Sony Centeri blogi

Sony uus tippkaamera Alpha 1 sai 50 MP sensori ja kiireima pilditöötluse

Sony on kanda kinnitanud kõige nõudlikumate profifotograafide seas ja üsna loogilise jätkuna sellele on nüüd välja tulnud uus tippkaamera Alpha 1, mis tõstab lati mitmegi näitajaga palju kõrgemale.

Spordi- ja teistele nõudlikele profifotograafidele mõeldud uus kaamera on 50,1 MP täiskaadersensoriga, kuid vaatamata väga suurele pikslite arvule suudab pildimootor töödelda varasemast veelgi kiiremini. Selleks teeb Exmor RS CMOS sensor koostööd uuendatud BIONZ XR pildiprotsessoriga ja annab tulemuseks kuni kaheksa korda parema jõudluse kui varem. See tähendab näiteks kuni 120 AF/AE ehk fookus- ja valgusnäitajate arvutust sekundis, mis on Sony Alpha 9 II kaameraga võrreldes juba enam kui kaks korda kiirem.

Täiskaaderkaamera Alpha 1 pildistab kuni 30 kaadrit sekundis. Tulemusi saab vaadata 9,44 miljoni piksliga elektroonilisest OLED Quad-XGA pildiotsijast, mille värskendussagedus on kuni 240 kaadrit sekundis. Lisaks on uuel kaameral esimest korda 8K 30 kaadrit sekundis 10-bitine videosalvestus. Alpha 1 suudab salvestada ka 4K kvaliteedis, kuid siis juba 120 või 60 kaadrit sekundis 10-bitiselt.

Alpha 1 jäädvustab suure puhvermälu abiga järjest kuni 15 kaadrit RAW-pilti või 165 täiskaader-formaadis JPEG-pilti.

Kuni 120 AF / AE arvutust sekundis on uus võimekus, mille abiga peaks saama nüüd pildistada asju, mida varem teravalt üles võtta ei saanud. Alpha 1 suudab sellise arvutusvõimekusega säilitada teravuse ka väga kiiresti liikuvate objektide puhul. Säri seadeid saab samal ajal automaatselt reguleerida isegi väga järskude heleduse muutuste korral.

Täiustatud autofookusega saab jälgida ka linnu silma

Kui Sony varasemates kaamerates on täiustatud autofookust teravustama kaadrisse ilmuva inimsilma ja looma silma järgi, siis Alfa 1 saab hakkama ka linnu silma tuvastamise ja selle järgi teravustamisega. See peaks näiteks loodusfotograafidele andma uusi võimalusi ja mugavusi lindude pildistamisel.

Sony täiustatud reaalajas silmade teravustamise lahendus parandab tuvastamise jõudlust 30% võrreldes eelmise süsteemiga. Kiirema tulemuse annab võimsam pilditöötlusmootor BIONZ XR. See tagab täpse silmade tuvastamise ka siis, kui pildistatava nägu pole päris otse objektiivi suunas või kui pilk on kõrvale suunatud. Lisaks inimeste ja loomade silmade reaalajas teravustamisele kasutab Alpha 1 uuendatud objektide tuvastamise tehnoloogiat, mis eristab ka lindude silmasid ja teravustab kaadrit nende järgi reaalajas. Optimeeritud algoritmid tagavad teravustamise jälgimise ka siis, kui lind ootamatult lendu tõuseb või kaadris asukohta muudab.

Kaameral on 759 faasituvastuspunkti, mille järgi automaatselt teravustades on kaetud ligi 92% pildipinnast.

Teravustamine toimub Alpha 1 kaameraga tehisintellekti põhiselt. Objekti tuvastamise algoritm kasutab ruumiandmete töötlemiseks värve, mustrit, heledust ja pildistatava kauguse (sügavuse) infot.

Suur arvutusvõimsus sai tõhusa jahutuse

Kuna Sony uus kaamera on üsna tipptasemel arvutusvõimsusega, siis vajab see ka tõhusat jahutust. Selle tagab soojust hajutav struktuur, mis hoiab ära pildisensori ja pilditöötluse kiibistiku ülekuumenemise, säilitades samas üsna kompaktsed kaamera kere mõõdud. Just hea jahutus lubab näiteks 8K kvaliteediga videot salvestada 30 kaadrit sekundis kuni 30 minutit järjest.

