Sony Centeri blogi

Sony uute microLED moodulitega saab ehitada just nii suure ekraani, nagu vaja

Vahetult enne tarbijaelektroonikamessi CES suurt esitlust, mis seekord toimub virtuaalselt nagu kõik CES-i üritused, avaldas Sony video ja tutvustuse oma uuest ekraanitehnoloogiast, mis lubab väga kõrge kvaliteediga microLED pildimoodulitest ise kokku panna ükskõik kui suure videoseina või ekraani.

Tegemist on profiseadmega, mis pole suunatud kodusele kasutajale, aga muidugi võib ka mõnesse suuremasse koju sellise hiigelpaneeli tellida, pannes selle kokku Sony moodulitest.

Sony Crystal LED tehnoloogiaga seinapaneelid olid olemas juba varem ning neid esitleti messidel ja konverentsidel, kuid nüüd sai see tooteseeria endale olulise uuenduse. MicroLEDiga ekraan on tavalise taustvalgustusega paneelist tunduvalt kontrastsem ja loomulikumate värvidega ning erinevalt virtuaalprillide või mobiilide ekraanidest pole seinapaneelil vaja taga ajada ülisuurt pikslitihedust. Nii võivad microLED moodulid välja näha väga korraliku pildiga juba pikslisammu 1,5 mm juures.

Suure kontrastsusega moodulitest tuleb sel aastal välja C-seeria (ZRD-C12A / C15A), mis on suurema kontrastiga ja B-seeria (ZRD-B12A / ZRD-B15A), mis on kõrge heledusega. Mõlemad uued mooduliseeriad on saadaval kahe pikslisammuga (1,26 mm ja 1,58 ​​mm), et need vastaksid erinevatele paigaldusvajadustele ja laiendaksid Sony Crystal LED-i valikut mitmesuguste spetsiaalsete rakenduste jaoks.

Paneelid sobivad kasutada näiteks hiigelreklaamides, ettevõtete müügisalongide interaktiivsetel videoseintel, esindushoonete fuajeedes, messidel ja esitluskeskkondades. Seinasuuruseid ekraanipaneele saab kokku panna paindlikult ning nende kogukulud on madalad.

Mõlemate seeriate paneelid on varustatud suure jõudlusega pildiprotsessoriga X1 for Crystal LED. See sisaldab Sony Crystal LEDi jaoks välja töötatud LED-juhtimistehnoloogiat ning Sony BRAVIA telerisarjas juba kasutusel olevat signaalitöötlustehnoloogiat.

Uued ekraanid on laia vaatenurga ja värvigammaga, sisendsignaalideks sobivad nii HDR, HFR (120 kaadrit sekundis) kui 3D.

Iga ekraanimoodul on ilma raamita, mis eestvaates näeb välja lihtsalt must kast. Tagantvaade on aga selline:

Tänu ekraanimooduli kergele kaalule ja sujuvale üleminekule servadest saab neid paigaldada väga erinevates seadetes, sealhulgas erikujuliste äärtega või kõverale pinnale.

Crystal LED paneelide C-seeria tagab suure kontrasti suhtega 1 000 000:1. Seerial on sügavmust kattekiht, mis on optimeeritud mitmesuguste rakenduste jaoks, sealhulgas kasutamiseks ettevõtete müügisalongides, fuajeedes ja kliendikogemuse keskustes.

Crystal LED paneelide B-seeria pakub aga suuremat heledust (1800 cd ruutmeetrile), mis sobib ideaalselt hästivalgustatud ruumides, esitades realistlikke ja laia värvigammaga pilte. Seerial on mati viimistlusega peegeldumisvastane kate, seega ei sega ka valgustuse ja päikese peegeldused pinnalt. B-seeria sobib eriti hästi disaineritele ja tootmisrakendustesse, sealhulgas ka virtuaalreaalsuse ruumidesse ja stuudio taustaseinaks. See seeria töötati välja koostöös Sony Pictures Entertainmentiga, et kasutada meelelahutustööstuses.

Vähem energiat tarbides pakuvad uued ekraanimoodulid väiksemat kogukulu, sealhulgas on ka kulud hooldusele soodsamad. Lisaks on nii Crystal LED C- kui ka B-seeria sisemise jahutusventilaatorita, tagades vaiksema töö. 100–240 V vahelduvvoolutoide aitab suuri paneele mugavamalt vooluvõrku ühendada.

Lisaks ekraanipaneelidele läheb vaja ka moodulite juhtseadet.

Neid on Sonyl pakkuda kahte erinevat tüüpi (ZRCT-100 ja ZRCT-200 mudelitel on erinev sisendite arv), mõlemate võimekus on aga juhtida korraga kuni 72 ekraanimoodulit.

Crystal LED C-seeria ja B-seeria paneelid tulevad müügile sel suvel. Lisateavet uute kuvarite või Sony suurte kuvalahenduste kohta leiab aadressilt pro.sony.

Tutvustusvideo on üleval siin:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.