Sony Centeri blogi

Sony uus kaamera Alpha 7R IV on maailma esimese 61 MP täiskaader-pildisensoriga

Enne sügist tuleb müügile Sony uue põlvkonna kaamera Alpha 7R IV (mudelinimega ILCE-7RM4), mis täiendab tuntud ja hinnatud Alpha 7R seeria peeglita täiskaaderkaamerate valikut.

Alpha 7R IV on Sony seni suurima lahutusvõimega täiskaaderkaamera, mis tagab parima pildikvaliteedi laia dünaamilise ulatusega, säilitades seejuures hea teravustamisvõime, kiire saripildistamise, kerge korpuse ning palju muidki ka eelmiste kaameramudelite juures hinnatud omadusi.

Tegemist on maailma esimese 35 mm taustavalgustusega täiskaadersensoriga, millel on 61 megapikslit. Uus CMOS sensor Exmor R töötab koos uue põlvkonna BIONZ X pildiprotsessoriga.

Kaamera suur dünaamiline ulatus tagab ühtlased ja loomulikud üleminekud alates tumedatest varjudest kuni keeruliste valgusefektideni. Kiire saripildistamise funktsioon kuni 10 kaadrit sekundis täieliku AF/AE ehk automaatse fookuse ja säri jälgimisega umbes seitsmeks sekundiks täiskaadri režiimis on samuti võimalik.

Traditsiooniliselt on Sony uus kaamera väga suure hulga teravustamispunktidega, mis katavad 74% pildialast. Kaadris on 567 faasituvastuse punkti automaatse teravustamisega ning 425 kontrastipunkti.

Esmakordselt saab kasutada Real-time Eye AF funktsiooni, mis aitab otse kaadris liikumise pealt silma järgi teravustada, ka videote salvestamisel. See on täpne ja töökindel lahendus, et saaks filmides keskenduda video sisule ega peaks raiskama aega teravustamisele. Jooksvalt teravustamist silma järgi saab muidugi teha ka fotode kadreerimisel ja pildistamisel.

Pildi kärpimisel APS-C suurusesse säilib uue sensoriga tehtud piltidel samuti väga suur lahutusvõime – 26,2 MP.

Alpha 7R IV-l on Sony kaameratest suurima lahutusvõimega pildiotsija – 5,76 miljoni punktiga UXGA OLED Tru-finder EVF. Uuel pildiotsijal on umbes 1,6 korda suurem lahutusvõime, kui Alpha 7R III EVF-l, mis tähendab erakordselt täpseid ja elutruusid kaadreid. Pildistatavat kaadrit või videot saab vaadata elektroonilisest pildiotsijast, mis annab juba pildistamise-filmimise käigus head detailid ning vajaliku heleduse ja kontrasti.

Uus 61 MP sensor toob uue kvaliteeditaseme

Uus Sony Alpha 7R IV on varustatud uusima ja maailmas esimese 35 mm taustavalgustusega täiskaader-pildisensoriga, mille lahutusvõime on 61 MP. Uus tehnoloogia aitab taustavalgustuse abiga intelligentselt müra vähendada, et tagada parim võimalik pildikvaliteet ka kehvades valgusoludes. Lisaks sellele on kaameral 15 avaarvuga dünaamiline ulatus, mis tagab ühtlased ja loomulikud üleminekud tumedatest varjudest hästivalgustatud aladeni ning kasutab mitmetest uusimatest Alpha kaameratest pärinevaid algoritme, et säilitada parim värviedastus.

Profitasemel 4K video salvestus

Kaamera salvestab 4K-kvaliteedis (3840 × 2160 pikslit) videoid professionaalsel tasemel nii, et iga pildipunkt salvestatakse ilma pildi-infot rühmitamata Super 35 mm režiimis.

Värvide üleminekuga seotud võimaluste optimeerimiseks on saadaval ka S-Log 2 ja S-Log 3, millest viimasel on kokku 14 avaarvuga dünaamiline vahemik. Alpha 7R IV-l on olemas ka HLG (Hybrid Log Gamma) funktsioon, et toetada nn Instant HDR´i.

Kvaliteetset heli saab vajadusel salvestada välise mikrofoniga, mis toetab Sony digitaalset audioliidest Multi Interface Shoe. Sellega sobivad kõik Sony uued mikrofonid ning XLR-adapteriga ka teised.

Hind ja saadavus

Uut Sony Alpha 7R IV vahetatavate objektiividega täiskaader-sensoriga kaamerat saab Euroopas soetada alates augustist, hind jääb suurusjärku 4000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.