Sony Centeri blogi

Uued Sony telekad imiteerivad heli ja pilti võimendades inimese aju tööd

Sony pildiparandustehnoloogia seab fookusesse need ekraani osad, millele vaatajad kõige enam tähelepanu pööravad.Foto: Sony

Sony Bravia XR telekatesse on sisse ehitatud uudne Cognitive Processor XR tehnoloogia, mis analüüsib telepilti ja -heli nii, nagu inimese aju. Tulemuseks on autentne pildi- ja helielamus, mis tõstab esile just need elemendid, millele televaatajad kõige enam keskenduvad.

Televiisorite pildiparandusprogrammid suudavad enamasti keskenduda üksikutele kindlatele elementidele, näiteks värvidele, kontrastile ja teravusele. Tulemuseks on küll kaunim telepilt, kuid ainult teatud määral. Inimesed omandavad neid ümbritsevast keskkonnast infot oluliselt keerukamalt: võtame silmade ja kõrvadega vastu signaale, mis saadetakse ajju.

Cognitive Processor XR analüüsib tuhandeid elemente, et tuua televaatajani loomulikult kaunis pilt. Foto: Sony

Kognitiivne protsessor

Cognitive Processor XR töötab samal põhimõttel, imiteerides seda, kuidas inimesed infot vastu võtavad ja töötlevad. Korraga analüüsitakse tuhandeid erinevaid telepildi elemente, et leida üles need ekraani sektsioonid, millele vaataja igal hetkel kõige enam tähelepanu pöörab. See lubab Bravia XR telekatel keskenduda telepilti detailsemaks ja kaunimaks muutes just nendele kohtadele, millele inimene keskendub.

Kas oled spordifänn, kellele meeldib telekast vaadata vutilahinguid. Cognitive Processor XR saab aru, millal jookseb kaamera eest läbi palliga mängija ja millises ekraani osas ta asub. Pilti parandades tõstetakse fookusesse just see mängija, sest täpselt sama teeks ka sinu aju, kui oleksid näiteks ise füüsiliselt staadionil mängu vaatamas. Või äkki oled sa hoopis suur märulifilmide fänn? Sel juhul keskendub Cognitive Processor XR stseeni keskmes olevale action-staarile, kes pahasid teise ilma saadab.

Cognitive Processor XR ei võimenda ainult pilti, vaid tagab ka võimsa helielamuse. Inimese aju info töötlemise protsessi imiteerides suudetakse heli ja pilt efektiivselt sünkroniseerida. See tähendab, et näiteks ekraanil kõneleva filmitegelase jutt ei kostu lihtsalt kuskilt teleka poolt, vaid just sellest kohast, kus tegelane ekraanil asub. Lisaks sellele suudab Cognitive Processor XR töödelda tavalise helisignaali 3D signaaliks, mis jätab mulje, et sa pelgalt ei vaata ekraanil toimuvat, vaid oled ise selles osaline.

Eestis saadaval

Cognitive Processor XR pildiparandustehnoloogiaga telekad on Eestis saadaval Sony Centeri e-poes. Hetkel on mitmed mudelid ka alla hinnatud.

Valida on võimalik mitmete erinevas suuruses telerimudelite vahel. Kui sa ei otsi kõige suuremat telerit, siis võiks sulle sobida see 50-tolline televiisor, mis on hetkel 21% odavam. Need, kes eelistavad suuremaid ekraane, saavad vaadata näiteks 55-tolliste ja 65-tolliste telerite sunnas, mis tulevad samuti Cognitive Processor XR tehnoloogiaga. Kui sellest peaks väheks jääma, siis valikus on ka 83-tolliseid ja 85-tolliseid televiisoreid ja isegi 100-tolline monstrum.

Cognitive Processor XR tehnoloogiat kasutavate telekatega saad ise tutvust teha Sony Centeris. Suurema valiku Sony telekaid leiad Sony Centeri e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.