Sony Centeri blogi

Videoblogijate uus kaamera Sony ZV-E10 nüüd saadaval, blogijad ütlevad oma arvamuse

Juuli lõpus välja kuulutatud Sony uus videokaamera ZV-E10 on suunatud uuele ja kiiresti kasvavale kasutajagrupile – videoblogijatele, kes vajavad lihtsat, kompaktset ja head kaamerat, millega filmides saaks vajadusel ka iseennast jälgida. Nüüd on Sony ZV-E10 Sony Centeris saadaval ja võimalik on osta nii kere kui komplekt juba esimese vahetatava universaalse 16-50 mm objektiiviga.

Esimene kuu avalikkuse ees on Sony videoblogijate kaameral edukalt läinud. Mitmetes arvustustes on see saanud positiivset tagasisidet ning leidnud kasutust blogijate käes.

ZV-E10 väljatulek küll hilines ligi kaks kuud, aga selleks on mitmed objektiivsed põhjused, nagu on viibinud ka paljude teiste tehnoloogiatoodete väljatulek – ühelt poolt komponentide keerulisem kättesaadavus ja teiselt poolt koroonaviirusest tekkinud segadus üle maailma tarneahelates. Siiski on ka suvi hea aeg, et uut kaamerat näha jasügisel ongi tavaliselt suurenenud kaamerate ostmine alanud hooajaks peale puhkuseid ja pause, mida ka tõsised blogijad ette võtavad.

Proffide ülevaade – muidu hea, aga mõne kiiksuga

Uuest kaamerast on kirjutanud põhjalikuma käed-küljes ülevaate näiteks fotograafiateemaline portaal DPreview, kus mainitakse videoblogijate jaoks selliste omaduste kasulikkust nagu tausta hägustamine võtte ajal (Background Defocus) ja Soft Skin efekt. See viimane teebki seda, mida otsetõlkes arvata võikski – teeb naha pehmeks, nii-öelda “rõõsaks ja roosaks”, pehmendades kortse, varje ja naha tekstuuri. Testis leitakse, et kasulik on ka vaataja suunas keeratava ekraani omadus näidata ääri punaselt vilkuvana, kui videoülesvõte salvestab. Siis on kohe selgelt näha, kui kaamera filmib.

Sellesama kaameraga tehtud testvideot saab vaadata siit.

Kokkuvõttes hindas DPreview selle kaamera 4K detaile, kuid jättis miinuspoolele Full HD video kehvema detailieristuse. Muidugi sai kiita ka Sony oma klassi parim autofookus, mis reageerib kiirelt ja tunneb ära teravustatavad objektid, ka sisemise mikrofoni kvaliteediga jäädi rahule. Kaamer menüüde pikkus ja keerulisus aga võivad olla tavalisele kasutajale miinuseks.

Videoblogija jaoks loodud

Techweek nimetab uut Sony kaamerat videoblogijate jaoks perfektseks. Samas mainitakse ära, et ega väga suurt erinevust tehnilistelt näitajatelt Sony varasemate A6xxx seera kaameratega polegi. Nii nagu DPreview, nii mainib Techweek samuti ära blogijate jaoks hea omaduse – tausta hägustamise, kuid nimetab veel ära ühe olulise omaduse – Product Display Setting, mis nagu otsetõlgegi vihjab, aitab tootetutvustajate elu palju lihtsamaks teha vajalike eelseadistustega. Nimelt saab selle funktsiooniga kiirelt suunata teravuse esitaja näolt kaamerale lähemal asuvale objektile, mida tutvustatakse.

Uue kaameraga tehtud piltide ja videote näiteid leiab aga näiteks Julia Trotti blogipostitusest. Sealt saab hea ülevaate ka sellest, kas videoblogijate kaamera ka fotokaamerana kasutada sobib. Video omaduste kohta aga leiab häid näiteid videopostitusest.

Mida uus videoblogijate kaamera ZV-E10 võimaldab?

Sony kuulutas juuli lõpus välja oma esimese Alpha seeria vahetatava objektiiviga vlogikaamera ZV-E10. Videoblogimise ehk lühendatult vlogimise jaoks loodud uus kaamera ühendab Sony arenenud pilditöötlustehnoloogiat ja spetsiaalselt vlogimise jaoks optimeeritud funktsioone.

ZV-E10 kasutab 24,2-megapikslist APS-C Exmor CMOS-sensorit ja BIONZ X pilditöötlusprotsessorit. Lisaks sisaldab ZV-E10 tunnustatud vlogimise spetsiifilisi funktsioone, sealhulgas „Background Defocus”, mis võimaldab sujuvalt vahetada hägustatud (bokeh) ja teravat tausta, samuti „Product Showcase Setting” režiim, mis võimaldab kaameral automaatselt fokuseerida objekti näolt esiletõstetavale objektile. 

ZV-E10 on filmimist silmas pidades väga kerge (umbes 343 grammi) ning pakub populaarset küljelt avanevat LCD-ekraani, mis võimaldab blogijatel kaamera peale ühendada väliseid mikrofone ning filmimise ajal iseend näha.

Lisaks ekraanile sisaldab ZV-E10 mitmeid muid hõlpsasti kasutatavaid funktsioone, mis on spetsiaalselt loodud vlogimiseks, sealhulgas kaamera ülaosas asuvat uut režiiminuppu, mis liigub Still / Movie / Slow režiimide vahel vaid ühe puudutusega.

Uuel kaameral on täiustatud videofunktsioonid 4K (QFHD: 3840 x 2160) videovõttete jaoks ja kõrge pildikvaliteediga salvestus (Full HD 120p). Saadaval on ka elektrooniline pildistabilisaator aktiivrežiimiga, mis tagab stabiilse videosalvestuse ka käimise pealt.

Vahetatava objektiiviga kaameral ZV-E10 saab kasutada igaks olukorraks ideaalset objektiivi, kiire hübriid-teravustamine ja silmade reaalajas jälgimine aga lubab nägu ja silmi alati kiirelt ja täpselt fokuseerida. Puutetundliku fookuse funktsioon võimaldab kasutajal fookust seada, puudutades ekraani.

ZV-E10 sisseehitatud mikrofonil on kaasasolev tuulekaitse, mis vähendab tuulemüra. Liidese kaudu saab ühendada ka eraldi välise mikrofoni. Kõrvaklappide pesast saab salvestust kohe kuulata. Heliväljundi ajastuse saab seadistada ka Live või Lip Sync´i jaoks.

Face Priority AE (automaatse särituse) algoritm on võimeline kiireks AE üleminekuks, nii et nägu oleks kogu aeg piisavalt valgustatud. Kaamera tuvastab siis nägu automaatselt ja reguleerib vastavalt säri.

Sony ZV-E10 on käes hoides mugav tänu ergonoomilisele korpusele ja suure filmimise nupuga, mis asub kaamera peal.

Videoblogijatele suunatud kaamera aku kestab video salvestamisel kuni 125 minutit või tehes kuni 440 pilti. LCD ekraani sulgedes läheb kaamera automaatselt energiasäästurežiimile, ekraani uuesti avades lülitub kaarema automaatselt sisse tagasi. ZV-E10 saab kasutada ka veebikaamerana (näiteks videokoosolekutel või striimimisel) või otseülekannete tegemiseks, ühendades selle arvuti või nutitelefoniga ilma täiendava tarkvarata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.