STARTUp Day 2020 blogi

Hero of the Week – Heikki Mägi: „Juhtimine seisneb ümbritsevate inimeste inspireerimises.”

Heikki on ettevõtja, treener, koolitaja, aktiivne terviseblogija ja hobikokk. Ta on Fitlapi kaasasutaja CEO. Neil on veebilehed Fitlap.co.uk ja Fitlap.ee, mis propageerivad tervislikku eluviisi pakkudes inimestele personaalseid tervislikke toitumisplaane. Nad usuvad, et igaüks väärib tervislikku ja täisväärtuslikku elu. Ning toitumisel on selles juures väga suur roll. Nad kasutavad algoritmide võlu, et pakkuda inimestele maksimaalset personaalsust. Äsja avaldasid nad uue raamatu „Lihtsad kodused toidud kaalu langetamiseks”, mis sobib igale huvilisele.

Samuti jõudis Fitlap SPARK Demo Tartu iduettevõtete autahvlile Wall of Fame!

Milliste takistustega oma elus sa hetkel tegeled?

Ma isegi ei kutsuks neid takistusteks, vaid võimalusteks saada paremaks. Hetkel tegelen ma asjadega, mis on seotud minu ettevõtte kasvamisega. Selle protsessi ajal on lakanud toimimast mõned asjad, mis varem töötasid.

Mida sa mentoritest arvad? Kas sul on mõni?

Ma tõesti usun mentorlusse. Ma armastan raamatut „Trillion Dollar Coach”, mis räägib jalgpallitreenerist, kes oli mentoriks suurimatele startup maailma nimedele (Steve Jobs ja Google’i asutajad). Seega isegi suurtel ja legendaarsetel juhtidel on olnud mentorid. Võimalus kellegagi rääkida ning küsida ausat arvamust või nõu, on imeline.

Hetkel võtan ma osa .Cocoon programmist, mis teeb täpselt seda – aitab läbi mentorluse paremaks inimeseks ja juhiks saada. Minu isiklik mentor on .Cocoon programmi asutaja Rein Lemberpuu.

Mis küsimusi tuleks endalt küsida, et välja uurida, mida elus teha tahad?

See on raske, aga mul on kaks küsimust, mida küsida:

  • Kui sinu elul ei oleks limiite või piiranguid, mida sa siis teeksid?
  • Mis on sinu kirg?

Kuidas on ebaõnnestumine, või näiline ebaõnnestumine sind edasise eduni viinud? Kas sul on mõni „lemmik ebaõnnestumine”?

Ma arvan, et lugu, kuidas ma üldse toitumise valdkonda jõudsin. Kümme aastat tagasi tegutsesin ma kinnisvaraäris. Sel ajal oli Eesti majanduses väga rasked ajad, seega tegin enda ettevõtte. See läks pankrotti ja pidin midagi muud välja mõtlema.

Kuna mul oli Tartu Ülikooli bakalaureuse kraad füsioteraapias ja ma armastasin tervislikku eluviisi, tõmbas mind tervislikkuse ja toitumise maailm. Ja kõik muu on ajalugu.
See oli arvatavasti kõige raskem ebaõnnestumine, aga samas ka „lemmik”.

Milline uus uskumus, käitumisviis või harjumus on viimase viie aasta jooksul sinu elu kõige rohkem edasi viinud?

Ma arvan, et neid on palju olnud. Minu hiljutine lemmik on „ära reageeri, vaid tegutse”. Ma olen alati olnud üsna temperamentne, seega fakt, et ma reageerin palju „aeglasemalt”, on kindlasti olnud edusamm.

Mis on ettevõtjaks olles sinu suurimad väljakutsed ja õppetunnid olnud?

Ma arvan, et õppetund on mitte kunagi alla anda. Mõni võiks vastu vaielda, aga edu seisneb palju enam raskes ja järjepidavas töös kui vedamises.

Räägi mulle millestki, mida sa praegu õpid.

Hetkel õpin olema parem inimene ja parem juht. Seda teen ma esmalt iseendast aru saades. Mis mind iga hommik voodist välja ajab? Mis mind inspireerib? Ainult siis saan enda ümber olevaid inimesi nii kodus kui ka tööl inspireerida.

Ma usun, et juhtimine seisnebki enda ümber olevate inimeste inspireerimises ja enda ümbritsemises inimestega, kellega jagate samu uskumusi ning väärtuseid ja neid motiveerib sama eesmärk.

Mida Fitlap 20 aasta pärast teeb?

20 aasta pärast näen ma tulevikku, kus Fitlap on tervisliku toitumise ja eluviisi nii lihtsaks ja mugavaks teinud, et inimesed ei kasuta enam vabandusi nagu „mul ei ole aega”, „ma ei saa seda endale lubada” või „see on liiga keeruline”, et seda mitte teha. Kõik teevad ja armastavad seda.

Hero of the Week on Baltikumi suurima ärifestivali sTARTUp Day 2020 blogisegment. Rohkem infot festivali kohta siin!

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.