Sony Centeri blogi

Sony uus kodukinosüsteem kõrvaldab üle toa jooksvad juhtmed

Kõige tüütum paljude kõlaritega ruumilise heliga kodukinosüsteemi juures on juhtmed. Kuna kõlarid asuvad nii ees kui kuulaja taga, siis tähendab see tavaliselt juhtmete seina sisse peitmist või üle toa vedamist. Sony uus kodukinosüsteem HT-S40R on selle ebamugavuse kõrvaldanud ning kinoelamus pole sellest vähimalgi määral kannatanud, pigem vastupidi.

Uus kodukinosüsteem on vaatamata oma nimele mitte ainult filmide vaatamiseks – selles on pandud suurt rõhku ka hea muusikaelamuse tagamiseks. Näiteks saab suunata kõlaritesse muusika üle Bluetoothi oma nutiseadmest – telefonist, tahvlist või arvutist. Teise muusikakuulamise võimalusena saab lugusid mängida otse USB mälupulgalt. Bassikõlari küljes on selleks üks vaba port.

Uus Sony helisüsteem HT-S40R pakub koguvõimsust kuni 600 W ja realistlikku 5.1 kanaliga ruumilist heli koos juhtmevabade tagumiste kõlaritega. Nendeni pole teleri ja esikõlarite juurest eraldi kaableid vaja vedada. Sony Bravia ühilduvate teleritega (TV wireless connectioni toega) ühendub kodukinosüsteem juhtmevabalt.

Komplekti kuuluvad ribakõlar (Soundbar), bassikõlar (Subwoofer) ja juhtmevabade tagakõlarite komplekt. Ruumilisuse tagab helipildis Dolby Audio tehnoloogia, mis paneb kuulaja kogu filmi tegevuse keskele.

Ribakõlari, tagumised kõlarid ning nende juhtmevaba võimendi saab kinnitada seinale. Jah, päris juhtmeteta siiski tagumiste kõlarite juures läbi ei saa, aga võimendi aitab siiski vältida üle toa kaablite vedamist ribakõlari ja bassikõlarini teleka juures. Samas kasutavad kaks eesmist kõlarit üht toiteallikat ja see vabastab veel ühest liigsest kaablist seinas.

Muud kaablid, kui neid peaks vaja minema, on kaasas: näiteks HDMI ARC teleriga ühendamiseks.

Kõlarisüsteemil on neli helirežiimi; kino, muusika, inimkõne ja öörežiim. Reguleerida saab bassi tugevust.

HT-S40R mudeli soovituslik hind on 399 eurot ning see jõuab müügile juba maikuus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.