Sony Centeri blogi

Suveks valmis: Sony tutvustas kolme võimsat peokõlarit uuest X-seeriast

Selleks, et suvisteks pidudeks valmis olla, tõi Sony välja kolm uut peokõlarit, mis sobivad erinevateks vajadusteks. Kui vajad eriti võimsat heli ja tegutsed avaramal pinnal või õues, sobib SRS-XP700 ehk universaalne peokõlar. Pisut väiksema võimsusega terrassipeo- või tubase olengu kõlariks sobib SRS-XP500 ning vastupidava ja kaasaskantava kõlarina tutvustas Sony oma uut SRS-XG500 mudelit, mis kannatab ka igasuguseid välitingimusi.

Sony X-seeria kõlarite sarjaga tulevad välja kolm erinevateks vajadusteks mõeldud toodet, mis peaksid rahuldama nii suurema kui väiksema peo vajadused, kui sellised üritused pärast piiranguid taas võimalikud on.

X-seeria kõlarid on spetsiaalselt loodud selleks, et pakkuda võimsat ja laialt igas suunas levivat heli, samuti peaks helitämber sobima kõigi muusikažanritega. See omakorda annab vihje, et tegemist pole vaid bassi rõhutavate seadmetega.

Tasakaalustatud heli tehnoloogia ehk X-Balanced

Kõigil kolmel mudelil on kasutusel Sony uuenduslik X-Balanced tehnoloogia. See tähendab, et kõlarielementide membraan pole traditsiooniliselt ümmargune, vaid spetsiaalse kujuga, mis annab välja suurema helirõhu ning vähem moonutusi, laiendades kõlari kasutusala. Nii saab rikkalikuma ja selgema heli olenemata muusikastiilist. Lisaks tugevale bassile mängivad kõlarielemendid hästi ka klassika, džässi, vaikse muusika ja muid nõudlikumaid stiile.

XP700 saadab peoheli igas suunas

Suurel peokõlaril XP700 on kolm võimsat kõlarielementi ja üks bassielement. Passiivelementidega varustatud korpus on ehitatud selliselt, et muusika kostaks igas suunas. Seega võid selle kõlari ka täpselt peo keskele tõsta.

XP500 ja XG500 – veidi väiksem pidu, aga sama helikvaliteet

Eelmisest kõlarimudelist veidi väiksema võimsusega XP500 ja XG500 kasutavad kahte eesmist kõlarielementi ja XG500 passiivseid elemente, mis on optimeeritud selge bassiheli esitamiseks.

Tahad rohkem bassi või rohkem kontserdielamust?

Mõned muusikastiilid vajavad paratamatult rohkem sügava bassi rõhutamist. Selleks on Sony kõlaritel funktsioon MEGA BASS, mis lubab bassi tugevust ise valida.

X-seeria kõlaritega võib aga muusikat nautida ka kontserdirežiimis ehk justnagu otseülekandes. LIVE SOUND annabki sellise kohaloleku atmosfääri.

Õues saab samuti pidutseda

Uuel kõlarimudelil XG500 on kolmest uudistootest kõige vastupidavam korpus, mis vastab IP66 standardi nõuetele. See tähendab vee- ja tolmukindlust. Kõlarit võib julgelt kasutada basseini või veekogu ääres, pargis piknikku pidades või rannas. XG500 kõlarielemente kattev metallvõrk on valmistatud vastupidavast vetthülgavast materjalist, mis hoiab kõlari kuivana ja niiskust sisse ei lase.

Ka teised kaks uudismudelit XP700 ja XP500 on ilmakindlad, kuid vähema veekindluse tasemega. Standardile IPX4 vastavus tähendab, et korpus on pritsmekindel ning midagi halba ei juhtu, kui kõlarid peaksid näiteks õue tõsisema vihmasabina kätte jääma, kuid mitte lausa vee alla. Mugav käepide aitab kõlarit tõsta toast terrassile või aeda, hämaras saab kasutada ka erinevaid peovalguse efekte.

X-seeria kõlarid on varustatud mikrofoni- ja kitarrisisenditega, millega saab peol nii karaokevõistlusi pidada kui ansambliga esineda. XP700 ja XP500 korpused lubavad nii püstist kui pikali paigutust, asendiandur optimeerib heli vastavalt.

Juhtmevaba ühendus muusikaallikaga

X-seeria puhul on tegemist juhtmevabade kõlaritega, mida saab muusika allikaga ühendada üle Bluetoothi. Party Connect on aga lisavõimalus, mis lubab kokku ühendada kuni 100 ühilduvat kõlarit, mis sünkroonitakse nii muusika mängimisel kui peotulede esitamisel.

Lisaks saab muusikat mängida USB porti ühendatud mälupulgalt. Seesama USB pesa laeb vajadusel mobiiltelefone akupangana.

Uudistooteid on võimalik kasutada kahe Sony äpiga – Music Centeri ja Fiestable´iga. Music Center aitab otse tantsupõrandalt valida esitusloendeid, minna edasi järgmise loo juurde, muuta valgusefekte ja helirežiime. Fiestable aga lisab ligipääsu lõbusatele lisafunktsioonidele, mis aitavad luua lahedat peoõhkkonda. Näiteks saab ühiselt luua pidude esitusloendi, kasutada karaoke funktsioone, häälemoonutajat, kaja jne.

Mudeli SRS-XP700 soovituslik hind on ligi 500 eurot, SRS-XP500 350 eurot ja SRS-XG500 420 eurot. Kõik kolm jõuavad poodidesse alates 2021. aasta juunist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.