Sony Centeri blogi

Sony uus Blu-ray 4K HDR pleier – pilt nüüd päris-elule väga lähedane

Alguses teleritesse jõudnud 4K HDR tehnoloogia tegi videopildi nii tõetruuks, et erinevus n-ö päris-eluga vähenes üsna minimaalseks. Sellist kvaliteetset pilti on vaja aga kuskilt esitada – Sony uus selleaastasel tarbijaelektroonikamessil CES välja tulnud Blu-ray 4K HDR pleier aitabki vastavaid plaate maha mängides või netist striimides tuua sellise eheda kvaliteedi otse elutuppa.

4K Ultra HD Blu-ray pleierid tulid müügile juba mõni aasta tagasi, aga sel aastal võib igaüks olla tunnistajaks olulisele kvaliteedihüppele värvide edastuses, mis uue seadmega kaasa tuleb. UBP-X700 pakub laiemat värviedastust kui seni ning paremat kontrasti ja heledust kui tavalised standardsed Blu-ray seadmed, edastades pilti, mis on väga lähedane inimese enda nähtule päris maailmas.

Seega saab oma kvaliteetse koduse meediasüsteemi muuta ka Blu-ray osas veelgi täiuslikumaks. X700 toetab kahte kõige levinumat standardit – HDR10 ja Dolby Vision´i, lisaks saab pleieriga otse ligi 4K striiminguteenustele. Blu-ray seade pole mõeldud ainult plaatidelt mahamängimiseks, vaid edastab ka Netflixi, Prime Video, YouTube´i jt 4K striime. Toetatud on suur hulk enamlevinud video- ja audioformaate, sealhulgas MP4, DSD, FLAC jt.

Sony UBP-X700 on väga õhukese korpusega, nii et mahub ka telerialuse kõige väiksemasse riiulisse ja ei torka liialt silma. Müügile võib seade jõuda juba selle kuu lõpus või veebruaris ning soovituslikuks hinnaks on 270 eurot.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.