Sony Centeri blogi

Vaata videot: Sony Walkman muutis 40 aastat tagasi seda, kuidas me muusikat kuulame

Eile sai täpselt 40-aastaseks kõige legendaarsem muusikapleier ajaloos – Sony Walkman. Selle seadmega muudeti muusikakuulamise viisi täielikult. Nüüd oleme me kõik harjunud, et lemmikmuusikat saab igale poole kaasa võtta ja klappidest kuulata.

1. juulil 1979. aastal oli ajalooline päev. Sony tõi välja Walkmani – muusikapleieri, mis oli ainult veidi tavalisest kassetist suurem ja töötas kahelt AA patareilt. Ootused polnud kõrged – tootja lootis müüa vaid 5000 eksemplari kuus. Nii Sony enda insenerid kui ka kriitikud arvasid, et ega sellel pleieril suurt edu pole, kui puudub võimalus kassetile lindistada ja kõlarist kuulata.

Paraku kõik eksisid. Esimeste kuudega müüdi iga kuu 50 000 Walkmani ja see seade sai ikooniliseks – inimesed hakkasid klapid peas muusikat kuulama ka väljaspool kodu. Lisaks sai pleieri külge ühendada kaks paari kõrvaklappe koos sõbraga kuulamiseks.

1980ndatel oli walkman saanud muusikapleieri sünonüümiks ja jõudis ka sõnaraamatutesse. Walkmani kassetimängija tootmine lõpetati jaapanis alles 2010. aastal, kuid praegugi on olemas pleiereid, mis ajastule kohaselt on digitaalsed ja Hi-Res toega. Neid saab osta Sony Centerist.

Kaasaskantavate muusikapleierite ajaloost leiab hea kokkuvõtliku ülevaate siit.

Vaata videot, mis näitab Sony Walkmani ja teiste kantavate seadmete tehnoloogilist arengut läbi nelja aastakümne:

Sony pleierite, kõrvaklappide ja paljude muude toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest, kus on võimalik neid kohapeal proovida ja asjatundjatelt nõu küsida või e-poest.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.