STARTUp Day 2019 blogi

5 nõuannet, kuidas pitchida nagu professionaal

Pitchimine on hea vahend, mille kaudu oma ideele tähelepanu tõmmata, investoreid kaasata ning ennast proovile panna. Lisaks aitab see arendada oma avaliku esinemise oskusi ja õnnestunud pitch toob endaga kaasa suure eduelamuse! Alguses võib tunduda sellisel kujul oma mõtete edasikandmine hirmutav ja keeruline, mistõttu oleme abistamiseks kirja pannud viis tähtsamat nõuannet, mida silmas pidada.

  1. Hoia asi lihtne ja lühike! Paar spetsiifilist fakti lisavad pitchile usutavust, kuid keskendu sellele, et tekst ei oleks liiga ülevoolavalt informatiivne. Pitchid töötavad hästi just tänu sellele, et need on lühikesed ja tabavad! Sisu aitab lühikese ja tabavana hoida võtmesõnade ülesse kirjutamine, et enda jaoks tähtsamad asjad kaardistada.
  1. Loo väärtust! Esita pitchis alati konkreetne probleem, mida sinu tutvustatav toode või teenus lahendab. Lahendusest rääkides keskendu sellele, mis teeb sinu idee unikaalseks. Selline lähenemine aitab kuulajate silmis idee väärtust tõsta ja pärismaailmaga integreerida.
  1. Emotsionaalne seos ideega. Lugude rääkimine haarab inimeste tähelepanu, seega võid pitchides tuua ka mõne näite või jutustada midagi oma isiklikust elust, mis sind selle ideeni viis. Pole midagi võimsamat kui üks hea inspireeriv lugu!
  1. Energia on nakkav! Su enesekindel esinemine annab pitchi õnnestumisse suure panuse. Selleks, et oma ideed müüa, pead sa ka ennast müüma! Kui sul läheb pitchimise ajal midagi sassi, pole sellest midagi, suhtu asja teatava lõbususega ning ära liialt muretse. Viska parem väike nali sassi läinud koha kohta, mis on igal juhul parem kui ebamugav vaikus ja pikk mõttepaus.
  2. Harjutamine teeb meistriks. Harjuta, harjuta ja veelkord harjuta! Publikuks on parem leida neutraalne kõrvaltvaataja kui sõber või pereliige. Kuna enamik kordi on pitchi pikkus ajaliste piirangutega, proovi oma kõne stopperi saatel läbi rääkida, et saaksid olla kindel, et sul ajast puudu ei jää ja lava peal vuristama ei pea.

Neid kõiki nippe saad sa kasutada ka 23.-25. jaanuari ärifestivali sTARTUp Day pitching-võistlusel sTARTUp Pitching. Registreerimine lõpeb juba sel pühapäeval, 16. detsembril, seega – ole kiire! Rohkem infot võistluse kohta leiad sTARTUp Day veebist.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.