Sony Centeri blogi

Sony WH-1000XM5: mida teevad uued mürasummutavad kõrvaklapid paremini kui eelnev mudel?

Sony uued WH-1000XM5 on hetkel maailma parimad kõrvaklapid.Foto: Sony.

Tänavu mais sai värskendust Sony kõrgelt hinnatud WH-1000 kõrvaklappide seeria, kui ettevõte avalikustas uhiuue mudeli WH-1000XM5. Mitmed tuntud audio- ja tehnikaportaalid panid Sony uusima toodangu koheselt proovile ning ei läinud kaua aega mööda, kui 1000XM5-d nimetati maailma parimateks mürasummutavateks kõrvaklappideks. 

Kõrvaklappide eelnevad neli põlvkonda on oma kvaliteetse heli, suurepärase mürasummutuse ja mõistliku hinnalipiku tõttu teinud WH-1000 seeriast kasutajate lemmiku. 1000XM5 mudeliga jätkatakse samas vaimus, kuid veelgi hoogsamalt.

Edasiminek on toimunud näiteks helis – XM5 suudab basse täpsemini esitada ning kõrv eristab madalamaid noote hoopiski paremini. Kui heli mingil põhjusel ei sobi, siis Sony äpis saad ekvalaiseriga seda muuta. Kiita on saanud ka veel mikker, mille helikvaliteet on nüüd oluliselt selgem ja puhtam. 

Parandatud on ka mürasummutust, mis nüüd muutub automaatselt vastavalt kasutajat ümbritsevatele taustahelidele. Kui 1000XM4 klappide puhul pidi parima mürasummutuse saamiseks kasutada Sony äpist olevat optimeerijat, siis uus mudel mugandab seda sinu eest automaatselt.

Ka aku on klappidel tugevamaks tehtud – 1000XM5-d kestavad Bluetoothi ja aktiivset mürasummutust kasutades 30 tundi. Kui tahad akut kauem elus hoida, siis mürasummutuse väljalülitamine tagab koguni 40 tundi kasutusaega. Tänu kiirlaadimise annab vaid kolm minutit laadimist juurde tunni võrra kasutusaega, 10-minutilise laadimissessiooni järel saab klappe kasutada aga juba viis tundi.

Sony on kõrvaklappe disainides lähtunud märksõnast “keskkonnasäästlik” 1000XM5 on valmistatud loodussõbralikest materjalidest, mis ei sisalda plastikelemente. Näiteks leidub nendes vanade autode varuosadest taaskasutatud materjale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.