Sony Centeri blogi

Sony võib juba ehitada maailma võimsaimat mängukonsooli PS5 Pro

Pildil on mäng Borderland 3, mis suudab uuest Playstation 5-st maksimumi välja pigistada.

Praegu on Playstation 5 saadavus üle maailma piiratud ja tellijad peavad ootama ilmselt järgmise aastani. Kuid Sony plaanib juba järgmist, veel võimsamat konsooli, kirjutab T3, vihjates hiljutisele patenditaotlusele. Uuel mängukonsoolil saab olema kaks graafikakaarti ja koguvõimsust palju rohkem, kui ühelgi teisel.

Sony uus PS5 on praegu arvutusvõimsusega 10,28 teraflopsi, mis on samal ajal välja tulnud Microsofti Xbox Series Xi 12 teraflopsiga võrreldes õige pisut vähem. Selge see, et konsoolimaailma kuningas ei lepi kauaks oma teise kohaga. T3 andmetel on Sony patenteerinud hiljuti seadme, millel nimeks skaleeritav mängukonsool, mis pakub kahe graafikakaardi koostöös toimivat süsteemi kodukasutajatele võrgumängude mängimiseks ja koduseks meelelahutuseks. India Today pakub, et uue seadme arvutusvõimekuseks võiks olla 20 teraflopsi – kahekordne võimsus.

Selline mitme graafikakaardiga ja üsna tõenäoliselt hoopis mahukama SSD-ga seade (praegusel Playstation 5-l on vaba ruumi 667 GB) võiks leevendada seadmepõuda ja pakkuda kasutajatele tulevikus laiemat valikut konsoolidest, mida osta. Lisaks oodatakse veel portatiivset ehk kaasaskantavat 5G toega Playstationi mudelit.

Kui praegu saab mõnesid mänge mängida 120 kaadrit sekundis, kuid mitte veel 4K resolutsiooniga, siis portaal T3 loodab, et PS5 Pro suudab oma kahe graafikakaardiga 120 fps kiirusega mänge jooksutada isegi 4K kvaliteedis. Või miks mitte tulevikus juba ka 8K resolutsiooniga, sest mõne aasta pärast on kodused ekraanid aina enam kolimas selle eraldusvõime peale.

Kui veel spekuleerida PS5 Pro võimalike täiustuste osas, siis võiks ju sellelt seadmelt tahta näiteks enam ühendusvõimalusi ja rohkem porte ning miks mitte kõike seda senisest väiksemas kestas.

Kui kõik läheb nii, nagu eelmise põlvkonnaga, siis pole paraku veel lähiajal uut Pro mudelit oodata. Playstation 4 tuli välja novembris 2013, PS4 Pro aga novembris 2016. Seega läks kolm aastat aega, enne kui võimsam isend müügile saabus. Samas võib nüüd olla kõik teisiti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.