Sony Centeri blogi

Väga paljud tuntud kaamerad ja telefonid peidavad endas Sony sensoreid

Sony on maailma suurim kaamerasensorite tootja ning erinevalt mitmetest konkurentidest pakub oma head kraami ka teistele tootjatele – nii digikaamerate kui mobiilide tegijatele oma toodetes kasutamiseks. Praeguseks on Sony sensorid vallutanud üsna suure osa turust ja neid leidub väga paljudes pilti tegevates seadmetes mobiilidest valvekaamerateni.

Uusimad sensorimudelid aga ilmuvad tavaliselt kõigepealt Sony enda kaameratesse ja alles hiljem jagatakse neid teistele. Mõned kaameratootjad lasevad ka oma vajaduste järgi toodet kohendada, mida Sony tehastes siis vastavalt tellimusele tehakse.

Peegel- ja hübriidkaamerate sensorid: konkurendid kasutavad ka

Kui ostad mõne Nikoni või Olympuse kaamera, siis võid üsna kindlalt saada Sony EXMOR sensori, mida kasutavad ka need brändid.

Näiteks viimastest Nikon D850 ja Nikon Z7 mudelitest leiab Sony 45 MP kaamerasensori IMX309, mida peetakse üheks maailma parimaks.

Fujifilm tellib oma sensorid samuti Sony käest, kuid laseb need enne spetsiaalselt oma kaamerate jaoks ümber disainida.

Samamoodi töötavad oma modifikatsioone välja ja lasevad Sonyl toota Olympus ning Panasonic, ka Pentaxi mudelitel on sees Sony kvaliteetsed sensorid.

Mobiilid saavutavad kuni 48 MP Sony abiga

Sony kuulutas eelmise aasta lõpul esimesena välja oma 48 MP kaamerasenori mobiilidele, mis purustas kunagise aastatetaguse Nokia rekordi megapikslite hulga osas. Kui telefonil on megapiksleid 48 ehk 8000 x 6000, siis see tavaliselt tähendab seda, et seade kasutab Sony uusimat sensorit IMX586. Need telefonid, millel sees 48 MP kaamera, on näiteks Huawei Nova 4, Honor View 20, Xiaomi Redmi Note 7 Pro, Xiaomi Mi 9, Oneplus 7.

Kuid ka 40 MP kaamerasensor ei jää sellele tipptootele eriti palju alla – näiteks kasutavad seda (mudelinimega IMX600) Huawei eelmise aasta Huawei tipptelefonid P20 Pro ja Mate 20 Pro, mis on ka mobiilikaamerate testides tipus.

Sony 24-megapiksline sensor IMX576 aga on kasutusel hoopis laiemas mudelivalikus, kuna tegemist on odavama tootega ja see sobib väga hästi laiatarbe-telefonidesse arvukast keskklassist. Nii leiab näiteks seda tüüpi (pisut vanema) sensori Samsung Galaxy J-seeriast, Samsung Galaxy A7 (2017), Motorola Moto G5st, LG G6-st, Xiaomi Redmi Note 4-st, Asuse Zenfone´ist ja paljudest Meizu, Oneplus´i ning Lenovo mobiilidest. Loomulikult on IMX576 ka mõnes Sony enda keskklassi telefonis, näiteks Xperia XA-s.

IMX400 on 19-megapiksline ja neid sensoreid leiab päris paljudest Sony Xperia telefonidest: Xperia XZ, XZ1, XZ2 ja XZ3.

Uued kaamerasensorid värsketesse tippkaameratesse

48 megapikslit mobiilikaamerates ja kolmekohaline hulk megapiksleid kesk- ja suureformaadilistes kaamerates on juba tavaliseks saamas, mida aga toob tulevik?

Sony uus IMX571 sensor, mis on APS-C suurusega ja taustvalgustusega (BSI), on küll 26 MP, kuid pikslite hulk polegi selle juures kõige olulisem. Sensor on väga hea valgustundlikkusega ja annab teravaid pilte ka hämaras, see Sony toode jõudis esimesena Fujifilmi uude kaamerasse X-T3.

IMX410 on aga täiskaadersensor, mis pakub 24 MP eraldusvõimet ning loomulikult taas taustvalgustusega tehnoloogiat, mis tavaliste kaamerasensoritega võrreldes tagab parema valgustatuse hämarates oludes. See toode leiab kasutust Nikoni uues Z6 hübriidkaameras ning Panasonicu peagi müüki jõudvas Lumix S1 täiskaader-hübriidkaameras. Keskformaat aga jõuab 150 megapikslini Sony MX411 sensoriga (kasutusse tuleb see Phase One IQ4 kaameras) ning 100 MP sensor IMX461 käib Fujifilmi GFX100S keskformaatkaamerasse. 

Sony tooteid, sealhulgas kaameraid ja telefone saab osta Sony Centeri poodidest ja e-poest. Kohapeal aitavad alati ka Sony toodete spetsialistid, et sobiv valik teha.

18. aprillist kestab Sony Centeris suur kampaania, mille raames saad hübriid- ja RX-seeria fotokaamera või Sony videokaamera ostuga tasuta kaasa töökindla Sony 64GB mälukaardi väärtuses 54-82€. Lisaks on valitud foto- ja videokaamerate mudelitel kampaaniahinnad.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.