STARTUp Day 2020 blogi

Hero of the Week – Taniel Põld: “Mind inspireerib Eesti startupmaastik”

Taniel Põld on Degritteri tegevjuht, mis tegeleb ultraheliga vinüülplaate puhastavate masinate tootmisega ning paistab eriti silma oma minimalistliku stiiliga. Degritter on üks projektidest, mis on välja kasvanud Tartu Loomemajanduskeskusest, mis tegeleb lisaks Tartu loomemajanduse koordineerimise ning ürituste ja koolituste pakkumisega ka inkubatsioonikeskusena, et pakkuda loovettevõtjatele majandusalast ja juriidilist tuge.

Degritteri ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg sõnab: „Loomekas on väga uhke ja õnnelik võimaluse üle kaasa aidata Degritteri arengule. Degritter liitus meiega septembris 2018 ning oleme sellest ajast alates suutnud vastastikku väärtust pakkuda. Kui 2019 kevadel jagas LMK tunnustusi oma ettevõtjatele, siis aasta ettevõtte tiitli sai Degritter, mille tegijad on vaimustavalt stiilsed, süstemaatilised ja töökad inimesed.”

Millised isikuomadused aitavad inimesel edukaks saada?

Püsimatus. Liiga mugavaks muutumine ei too elus kaasa uusi avastusi ega saavutusi. Teiseks on oluline enda motiveerituna hoidmine. Meil on väga mage „Live, Love, Laugh” plakat kontori seinal, mis riputati üles väikese huumorina. Nüüd on aga nali minu kulul, kuna see tuletab mulle meelde, et pean oma motivatsiooni kallal rohkem tööd tegema.

Mida arvad mentoritest? Kas sul on mõni?

Sageli annab puhtalt probleemide seletamine juba uue vaatenurga. Ka teise inimese vaatenurk toob värskeid ideid. Selleks osaleme Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooniprogrammis, kus kohtume kord kuus oma mentori, Jutaga.

Suuremate väljakutsete puhul hakkame otsima oma ala asjatundjaid ja küsime nende arvamust ning nõuandeid. Meil on pikk nimekiri inimestest, kes on meid aidanud oma kogemusi jagades ja kellele oleme väga tänulikud.

Miks on praegu õige aeg sinu ettevõtte eksisteerimiseks?

Teenused nagu Spotify ja Apple Music on teinud mis tahes muusika mis tahes ajal kuulamise väga lihtsaks. Enamasti mängitakse muusikat taustaks ning tähelepanu on suunatud mujale. Füüsiliste meediumite nagu vinüülplaatide või CD-dega käivad kaasas rituaalid, sest nende kuulamiseks peab võtma aega. Lisaks on need muidugi ka head asjad, mida koguda.

Ma arvan, et seetõttu on taas tõusnud huvi füüsiliste muusikakandjate vastu. Vinüüliturg ja uute plaatide tootmine on alates 2007. aastast näidanud pidevat kasvu – seda nähtust nimetatakse vinüüli taaselustamiseks (Vinyl Revival- ing.).

Mind inspireerib:

Eesti startupmaastik. See annab tõelist tegutsemisjulgust, kui oled näinud, kuidas sõbrad, tuttavad ja eakaaslased on edukaid ettevõtteid nullist üles ehitanud.

Millised on olnud suurimad võidud sinu või sinu startupi teekonnal?

Keerulise elektriseadme väljatöötamine 4 aastat ilma eelneva kogemuseta antud valdkonnas ja lõpuks tulemuse nägemine. Aeg-ajalt leian end ikka vaatamas värskelt kokkupandud Degrittereid ja mõeldes, et kurat, see on üks peen masinatükk.

Kuidas on läbikukkumine või esialgne ebaõnnestumine sind hilisemaks eduks ette valmistanud? Kas sul on mõni „lemmik“ ebaõnnestumine?

Kui me oma esimesed kümme masinat 2019. aasta veebruaris välja saatsime, pidime need kõik vigase temperatuurianduri tõttu paar nädalat hiljem tagasi kutsuma. See oli üsna suur löök moraalile, kuid see andis meile nö kiirkursuse – tõelise „upu või uju“ momendi – kuidas pakkuda kliendituge ja hoida neid õnnelikena. Ma arvan, et meie kiire ja usaldusväärne klienditugi on üks meie peamisi eeliseid konkurentide ees.

Kus on Degritter 5 aasta pärast?

Oleme juhtiv plaadipuhastite tootja ja meie kaubamärgil on suurim turuosa. Saadaval on mitu mudelit, millest mõne kallal me juba töötame. Meie suurepärane meeskond kasutab saadud kogemusi ka toodete loomiseks uuele turusegmendile, mis pole HiFi-ga seotud.

Hero of the Week on Baltikumi suurima ärifestivali sTARTUp Day 2020 blogisegment. Rohkem infot festivali kohta siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.