Sony Centeri blogi

Uhiuus Sony FE 24-70mm f/2.8 GM II kaameraobjektiiv jõuab Eestisse juba varsti

Eestis pikalt Sony uut objektiivi ootama ei pea.Foto: Sony

Juuni esimesel nädalal jõuab Sony Centerisse müüki uus Sony objektiiv FE 24-70mm f/2.8 GM II. Võrreldes 2016. aastal ilmunud esimese versiooniga tuleb see objektiiv mitme kasuliku uuendusega.

Kasutajamugavuse seisukohast on märgiline, et GM II on sama objektiivi esimesest versioonist märkimisväärselt kompaktsem. Kui eelkäija kasutajad pidid kaasa kandma 886 grammist objektiivi, siis GM II on korralikult kaalus alla võtnud ja kaalub kõigest 695 grammi. Seda hindavad kindlasti loodus- ja tänavafotograafid, kes peavad nüüd kaasas kandma natukene kergemat varustusekotti.

GM II kasutab uut teravustamismehhanismi, mille tööd juhivad neli Sony XD (extreme dynamic) lineaarmootorit. See parandab oluliselt autofookuse funktsionaalsust: GM II teravustamine sisse- ja väljasuumimisel on eelmisest mudelist umbes kaks korda efektiivsem.

Mõeldud on ka videote salvestajatele. GM II luues on minimeeritud fookuse nihutamist ja hingamist ning aksiaalset nihkumist. See peaks aitama kompenseerida fookuse hingamist, mis võib videote filmimisel probleemiks saada.

Lisaks mainitud uuendustele tuleb GM II eelmisest mudelist parema niiskus- ja tolmukindlusega, vett, tolmu ja õli tõrjuva fluoorkattega kõige esimesel elemendil ja 11 labaga avaga eelkäija 9 asemel.

FE 24-70mm f/2.8 GM II objektiiv jõuab Sony Centerisse juuni alguses. Ostuga tulevad kaasa ka kandekott ning objektiivikorgid. Objektiivi kohta leiad rohkem infot siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.