, saab lisada eraldi kõlakastiga võimsama Subwooferi ehk bassielemendi SA-SW5 või SA-SW3. Kui pole häid küljel peegeldavaid seinasid või kui külgedele ja selja taha peegeldavad suundkõlarid nii suurt täisefekti ei paku, võib ka tagumised kõlarid eraldi lisada – nendeks sobivad Sony SA-RS3S juhtmevabad tagakõlarid. Mitmete kõlaritega kulub ära Sony Sound Field Optimization tehnoloogia, mis mikrofonidega kuulab heli peegeldumist ja aitab selle kaudu erinevaid kõlareid üksteisega koos töötamiseks automaatselt häälestada.

Pakitud muusika taastatakse sisemise tehisintellektiga kiibi abil, et see kõlaks võimalikult loomulikult.

Sony Acoustic Center Sync sobib eriti hästi Sony Bravia telerite ühendamiseks ribakõlari ja lisakõlaritega – siis ühendatakse kõlarisüsteemi ka teleri enda ekraanipinnast tehtud lisakõlar, mis muudab heli justnagu otse ekraanilt tulevaks. Ribakõlari seadistused tulevad samuti mugavalt otse teleri kiirmenüüsse.

Striimimisvõimalustest pakub Soundbar ühendust Chromecasti või Apple AirPlay 2-ga. Nutiseadmetega ühendamiseks on võimalik ka Bluetooth-ühendus. Sisseehitatud WiFi aga toetab eeespool nimetatud striimiteenuseid, üle mille saab ka näiteks Spotifyt või TuneIn-i kaudu raadiojaamu mängida. Veel on HT-A7000 ühidluv Google Assistanti ja Amazon Alexa virtuaalassistentidega, võttes kuulda häälkäsklusi ja mängides muusikat vastavalt neile käskudele.

Eeldatavasti jõuab uus ribakõlar Eestisse septembris ja on siis saadaval Sony Centeri kauplustest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.