Sony Centeri blogi

Soundbarid ehk kino tuppatoojad – millist neist valida?

Telerid saavad hästi hakkama ka iseseisvalt helide esitamisega, kuid midagi võib siiski puudu jääda – näiteks mahlakam bass või valjem heli, kui tahad kvaliteetselt ka suuremas ruumis kuulata. Siin tulevadki appi soundbarid ehk ribakõlarid – neid on seinast seina, lihtsatest ribadest teleri ees kuni mitmete kõlaritega kodukinosüsteemideni. Millist valida ja mis olukorras on üks või teine valik mõistlik?

Sony 2.0 soundbar – kompaktne lisakõlar nii telerile kui nutiseadmele

Kui tahad oma telerile väikest ja kompaktset kõlarit, mis ei torka palju silma ning mida saab kasutada ka muude seadmete, näiteks nutitelefoni lisakõlarina, siis Sony 2.0 Soundbar on hea valik. Teleriga ühendatakse see üle HDMI, aga muude seadmetega üle Bluetoothi. Kui elad väiksemas korteris või kasutad väiksema ekraaniga telerit, siis võibki ühest Soundbar´ist olla küllalt nii telesaadete kui filmide vaatamiseks ja ka muusika kuulamiseks erinevatest seadmetest.

Sony 2.1 soundbar sisseehitatud subwooferiga

Kui meeldivad mahlakamad bassid, aga ruumi on vähe või eelistadki kompaktset heliseadet ilma lisajuhtmete ja lisakastideta, siis just selle ribakõlariga saad mugavalt kätte kõik vajaliku. Sisseehitatud subwoofer tekitab sügavaid basse ja suunab madalaid sagedusi tuppa mahlaka ja mõjusana, mida üks tavaline õhuke lameteler ei suuda.

Sony 2.1 soundbar koos juhtmevaba subwooferiga, 320W

Nõudlikuma kasutaja jaoks ei piisa sisseehitatud subwooferist, kui on tõesti vaja kogu ruumi läbistavat sügavat bassi, mida saaks ka läbi naha tunnetada. Selleks võiks olla suurem kast madalamate sageduste jaoks. See Sony ribakõlar ongi varustatud eraldi juhtmevaba subwooferiga, mille jaoks pole tarvis muid lisakaableid vedada, vaja on vaid toidet.

Sony 5.1 soundbar, 600W

5.1 kanaliga kõlarikomplekt annab juba välja korraliku kodukinosüsteemi – suurel ribakõlaril on keskmine kõlarielement, stereopaar, bassikõlar ning kaks tagumist kõlarit, mis tekitavad kinoheli ruumiliselt nii ees kui seljataga. Lisaks võib kõlaritega ühendada üle Bluetoothi oma nutiseadmeid, mida on väga lihtne NFC lähiväljaside abil paaritada.

Sony ribakõlarite ning paljude muude toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest või e-poest.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.