Sony Centeri blogi

Sony võitis hulga TIPA auhindu, tuli ka parima fotoinnovatsiooni auhind

Technical Image Press Association ehk TIPA avaldas oma iga-aastased valikud fotograafia innovatsiooni valdkonnas ning tunnustas taas Sony saavutusi, hinnates nelja Sony toodet väärika TIPA auhinnaga. Nende seas on ka parima fotoinnovatsiooni auhind Real-Time Tracking tehnoloogiale, mis on kasutusel paljudes erinevates kaamerates ning mis aitab tehisintellekti abiga teravustada.

Siin on TIPA 2020. aasta auhinnad, mis anti Sonyle tehnoloogiliste lahenduste eest.

Parim fotoinnovatsioon: Real-Time Tracking tehnoloogia

Sony Real-Time Tracking tehnoloogia on viinud autofookuse uuele tasemele. Kui fotograaf suunab kaamera objektile ja vajutab päästiku poolenisti alla, siis süsteem jälgib objekti hoolimata sellest, kuhu see kaadris liigub ja teravustab vastavalt. Real-time Eye AF tehnoloogia reageerib nii inimeste kui loomade silmadele ning jälgib kaamera kaadri raames pildistatava silmi. Fookusteravuse hoidmiseks kasutab süsteem tehisintellekti ja objektidelt tuvastatavat infot (värvid, heledus, kaugus ja isegi näo- ning silmamustrid), mis tagab ideaalse autofookuse pildistamisel.

Kirjutasime sellest tehnoloogiast ka Sony Centeri blogis.

Parim täiskaader-profikaamera: Sony α7R IV

Sony α7R IV kaameral on 61,2 MP CMOS täiskaadersensor, mis konkureerib keskklassi kaameratega, aga on kompaktsemas suuruses. Kaamera võimaldab teha sarivõtteid kuni 10 kaadrit sekundis ning 4K videoid terve sensori ulatuses. Kaamera juurde kuuluvad ka Sony Real-Time AF Tracking süsteem ning kaks high-speed UHS-II kaardipesa.

Parim APS-C kaamera: α6600

Sony α6600 kaamera on ideaalne tööriist fotograafidele, kes armastavad palju ringi liikuda ning samas hindavad mitmekülgsust ja loomingulisust nii fotode kui videote loomisel. See on väga sobiv ka sisuloojatele, kuna pakub 4K videote salvestamise võimalust ning IBIS´e stabiliseerimissüsteemi. Kaameraga saab teha sarivõtteid kuni 11 kaadrit sekundis, sellel on suure mahutavusega Z-tüübi aku ja Real-Time Tracking AF.

Parim kompaktkaamera: RX100 VII

Sony RX100 VII on kindel valik neile, kes otsivad väikesemõõtmelist integreeritud objektiiviga kaamerat, mis konkureerib isegi profikaameratega. Sellel on optiline pildistabilisaator, 20 kaadrit sekundis sarivõte, palju pildistamisrežiime ja 4K video salvestamise võimalus.

Sony võidukategooriad:

  • PARIM FOTOINNOVATSIOON (Best Photo Innovation): Real-Time Tracking teravustamistehnoloogia
  • PARIM TÄISKAADER PROFIKAAMERA (Best Full Frame Professional Camera): Sony α7R IV
  • PARIM APS-C KAAMERA (Best APS-C Camera Expert): Sony α6600
  • PARIM KOMPAKTKAAMERA (Best Expert Compact Camera): Sony RX100 VII

TIPA poolt auhinnatud kaameraid ja suurima valiku kõiki teisi Sony tooteid leiab Sony Centeri e-poest. Kohaletoimetamine üle Eesti on tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.