Sony Centeri blogi

Sony uus kompaktkaamera RX100 VII toob profikaamera võimsuse taskusse

Sony teatas sel nädalal uue kaamera väljatulekust, mis paneb kompaktkaamerates kõhklejad taas selle formaadi suunas vaatama – Sony RX100 VII mahub mõõtmete poolest lahedalt taskusse, kuid peidab endas tippkaamera Sony Alpha 9 võimsuse ja võimalused.

Auhinnatud RX-seeria uusim liige mudelinimega DSC-RX100M7 kasutab mitmeid tehnoloogiaid, mis on välja töötatud täiskaadersensoriga Sony Alpha 9 jaoks. See omakorda tähendab, et esmakordselt saab nautida tippkaamera kiirust ja võimalusi nii pildistamisel kui video ülesvõtmisel.

Sony RX100 VII on varustatud Exmor RS CMOS sensori ning viimase generatsiooni BIONZ X pildiprotsessoriga, mis teebki väikesest kaamerast Alpha 9 võimsusega pilditegija. Näiteks annab see autofookusele kiiruse ja täpsuse, mida varem võis kogeda vaid Sony Alpha 9 kaameraga.

Digikompakti objektiiviks on ZEISS´i Vario-Sonnar T 24-200mm F2.8-4.5 universaaloptika, millega saab teha nii panoraamseid lainurkvaateid kui ka suurendusega pilte. Kaamera objektiiv peaks katma valdava enamuse harrastajate ja proffide vajadustest.

RX100 VII autofookus toob kompaktkaamerate nišši täiesti uue kvaliteedi fokuseerimises: teravustamine toimub kuni 357 faasituvastamisega ja 425 kontrastituvastamisega punkti järgi. Ühtlasi saavutas kaamera rekordilise maailma kiireima autofookusega teravustamise aja – vaid 0,02 sekundit. Sarivõtte puhul teeb AF/AE teravustamine kuni 60 arvutust sekundis pildi teravustamiseks ning salvestab kiiresti liikuvaid objekte 20 kaadrit sekundis. Seega kuigi kompaktkaameraga pildistades võid välja näha nagu turist “seebikarbiga”, võib tulemus kõiki üllatada isegi spordivõistlustel korralikke selgeid pilte tehes.

Sarivõtte puhul saab kõiki saripilte ka kohe digitaalsest pildiotsijast vaadata samamoodi, nagu see on Sony Alpha 9-l.

Kuigi uus kaamera võib käes välja näha harjumatult pisike, teeb see pilte suurte tippkaamerate kiirusega ja kasutada saab ka paljusid tippmudelite võimalusi.

RX100 VII pakub ka uut sarivõtte režiimi Single Burst Shooting, mille käigus tehakse kuni 90 kaadrit sekundis kas JPEG või RAW formaadis, kaamera annab aga lõpuks välja 7 stoppkaadrit, millest kasutaja võib valida kõige õnnestunuma.

Esimest korda kompaktkaamerate sektoris pakub RX100 VII täiustatud otseajas objektide jälitamist ning silma järgi fokuseerimist. Real-time Tracking ehk otseajas objektide jälitamine pildistatavas kaadris kasutab Sony tippkaamera Alpha 9 algoritme ja tehisintellekti põhjal objektide tuvastamist. Eye AF tehnoloogia kasutab samuti tehisintellekti, et leida pildilt silmad ja hoida need alati teravad nii inimeste kui loomade pildistamisel.

Video tegijate jaoks on samuti hulk häid üllatusi

Kuna uus kaamera on väga kerge ja mugav kaasas kanda, saavad video tegijad kasutada seda kohtades, kus suurte kaameratega on ebamugav toimetada või kui on vaja ootamatult üles filmida mõni hea kaader. 302-grammine kompaktkaamera mõõtmetega 102 x 58 x 43 mm on alati igale poole kaasa võetav ning filmimiseks paigutatav ka sellistesse kitsastesse kohtadesse, kuhu suur kaamera ei mahuks.

Video tegijate jaoks on põhilised kaamera tippomadused järgmised:

  • 4K kvaliteedis salvestamine kõigi pikslite täieliku väljalugemisega XAVC S formaadis, ilma pikslite grupeerimiseta
  • Otseajas objektide jälitamine ja Eye AF ehk silma järgi teravustamine videos
  • 4K Active SteadyShot, mis on 8 korda efektiivsem, kui 4K Standard SteadyShot
  • Helisisend integreeritud kvaliteetsest mikrofonist
  • Hybrid Log-Gamma HDR-video tegemiseks, S-Gamut3.Cine / S-Log3, S-Gamut3/S-Log3 tugi
  • Ühilduvus pildi järelstabiliseerimisega mobiiliäpis – toetab “Movie Edit add-on” lisamoodulit äpis Imaging Edge
  • Üliaegluup kuni 1000 kaadrit sekundis
  • 180 kraadi pööratav ekraan, et saaks filmida erinevates asendites ja ise pilti jälgida (näiteks videoblogide tegemisel)

Sony RX100 VII tuleb müügile selle aasta augustis ning hakkab maksma orienteeruvalt 1300 eurot.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses