Sony Centeri blogi

Sony uus sensor turvakaameratele muudab pildi kaheksa korda dünaamilisemaks

Juulis tuleb välja Sony uus kaamerasensor turvakaameratele IMX585 Starvis 2 tehnoloogiaga, mille üks põhilisi omadusi 4K kvaliteedis pildi kõrval on ligi kaheksa korda parem dünaamiline ulatus. Valvekaamerate puhul on dünaamiline ulatus väga oluline, sest tihti on turvakaamerad kohtades, kus valvata tuleb nii heas eredas valguses kui sama kaadri hämaramates nurkades toimuvat.

Sony Semiconductor Solutions Corporationi poolt esitletud 1/1.2 tüüpi 4K-eraldusvõimega CMOS-sensor IMX585 kasutab Sony patenteeritud tehnoloogiat Starvis 2, mis pakub spetsiaalselt turvakaamerate jaoks mõeldud tagantvalgustusega sensoritlahendust, mille hea tundlikkus ja kõrge dünaamiline ulatus (HDR) annab tulemuseks on 88 dB dünaamilise vahemiku. See ongi umbes kaheksa korda suurem tavapäraste 1/1.2 tüüpi 4K-eraldusvõimega pildisensorite tundlikkusest. Samuti suurendab see lahendus tundlikkust lähi-infrapuna vahemikus umbes 1,7 korda võrreldes tavapäraste sensoritega.

Uus CMOS sensor tagab seega heade detailidega pildi nii päeval kui öösel ning nii valguses kui varjus. Lisaks on sensori omadused integreeritud tehisintellektiga, mis annab pilditöötlusel veel täpsema tuvastamise. Paremini tuvastatakse nii ükskõik milline ebaharilik liikumine kaadris kui inimeste ilmumine vaatevälja, samuti on kadunud mitmest kaadrist kokku pandud HDR-pildi moonutused.

Sony IMX585 on 12,84 mm diagonaaliga, 8,41 efektiivse megapiksliga (3856 × 2180), 4K eraldusvõimega ja CMOS tehnoloogiaga. HDR salvestus tähendab, et salvestatakse sama kaader erinevate säriaegadega ja pannakse sellest kokku dünaamiline pilt, kus on hästi välja joonistunud detailid nii hea valgustusega kui hämaramatel aladel.

Ülalolevalt pildilt on näha, kuidas mitme erineva säriga kokku pandud HDR-kaader erineb Starvise ja Starvis 2 tehnoloogiaga sensoritega salvestades. Kadunud on kaadrite kokkupanemisest tekkinud moonutused ja ka liikuvad detailid on selgemad.

Uus kaamerasensor saabub müügile juulis ning üsna pea peale seda peaksid müügile ilmuma ka erinevate tootjate vastava Sony sensoriga valvekaamerad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.