STARTUp Day 2020 blogi

Hero of the Week – Raine Toss (k u u l disain): “Iga ebaõnnestumine on vajalik kasvuks”

Raine Toss on Eesti rõivabrändi k u u l asutaja ja disainer. Bränd sai esialgu loodud Raine enda vajadusest mugavate rõivaste järele ning see hakkas esimeste prototüüpide järel hoogsalt kuulsust koguma. k u u l soovib edasi anda ideed, et riided ei ole ainult kehakatted, vaid kannavad põhimõtet, on jätkusuutlikud, mugavad, isikupärased, multifunktsionaalsed ja unisex.

Kuna sTARTUp Day jagab neid samu väärtuseid, siis festivalil võib näha korraldusmeeskonda kandmas k u u l disaini rõivaid, mis on tehtud taaskasutatud riidest.

Mis on need isikuomadused, mis aitavad inimesel edukaks saada?

Ma arvan, et kõige olulisem on julgus erineda. Julge unistada ja ole oma eesmärkide poole püüeldes sihikindel. Tuleb kasuks, kui oled töökas, alati valmis arenema ja kindlameelne. Pead olema tervenisti kohal, et olla tõeliselt edukas!

Millised on olnud sinu teekonnal kõige suuremad võidud?

Suurim võit minu jaoks oli jõuda ideele luua oma isiklik bränd ja astuda välja oma mugavustsoonist. Minu jaoks oli võit fakt, et leidsin julguse minna uues suunas ja astuda seni avastamata rajal. See on andnud mulle elu, kus olen hetkes ja võtan sellest parima. Ma oskan protsessi nautida. Veel üks imeline võit on suurepärane meeskond. Ma olen leidnud enda kõrvale inimesed, kes toetavad mind, usuvad minusse ja näevad kuuli suurt pilti.

Kuidas on ebaõnnestumine või näiline ebaedu sind edasiseks eduks ette valmistanud? Kas sul on mõni „lemmik ebaõnnestumine“?

Ma ei vaata „ebaõnnestumisi“ kui ebaedu, vaid nagu olukordi, kus mulle anti võimalus areneda. Iga ebaõnnestumine on vajalik kasvuks. Pead analüüsima igat ebaõnnestumist ning sellest õppima. See on normaalne osa arengust ja edust.

Miks on praegu õige aeg sinu ettevõtte jaoks?

Ma usun siiralt, et alustasime täpselt õigel hetkel. Ajal, mil maailm vajab veidi, heas mõttes, raputamist. Me ei taha lihtsalt riideid müüa. Tahame müüa ideed ja selle taga olevat kontseptsiooni jätkusuutlikust mõtlemisest. Praegu on parim aeg leida erinevaid koostöövõimalusi ja rahastusi, et aidata headel mõtetel ellu ärgata.

Räägi mulle millestki, mida sa praegu õpid.

Ma üritan õppida, kuidas tekitada tasakaalu iseenda ja kõige vahel, mida me teeme. Kuidas olla süstemaatiline ja aega targalt kasutada. Kuidas usaldada oma sisetunnet ja olla kannatlik. Õpin, kuidas olla mänguline ja unistada veelgi suuremalt!

Mis ajab sind tuleviku osas elevile?

Teadmatus, mis juhtuma hakkab!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.