Sony Centeri blogi

Soovitame: viis parimat videomängu, mida PlayStation 5 peal mängida

Häid mänge on palju ja valiku tegemine ei olegi alati kõige lihtsam.Foto: Roman Kosolapov/Shutterstock

PlayStation 5 peal on häid mänge küll ja veel. Sellises olukorras võib olla arusaadavalt keeruline otsustada, mida järgmisena mängida.

Soovitame viit suurepärast uue põlvkonna videomängu, mis kasutavad leidlikult ära PlayStation 5 võimsust ja tehnoloogilisi uuendusi. Suurema valiku PlayStation 5 mänge leiad Sony Centerist.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

“Miles Morales” viib mängijad Ämblikmehena New Yorgi linnadžunglisse võrguheitjatega pilvelõhkujate vahele lendlema. Kui soovid näha, millisteks mängu- ja graafikaelamusteks PlayStation 5 võimeline on, siis “Miles Morales” näitab efektselt, mida Sony uusim mängumasin teha suudab.

Graafika on piltilus ning mängu laadimise ajal ei jõua sa endale teed ja võileiba teha, sest PlayStation 5 ülikiire SSD taandab laadimisajad vaat et olematuks. Kuigi “Miles Moralesis” on omajagu märulit, siis verd ja üleliia tõsiseid teemasid siit ei leia. Lisaks täiskasvanutele on see mäng kohane ka noorematele mängufännidele.

“Marvel’s Spider-Man: Miles Morales” on saadaval PlayStation 4 ja PlayStation 5 konsoolidele.

Returnal

“Returnal” sobib ideaalselt neile, kes naudivad kiiret ja tempokat märulit ning salapäraseid müsteeriumeid. Mängija kehastub Selene’iks, kelle kosmoselaev hädamaandub salapärasel planeedil. Kohaliku faunaga võideldes avastab Selene, et iga surma korral alustab ta taaskord oma laeva vraki juurest. Kummalisel kombel hakkab Selene tundmatut planeeti avastades leidma ka iseenda surnukehasid…

“Returnali” žanriks on roguelike: mängu peab algusest lõpuni läbi tegema ühe korraga ning surres alustatakse uuesti algusest. Teatud võimed ja oskused lukustatakse lahti jäädavalt, kuid suurem osa asju läheb surma korral kaduma. See võib kõlada frustreerivalt, kuid kaugel sellest. “Returnali” märul on kiire, relvaarsenal lai ja tasemed on igal katsel erinevad. Sa ei käi alati läbi juba nähtud kohti, vaid avastad alati midagi uut.

“Returnal” on saadaval PlayStation 5 mängukonsoolile.

Demon’s Souls

Sarnaselt “Miles Moralesiga” oli “Demon’s Souls” üks esimesi mänge, mis 2020. aastal PlayStation 5 peale saabus. Erinevalt Ämblikmehe seiklusest ei ole see täiesti uus originaalmäng. Jah, “Demon’s Souls” ehitati küll uuesti nullist PlayStation 5 jaoks üles, kuid selle mängu algne versioon tuli välja juba kaugel 2009. aastal PlayStation 3 peale.

Mis teha, nostalgia töötab. PlayStation 5 tarvis taasloodud “Demon’s Souls” on sisult sama, aga vormilt midagi täiesti uut. Graafika on hämmastavalt kaunis ja laadimisajad on ka siin vaat et olematud. “Demon’s Soulsi” peaksid proovima kõik, kes otsivad suurepäraselt disainitud ülirasket mängu, millest ennast raske töö ja vaevaga läbi närida.

“Demon’s Soulsi” saad mängida PlayStation 5 mängukonsoolil.

Ratchet & Clank: Rift Apart

PlayStation 5 üks suurimaid uuendusi on välkkiire andmekandja, mis suudab mänge laadida peaaegu hetkega. “Rift Apart” on parim näitlikustamaks, kuidas PlayStation 5 ülikiired laadimisajad tegelikult töötavad ja mida see mängija jaoks tähendab.

Tehnoloogiliselt on “Rift Apart” tõeline meistriteos. Graafika on jalustrabav ning mängitavus on lõbus, tempokas ja vaheldusrikas ning sobiv ka lastele. Mängijad viiakse läbi avakosmose ja erinevatel planeetidel lahti rulluvale seiklusele, mille keskmes on erinevad dimensioonid. Nende dimensioonide vahel on mängijatel võimalik liikuda hetkega ja siin tulebki mängu PlayStation 5 kiire andmekandja. Kui vanemad konsoolid peaksid näiteks paksust džunglist suurlinna liikumist maskeerima laadimisekraaniga, siis “Rift Apartis” toimub see ilma hetkega ja ilma kordagi mängu peatamata. Eripalgeliste ja omanäoliste keskkondade vahel hüpeldakse ülikiiresti ja ilma igasuguse laadimiseta. Tulemuseks on tehnoloogiliselt muljet avaldav mäng, mis lõikab kasu PlayStation 5 parimatest omadustest.

“Ratchet & Clank: Rift Apart” on saadaval PlayStation 5 mängukonsoolile.

Horizon Forbidden West

Uhiuus “Horizon Forbidden West” on tõeline maiuspala neile, kes naudivad avastamisrõõmu ja eepilisi seiklusi. See ei ole ainult üks parimaid PlayStationi mänge, vaid üks nauditavamaid seiklusmänge, mis eales loodud.

“Forbidden West” on järgi 2017. aastal ilmunud “Horizon Zero Dawnile”, mille keskmes on postapokalüptilises maailmas seiklev punapäine kütt Aloy. “Horizoni” postapokalüptika ei sarnane aga nii paljudest teistest mängudest ja filmidest tuntud sünge tuumatalvega. Vastupidi, maailm on kaunis, värviküllane ja vaheldusrikas. Inimkond elab väikestes hõimudes ning lisaks loomadele-lindudele patseerivad looduses ringi ka faunat meenutavad robotelukad, keda inimesed odade ja vibudega jahivad.

“Forbidden West” on suurepärane ulmeseiklus, mida peaksid mängima kõik PlayStationi omanikud. See mäng on lisaks PlayStation 5-le saadaval ka PlayStation 4 peal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.