Sony Centeri blogi

Viska digiboks nurka! Sony telekates näed oma lemmikkanaleid äpiga

Digiboks ei ole teleka vaatamiseks enam ilmtingimata hädavajalik.Foto: Syafiq Adnan/Shutterstock

Kas teadsid, et näiteks Elisa Elamust, Telia TV-d ja ETV-d on võimalik nautida rakenduse vahendusel ning digiboksi enam ilmtingimata vaja ei lähegi? Uuemad Sony telerid kasutavad Google TV kasutajaliidest, mis tähendab, et võid oma digiboksile head aega lehvitada ja selle asemel kasutada erinevate teleteenuste pakkujate rakendusi.

Äpi vahendusel teleka vaatamiseks on kaks variant. Vaja läheb kas iPhone’i või iPadi, mis töötab vähemalt iOS 11 operatsioonisüsteemil. Teine võimalus on kasutada seadet, mis töötab Android 7.0 versioonil või uuemal Androidi operatsioonisüsteemil. Sony teleritesse on sisse ehitatud Androidi baasil töötav Google TV, mis võimaldab telekat vaadata digiboksi asemel Google’i äpipoe vahendusel telekasse installeeritavate rakendustega.

Lisaks digiboksita telekanalitele toob Google TV Sony telekate kasutajatele veel mitmeid mugavusi. Androidi ja Google’i ühine platvorm tähendab, et Google TV vahendusel on saadaval suur osa kõigist neist rakendustest, mida kasutad oma Androidiga tahvelarvutites ja telefonides. Valikus on tuhandeid tuttavaid programme ning nende kasutamiseks vajalikud Google’i kontod töötavad probleemideta ka televiisoris.

Nii saad teleka vahendusel mugavalt kasutada mitmeid tuttavaid rakendusi. Google TV-s Netflixi äppi avades piisab sinna oma kontoga sisselogimisest ning kõik eelistused, pooleliolevad seriaalid, salvestatud lemmikud ja seaded on kohe saadaval. Täpselt sama kehtib YouTube’i, Amazon Prime’i, Apple TV ja muude tuntumate striimimisteenuste kohta.

Lisaks tuttavate rakenduste kasutamisele võimaldab Google TV oma teistest seadmetest striimida Chromecastiga telekasse heli ja pilti. Kui soovid näiteks telefonis olevaid helifaile, pilte või videoid näidata suurel ekraanil ilma neid kuhugi ümber tõstmata, saab seda teha juhtmevabalt kõigest paari kiire liigutusega. 

Hetkel kehtivad mitmetele Google TV toega Sony teleritele soodsad kampaaniahinnad. Pakkumistele saad pilgu peale visata siin.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.