Sony Centeri blogi

Uued AG9 telerid säästavad kodus veel rohkem ruumi

Sony tutvustas aasta alguses toimunud messil CES oma uusi telerimudeleid ja  uuenduse sai ka 4K HDR OLED-telerite lipulaev – AG9. 77-, 65- ja 55-tollised mudelid on saanud uue, üliõhukese disaini, millega saab need viia seinale poole lähemale kui eelmise põlvkonna mudelid. Samuti on uuenenud pildiprotsessor.

OLED-tehnoloogiaga ekraanipaneel tagab eriti laia vaatenurga, hea kontrastsuse ja sügavad mustad toonid, mis toovad pildile juurde dünaamilisust ja detaile. Pildiprotsessor X1 Ultimate juhib rohkem kui kaheksat miljonit isevalgustuvat pikslit täpselt ja igaüht eraldi, arvestades intelligentselt näidatava pildi omadustega.

Stuudiomonitori kvaliteet

Peale uuenenud protsessori on mudelil AG9 ka muid olulisi sisemisi uuendusi. Pixel Contrast Booster toob eredatesse aladesse ekraanil rohkem värvi ja kontrasti, mille tulemusena on AG9 teleritel professionaalide kasutatavate tippmonitoridega võrdväärne pildikvaliteet. See lubab pilte ja värve kuvada nii, nagu need päriselt võttekohal olid ja nagu autor neid ette kujutas. Protsessor parandab ka madalama kvaliteediga videopildi SD- ja HD-kvaliteeti, et see oleks lähemal 4K HDR kvaliteedile ning kuvab loomulikult ka 4K HDR pilti ülima selguse ja täpsusega.

Vaata videost lähemalt, millised uuendused värskelt välja tulnud Sony Bravia AG9 telerid said:

Acoustic Surface Audio+ tehnoloogia abiga tuleb heli ekraanipinnalt – ekraan ise ongi kõlarimembraan ning asub pildiga samas kohas. See laseb vaatajatel kogeda loomulikku heli ja saada uutmoodi meelelahutuselamusi. Lisaks saab keskmise kõlari režiimiga kasutada televiisorit kodukino asetuses ka keskmise kõlarina.

Nagu maal seinal

Mudel AG9 on, nagu öeldud, vägagi õhuke. Seinakinnitussüsteemiga SU-WL850 paigaldatult asub see seinale ligikaudu poole lähemal, kui Sony eelmine mudel.

Kinnitussüsteemi SU-WL850 saab ka pöörata ning sättida soovitud asendisse, et tagada parim vaatenurk ja paindlik kasutus.

Kasutajakogemus uuele tasemele

Sarnaselt ZG9 seeria teleritega on ka AG9 mudelitel Netflixi kalibreeritud režiim, IMAX Enhanced, Dolby Vision ja Dolby Atmos. Need loovad just niisuguse vaatamiselamuse, nagu autor on soovinud. IMAX Enhanced sertifitseeritud tooted on Euroopas saadaval valitud BRAVIA telerites.

AG9 OLED-teleril on operatsioonisüsteemiks Sony Android TV. See toetab paljusid Google Play rakendusi, sealhulgas YouTube´i, Netflixi, Prime Videot ja muid äppe, mille saadavus sõltub regioonist.

Teleritel on ka sisseehitatud Google Assistant, et kodu veelgi nutikamaks muuta ning häälkäsklusi anda. Sisseehitatud mikrofoniga saab telerit häälega juhtida. Vaatajad saavad Google Assistanti abil rääkida teleriga ning planeerida sel moel päeva, avastada meediasisu, vaadata telesaateid, filme ja palju muud.

Telerid ühilduvad ka populaarsete nutikõlaritega, näiteks Sony LF-S50G ja SRS-XB501G ning Google Home’i ja Amazon Echo seadmetega. Nutikõlarite abil saavad kasutajad juhtida telerit ja voogedastuse sisu häälega ning sel aastal lisandub veel funktsioone.

Uue lihtsalt kasutatava nutipuldi abil saab juhtida teleriga ühendatud seadmeid, näiteks kaabel- või satelliidiühendust, Blu-Ray mängijaid ja mängukonsoole ilma pulte vahetamata. Nutipult töötab raadio teel, seega pole vaja otsenähtavust ning pulti ei pea teleri poole suunama.

Uued telerid tulevad müüki sel aastal, täpne müügiletuleku aeg selgub peagi.

Sony telerite valiku leiad Sony Centeri poest.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.