Käest pildistamine täpsem ja mugavam

Uuenenud täpne stabiliseerimisseade güroskoobi ja optimeeritud pildistabilisaatori algoritmidega annab säriaja eeliseks kuni 5,5 stoppi. Alpha 1 pakub video salvestamisel veel nii-öelda aktiivset režiimi, mis mõeldud käest filmimiseks ilma statiivita. Kui kasutada järeltöötlusel Sony töölauarakendusi Catalyst Browse või Catalyst Prepare, oskavad need lugeda sisseehitatud güroskoobi salvestatud meta-andmeid kaamera liikumise kohta ja vastavalt sellele pilti ühtlustada.

Alpha 1 pakub veel 16-bitist RAW-väljundit HDMI-liidesega välisele salvestajale. Multiliidese talla kaudu saab lisada digitaalse heli liidese salvestamiseks ühilduvast Sony mikrofonist. Parandatud on ühilduvust uute võrgutehnoloogiatega, sealhulgas 5G seadmetega.

Kiirem ja turvalisem andmeedastus

Alpha 1 pakub kiiremat pildiedastust üle õhu nii videoreporteritele kui spordifotograafidele. Kaamerate seas kiireim sisseehitatud traadita võrgu liides töötab nii WiFi 2,4 GHz kui 5 GHz sagedustel, toetab IEEE 802.11a/b/g/n/ac võrke ning on kuni 3,5 korda kiirema FTP edastuskiirusega võrreldes Alpha 9 II-ga. USB Type-C kaabliga saab samuti pildid kiiresti arvutisse üle kanda. Sisseehitatud 1000BASE-T gigabitise LAN-võrgu pesa aitab kohtvõrgu kaudu andmeid edastada, sealhulgas saab üle võrgu teha ka kaugpildistamist. Toetatakse turvalist FTPS-i (File Transfer over SSL / TLS), mis krüpteerib edastatavad andmed.

Hääl-memod lisatakse automaatselt

Uus kaamera ühildub ka paljude rakenduste, lisandmoodulite ja tööriistadega. Imaging Edge Mobile ja Imaging Edge Desktop on järeltöötluse tarkvarad, mille abil saavad profid RAW-faile kadudeta töödelda. Lisandmoodul Transfer & Tagging (versioon 1.3 või uuem) aga annab võimaluse automaatselt hääl-memosid pildifailidele lisada.

Töölauarakendused Catalyst Browse ja Catalyst Prepare aitavad sorteerida ja hallata Sony kaameraga tehtud videoklippe. Kaugkaamera tööriistaga saab kaugjuhtimisega muuta kaamera sätteid ja pildistada LAN-kaabli kaudu ühendatud arvutist. Alpha 1 jaoks on kaugpildistamisel arvutist mitmeid täiustusi: kiirem ülekanne, puutetundlikkuse tugi, HEIF-i tugi jpm.

Kindlam ja vastupidavam

Profikasutajate jaoks peab lisaks heale pildile olema alati tagatud ka pildimaterjali säilimine. Salvestuskindlust suurendavad kaks mälukaardipesa, mis mõlemad toetavad UHS-I ja UHS-II SDXC / SDHC-mälukaarte, samuti uusi CFexpress A-tüüpi kaarte.

Kaameral on vastupidav magneesiumisulamist raam, pikk aku tööaeg, mida saab omakorda veel pikendada lisavarustuses oleva VG-C4EM vertikaalse tald-käepideme abil (müüakse eraldi). Täiustatud on sensorilt tolmu eemaldamise funktsiooni, katiku turvalist sulgemisfunktsiooni väljalülitamisel, paranenud on tolmu- ja niiskuskindlus.

Uuel kaameral on veidi muudetud menüüde struktuuri, et oleks lihtsam paljude funktsioonide seas navigeerida.

Hind ja saadavus

Alpha 1 vahetatavate objektiividega täiskaaderkaamera jõuab Euroopasse märtsis. Orienteeruv hind saab olema 7400 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.