Sony uus ribakõlar oskab ühe “ribaga” teha ruumilise heli, millega tavaliselt said hakkama kõlarisüsteemid

Kui tahad koju korralikku ruumilist heli, mis täiendaks nutiteleri enda kõlareid, siis enamasti peab mõtlema tuba täitva kodukinosüsteemi peale, millel kõlarikastid on nii kuulaja ees, külgedel kui isegi taga. Sony uus ribakõlar HT-A7000 täidab aga paljude kõlarite funktsiooni ühes korpuses – piisab vaid teleri alla käivast ribakõlarist, millel on sisseehitatud elemendid heli suunamiseks nii ette, külgedele kui laepeegeldusega isegi kuulaja taha.

Sony HT-A7000 ehk kõik-ühes ribakõlar peidab endas kahte üles suunatud kõlarielementi, kahte külgedele suunatud elementi ja viit keskkõlarit. Sisse on ehitatud ka Subwoofer ehk bassielement.

Vertical Surround Engine ja S-Force PRO Front Surround on helilahendused, mis aitavadki ühte korpusse surutud, kuid erinevalt suunatud helitekitajatega luua ruumilise heli efekti, mis paneb Dolby Atmose ja DTS:X formaadis panoraamse hääle paremini kostma üle toa laiali paigutatud lisakõlarite sarnaselt. Ribakõlaril on ka Sony enda ruumilise heliformaadi 360 Reality Audio tugi.

Kuna bassielemendile on kompaktses Soundbar´is ebatraditsiooniliselt vähe ruumi eraldatud, siis pidid insenerid leidma muid lahendusi, et mahlakad bassid ikka täies ilus välja tuleks. Selleks muudeti kõlarimembraani kuju. See on spetsiaalse mittelineaarse kujuga, et membraani võnkumine oleks mõjusam ja heli sellevõrra valjem. Kergelt ristkülikukujuliseks venitatud pinnaga membraan on suurema võnkumisalaga ja toob madalamaid sagedusi veel paremini esile.

Muidugi saab ka lisada eraldi suure kõlakastiga Subwooferi – kokku sobivad selle ribakõlariga hästi näiteks SA-SW3 või SA-SW5. Samuti saab eraldi juurde lisada tagumise kõlaripaari SA-RS3S. Need on head siis, kui näiteks lagi on liiga kõrgel või seinad summutavad palju, nii et üks ribakõlar ei suuda hästi seinapeegeldustega ruumilist heliefekti tekitada.

Sony Acoustic Center Sync on lahendus, mis sobib eriti hästi just Sony Bravia telerite ühendamiseks ribakõlari ja lisakõlaritega – siis liidetakse kõlarisüsteemi veel teleri enda ekraanipinnast heli kiirgav sisseehitatud kõlar, mis muudabki heli justnagu otse ekraani seest tulevaks. Ribakõlari seadistused tulevad samuti mugavalt otse teleri kiirmenüüsse ning ekraanikõlar saab ise keskmiseks esikõlariks.

Ühendustest on olemas Bluetooth, HDMI (eARC/ARC), WiFi, toetus AirPlay 2-le ja Google Chromeastile, Spotify Connect, optiline liides.

Uut seadet on testinud ka tuntud audioportaal What Hi-Fi?, mis andis sellele maksimumhinde – viis “tähte” viiest. Arvustuses hinnati eriti Sony HT-A7000 võimet teha ühe kõlarikastina ruumilist Atmose heli, mis näis üsna tõetruu.

Sony HT-A7000 Soundbar´i ja sellega ühilduvaid lisakõlareid saab nüüd osta Sony Centerist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.