Sony Centeri blogi

Viimane aeg saata oma pildid Sony World Photography Awardsile – eelmine kord tuli kategooriavõitjaks eestlane!

Maailma suurim fotokonkurss Sony World Photography Awards ootab taas pilte nii proffidelt kui harrastajatelt 15. korda. Võistluse korraldajaks on 220 riigis esindatud World Photography Organisation ja pilte oodatakse veel ka jaanuaris 2022.

Osavõtt on kõigile tasuta, kuid auhinnad on alati olnud kopsakad ja sisaldavad nii rahalisi preemiaid kui hulga Sony fototehnikat.

Proffide konkursile saab iga osaleja esitada kuni kümme tööd ja need võib omakorda postitada kuni kümnes kategoorias – kasvõi iga pilt ise kategooriasse.

Avatud konkursile võivad esitada kõik oma pilte samuti kümnes kategoorias, kuid tasuta vaid kolm fotot iga osaleja kohta. Naised osalevad automaatselt naiste eripreemia konkursil ning kui valid riigiks Eesti, siis on olemas auhind parimale Eestist pärit pildile (seal osalevad siis Eestist pärit fotograafid samuti automaatselt).

Veel on olemas eraldi võistlus tudengitele ja noortele, kus on oma väljavalitud ning auhinnad.

Nelja konkursi tööde esitamise tähtajad on järgmised:

  • Professionaalidele: 14. jaanuar 2022 kell 15:00
  • Avatud konkursile: 7. jaanuar 2022 kell 15:00
  • Tudengitele: tähtaeg on juba möödas (30. november 2021)
  • Noortele: igakuise auhindamisega, viimasel kuul kuni 31. detsembrini 2021.

Konkursil osaleda saab siit.

Sony World Photography Awards 2021 metsiku looduse kategooria parima foto auhinna võitis Eesti fotograaf Cristo Pihlamäe, aga eestlasi oli saja väljavalitud fotograafi seas veelgi.

Žürii poolt metsiku looduse kategoorias parimaks hinnatud Eesti fotograafi lõbus pilt on tehtud jänesest, kes vaatab põllul ringi, keel väljas. Pildi saab näha siit, sedasama fotot märgati aga Facebookis juba enne tiitlivõitu.

Konkursil võib osaleda ükskõik millise tehnikaga, kuid suurima valiku kvaliteetseid Sony kaameraid ja objektiive leiab Sony Centerist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.