Sony Centeri blogi

Sony WH-1000XM5 juhtmevabade kõrvaklappide mürasummutus on parimatest parim

Foto: Sony

Kui eelistad kõrvaklappe, mis käivad kõrvade peale ning pakuvad tõeliselt nauditavat muusikalist elamust ja vajadusel vaikust, siis pole vaja kaugele vaadata – Sony WH-1000MX5 klapid on parim valik.

Sony on oma mürasummutavate klappidega olnud juba aastaid esirinnas. Muidugi on nende
trumbiks ka kvaliteetne heli ning mahlakas bass. Kõik selle on Sony koondanud uusimatesse
WH-1000MX5 premium-klassi juhtmevabadesse kõrvaklappidesse, mis muu hulgas on tehnoloogiaportaali Techradar testi tulemusel parimad omasuguste seas.

Foto: Sony

Võrreldes varasematega summutavad uued klapi müra veelgi efektiivsemalt, seda tänu mõlema klapi küljes olevale kaheksale kõlarile ning HD Noise Cancelling Processor QN1 kiibile. Need jälgivad pidevalt ümbrust ning olenevalt olukorrast aitavad Auto NC Optimizeri funktsiooni abil väljastpoolt sisse tungivate helide hulka automaatselt vähendada.

30 mm kõlarielemendid, milles on kasutatud spetsiaalset süsinikkiust komposiitmaterjali, toovad esile iga pala loomuliku kõla. Sony kõrvaklapid vastavad standardile Hi-Res Audio, mis tähendab, et saad nende vahendusel kuulata kõrge eraldusvõimega heli. Seda nii juhtmevabalt kui kaabliga. Heliparandustugi DSEE Extreme teeb aga võimatu võimalikuks: ka kehvema kvaliteediga muusikapalad kõlavad kvaliteetselt.

Sony on WH-1000XM5 klappidel suurt rõhku pööranud ka telefonikõne heli kvaliteedile. Spetsiaalsed mikrofonid klappidel vähendavad tuulemüra ning hoiavad hääle kõne ajal selgena. Nii pole vaja vestluskaaslasele oma juttu mitu korda üle korrata. Kõnede tegemiseks saad kasutada nii Google Assistanti kui ka Alexat.

Foto: Sony

Adaptiivne helisüsteem reageerib ümbritsevatele oludele, aktiveerides automaatselt mürasummutuse või tuues taustaheli selgemini esile. Kõrvaklapid õpivad aja jooksul sinu kasutusmustrid selgeks ning seadistavad mürasummutuse vastavalt oludele.

Klappe saab juhtida puutetundlikult otse nende pealt. Kuju poolest on WH-1000XM5 klapid eelmiste mudelitega võrreldes muutunud – on veelgi mugavamad ning tekitavad kõrvadele vähem survet.

Sama lugu on aku vastupidavusega – seegi on parem kui eelmistel mudelitel. Ühe laadimisega peavad need vastu kuni 30 tundi ja kui vaja, saab kõigest 3 minuti pikkuse laadimise järel klappe kasutada veel 3 tundi. Seega võib Sony kõrvaklapid julgelt lennuki salongi kaasa võtta, et ükskõik kui pikk reis meeldivamalt mööduks.

Sony WH-1000XM5 on Sony Centeri poodides ning e-poes pühadeperioodil müügil eriti soodsa hinnaga. Miks mitte teha endale üks tõeliselt väärt jõulukink ja valida kvaliteetsed kõrvaklapid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.