Sony Centeri blogi

Vihjed: Sony uus VR komplekt PSVR2 tuleb välja millalgi järgmisel aastal ja saab põnevaid lisasid

Ehkki Playstation 5 on juba väljas ja tasapisi hakkavad leevenema ka selle tarneprobleemid, pole veel uut virtuaalreaalsuse komplekti välja tulnud. See pole iseenesest väga ootamatu, sest PSVR esimene põlvkond tuli välja aastal 2016, aastaid pärast Playstation 4 väljatulekut.

Techradar pakub vihjates Bloombergile, et väljatuleku ajaks on jõulud 2022.

Video Games Chronicle uuris välja, millised võivad olla uue konsooli tehnilised parameetrid. Teise põlvkonna virtuaalreaalsuse prillid saavad ilmselt olema resolutsiooniga 4000×2040 pikslit – 2000×2040 pikslit ühe silma kohta. Prillikandjate jaoks on pildi korrigeerimise nupp, haptiliseks (värinaga) tagasisideks aga väikene mootor peakomplektis. See tagasiside peakomplektilt võib olla ka midagi enamat, kui lihtsalt vibreerimine, paljastub veidi eelmisel aastal esitatud Sony patendikirjeldusest.

Samuti on sisemised kaamerad paigaldatud silma liikumise jälgimiseks, mis annab tehisreaalsuse kuvamisele lisavõimalusi vastavalt sellele, kuhu inimese pilk tähelepanu koondab. Selle lahendusega võib peakomplekt peenemate detailideni välja renderdada ainult need kohad, mis on pilgu fookuses, sest äärtes on niikuinii inimese nägemisväli udusem ja vähem detailsem. Sellega saab veelgi paremini ära kasutada võimsa Playstationi protsessoriressursi.

Kuidas peakomplekti disain täpsemalt välja näeb, pole veel teada, aga on leitud üks Sony patent augustist 2021, mis vihjab, et sellele võidakse paigaldada ka teine ekraan väljaspoole. Ekraanil kuvatakse peavarustuse taga oleva kasutaja näoilmet ja emotsioone või muud infot.

Ehkki Oculuse uus virtuaalreaalsuse peakomplekt Quest 2 on juhtmevaba, peetakse PSVR2 puhul täenäoliseks siiski juhtme säilimist, kuid see on peenike ja peavarustusse kulgeb vaid üks pikk kaabel.

Puldid, mida mängija käes hoiab, on Sony poolt juba Playstationi blogis korra avalikustatud ning vähemalt esialgse visioonina näevad need välja sellised:

Neil on samuti haptiline ehk vibratsiooniga tagasiside ja puutetundlik pind, mis tunneb ära, kus parajasti kasutaja näpud puhkavad, kui need nuppudel pole. See tekitab realistlikuma tunde oma kätega tehismaailmas tegutsemiseks.

Samuti oodatakse, et uued PSVR2 mängud tulevad “hübriidina” ehk neid saab mängida nii virtuaalreaalsuses kui lamedal ekraanil.

Täpsemalt loodetakse uue VR komplekti võimaluste kohta teada saada siis, kui arendajatele tulevad välja arenduskomplektid. See peaks juhtuma juba lähiajal. Aasta alguses ütles Sony Interactive Entertainmenti ja Playstationi arendamise juht Jim Ryan GQ intervjuus, et uue PSVR2 mängude formaat saab olema midagi täiesti uut.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.