Sony Centeri blogi

Sony uus motoriseeritud suumiga objektiiv on kompaktne tööriist nii piltnikele kui videograafidele

Uut Sony objektiivi saad Eestis osta juba lähiajal.Foto: Sony

Peagi jõuab Sony Centerisse müügile uhiuus Sony PZ 16-35mm f/4.0 G kaameraobjektiiv. Tegu on ülimalt kergekaalulise motoriseeritud suumiga objektiiviga, mis seab kesksele kohale suurepärase pildikvaliteedi ja maksimaalse kasutajamugavuse.

Lühend PZ objektiivi nimes viitab power zoom funktsioonile, mis võimaldab kasutajatel muuta fookuskaugust ülikiiresti ja väga täpselt. Lisaks suumirõngale on objektiivil olemas ka suuminupp, mis lubab ühe kiire nupuvajutusega fookuskaugus endale sobivaks seadistada. Kasutajad saavad suuminupu funktsionaalsust ise muuta. Näiteks on võimalik otsustada, kas määrad nupu muutma fookuskaugust kiiresti, aeglasemalt või stabiilse kiirusega.

Suureks plussiks on ka asjaolu, et objektiiv kaalub vaid 353 grammi. See peaks rõõmsaks tegema kõik foto- ja videograafid, kelle pikad tööpäevad hõlmavad suure hulga tehnikaga ringi liikumist. Kaalult kerget objektiivi oskavad kahtlemata hinnata ka hobipiltnikud, kes ei pea tänavasaginat või kaunist loodust jäädvustades rasket tehnikat kaasas tassima. Lisaks kaalule on kompaktne ka objektiivi suurus, kuna suumimine toimub objektiivi sees. See tähendab, et sisse ja välja suumides objektiivi mõõtmed ei muutu.

Sony PZ 16-35mm f/4.0 G sisaldab veel mitmeid funktsioone, mille eesmärk on teha kasutajate elu võimalikult mugavaks. Näiteks on objektiivil olemas nupp, mille funktsiooni saavad kasutajad ise määrata. Nii saad tagada kiire ligipääsu just nendele toimingutele, mida parasjagu vajad. Veel saad kasutada objektiivi ava lukustuslülitit, mis lukustab avarõnga ja nullib võimaluse, et selle kogemata õnnetu puudutusega paigast liigutad. Samuti on võimalik muuta objektiivi suumirõnga suunda vastavalt kasutaja eelistustele.

Sony PZ 16-35mm f/4.0 G jõuab peagi müügile Sony Centerisse. Loe siit, mida on Sony uue objektiivi kohta arvanud seda kasutanud fotograafid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.