STARTUp Day 2020 blogi

Hero of the Week – Rain Rannu: “Tahtsin teha midagi, mis ilma minuta ei eksisteeriks”

Rain Rannut iseloomustab tõenäoliselt kõige paremini lause „Kes teeb, see jõuab“. Tegemist on sariettevõtjaga, kes on rahvusvaheliselt eduka mobiiltehnoloogiate arendusettevõtte Fortumo taga ning investeerimisfondi Superangel partner. Lisaks muule tegi ta just oma teise filmi – „Ükssarvik”!

Kuidas sai sinust ettevõtja – oli see pigem kaalutletud otsus või loomulik asjade käik?

Ülikooli teisel aastal mõistsin, et ei taha õpitaval erialal tulevikus töötada. Tahtsin teha midagi, mis ilma minuta ei eksisteeriks. Omaenda ettevõtte alustamine oli loogiline samm. Seega ma asutasin kolm :). Kaks nendest (minu jaoks) ei toiminud, aga kolmas oli Mobi, millest hiljem sai Fortumo, mis on nüüdseks jõudnud 100+ riiki ning mille klientideks on näiteks Google, Amazon ja Spotify. Seega ma arvan, et see oli midagi, mis juhtus loomulikult.

Milline uus uskumus, käitumisviis või harjumus on viimase 5 aasta jooksul sinu elu kõige rohkem täiustanud?

Hiljuti ma mõistsin, et on okei eesmärke mitte omada. Lihtsalt tee seda, mida teed, anna endast parim ja vaata, mis juhtub. Sa ei ole kunagi pettunud, sest sul lihtsalt ei ole eesmärke. Lisaks oled palju õnnelikum. :)

Mis on olnud sinu suurimad katsumused ja õppetunnid ettevõtja ning investorina?

Olnud on mitmeid, aga ma arvan, et mõlema puhul kehtib, et millegi imelise ehitamiseks on vaja üle 100% motiveeritud asutajat. Kui seda ei ole, siis isegi kui kõik muu on õige, ei tule midagi välja. Ja kui see on olemas, kuid kõik muu on valesti, siis tuleb ikkagi välja!

Ütle mulle midagi, mida sa praegu õpid?

Õppisin just, mida tähendab „ortogonaalne tees” (inglise keeles “orthogonality thesis” – toim.). See mängib rolli minu järgmises filmis.

Kuidas püüda ükssarvikut?

Pead seda väga palju tahtma ning sellele keskenduma. Ja vahel peab fookus laiem olema. Palju laiem.

Mis on sinu kolm tõde?

Ma usun, et õnnelikkus ei tule lihtsalt paigal istumisest ja mitte millega tegemisest vaid see tuleb probleemide lahendamisest. Oleme õnnetud kui meil ei ole probleeme, mida lahendada. Samuti oleme õnnetud siis, kui on probleemid, mida me ei suuda lahendada. Õnn tuleb nendest probleemidest, mille olemasolu ja lahendamist me naudime.

Samuti usun, et iga päev peaks tegema ühe asja, mis sind hirmutab – tänu sellele tead, et oled elus.

Ning viimaseks – ole uhke iga oma joonistuse üle, isegi kui ema seda külmkapi uksele ei riputa.

Mis ajab tekitab sinus tuleviku osas elevust?

Üks kõige inspireerivamaid tsitaate, mida ma kunagi näinud olen, oli San Franciscos co-working kontori seinal. Seal seisis “intoxicated by possibility(eesti keeles „võimalusest joobes” – toim.). On nii palju võimalusi ja tegelikult ongi kõik võimalik. Kõik ON võimalik. Lihtsalt mõtle sellele.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.