Sony Centeri blogi

Uus Sony a7c on maailma väikseim ja kergeim täiskaader-kaamera

Sony tutvustas septembri keskel oma uut hübriidkaamerat Alpha 7C (Sony a9c) ja suumobjektiivi FE 28-60mm F4-5.6, mis on nüüd ka Eestis tellitav ja peagi saadaval.

Müügile tuleb uus Sony täiskaaderkaamera a7C nii kerena kui komplektina. Koos uue FE 28-60mm F4-5.6 suumobjektiiviga on tegemist kõige väiksema ja kergema täiskaaderkaamera komplektiga maailmas.

Täpsemalt on Sony a7c mõõtmed 124 mm x 71,1 mm x 59,7 mm ning kaal 509 grammi. See on sarnane kompaktsetele ja väiksema sensoriga APS-C kaameratele. Kompaktne kere saavutati tänu uuendatud viieteljelisele kaamerasesisesele stabilisaatorile, uuenenud katikule ja spetsiaalsele sisemisele konstruktsioonile. Kaameral on 24,2 MP 35 mm ehk täiskaadersensor Exmor R (CMOS-sensor) ja BIONZ X pilditöötlusprotsessor, mis pakub kuni 15 stopiga laia dünaamilist ulatust. Standardne ISO tundlikkus on kuni 51 200, kuid hämaras valguses pildistamiseks saab seda laiendada vastavalt ISO 50-204 800.

Kaamera Real-time Tracking funktsioon säilitab automaatselt fookuse, kui päästik on pooleldi alla vajutatud. Touch Tracking lubab ise määrata fookuses hoitava objekti, puudutades keeratavat puutetundlikku ekraani. Autofookuse funktsioonid lubavad ka otseajas inimese ja looma silma tuvastamist ning teravustamist. 693 automaatse teravustamispunktiga faasituvastusega teravustamine katab ligi 93% kaadrist. Lisaks on võimalik kasutada teravustamisel ka 425 kontrastipunkti, mis tagavad fookuse ka keerulisemates valgusoludes. Alpha 7C pakub saripildistamist kuni 10 kaadrit sekundis täieliku AF/AE jälgimisega.

Täiskaadriline täispikslitega väljalugemine ilma pikslite rühmitamiseta aitab salvestada rohkem kui kahekordse 4K-video jaoks vajamineva andmemahu. Lisaks toetab Sony a7c ka HDR (HLG) ja S-Log / S-Gamut profiile, Slow & Quick (aeglane ja kiire) liikumisrežiime, kiiret Full HD salvestamist kuni 120 kaadrit sekundis jpm. Kvaliteetset heli saab salvestada Sony Multi Interface Shoe (MI) mikrofoniliidese kaudu, mis lubab ühendada välise ECM-B1M mikrofoni. XLR-K3M adapterikomplektiga saab edastada digitaalsetet heli.

Uut kaamerat saab osta nii ainult kerena kui ka komplektina. Komplektis on kaasas universaalne FE 28-60mm F4-5.6 objektiiv diameetriga 66,6 mm. See on kõige väiksem ja kergem objektiiv tavaliste suumobjektiivide seas, kaaludes vaid 167 grammi. Kolme asfäärilise läätse-elemendi optimaalne paigutus vähendab tõhusalt aberratsiooni kogu suumivahemikus ja tagab kõrge eraldusvõime äärest ääreni. Minimaalne fookuskaugus on komplektiobjektiivil 30 cm kuni 45 cm kauguselt tagatakse lähivõtte võimekus, mis teeb selle sobivaks igapäevase pildistamise või videoblogimise jaoks.

Kompaktne täiskaaderkaamera Sony a7c on juba Sony Centerist tellitav hinnaga 2099 eurot (kere). FE 28-60mm F4-5.6 suumobjektiiv on eraldi saadaval järgmise aasta jaanuarist ja selle müügihind on ligi 500 eurot. Komplekt, mis sisaldab nii Sony a7c kompaktset täiskaaderkaamerat kui ka FE 28-60mm F4-5.6 suumobjektiivi, on praegu Sony Centerist tellitav hinnaga 2399 eurot.

Vaata ka Alpha 7C tootevideot Youtube-is:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.