Kadri Tuisk: „Paljud probleemid, millega ettevõtja silmitsi seisab, on isegi maailmale uued”

Selle nädala sTARTUp Day kangelane Kadri Tuisk on ettevõtte Clanbeat asutaja ja tegevjuht – isikliku kasvu tööriist, mis aitab inimestel avastada oma tõelisi kirgi, saavutada eesmärke ja kujundada oma tulevikku.

Ta on läbinud startup’i kaasasutamise teekonna, vastu võetud maailmakuulusasse startup-kiirendisse 500 Startups San Franciscos ja on just kaasanud 1,2 miljoni USD suuruse investeeringu, et edendada oma idufirma kasvu.

Kadri astub sTARTUp Day lavale 31. jaanuaril koos kahe iduettevõtte asutajaga, et anda nõu kuidas raha kaasata. Ta jagab lava Kaidi Ruusaleppa (Funderbeam’i asutaja ja tegevjuht) ja Kristel Kruustükkiga (Testlio asutaja ja tegevjuht).

Kuidas sai sinust ettevõtja – kas see juhtus loomulikult või oli see läbimõeldud otsus?

Mulle meeldis juba noorena tunne, et minu tegudel on mõju ja ettevõtlus väljendab seda minu jaoks kõige kiiremini. Ettevõtlus sai minu jaoks alguse siis, kui avastasin, et ma ei suuda 8–5 tööga soovitud mõju luua. Nii et traditsiooniline töötajaks olemine lõi mulle loomulikul teel võimaluse tegutseda ja ettevõtlusega alustada.

Kõigile lugejatele – alustage ettevõtluseni viivate tegevustega nii vara kui võimalik. Sest siis on teie isiklik õnnestumise ja ebaõnnestumise rada ning seeläbi ka õppimise aeg pikem.

Milliseid küsimusi peaks endalt küsima, et teada saada, mida soovid elus teha?

Teen seda ülevaadet regulaarselt. Ja ma ei tee seda küsimustega, vaid vaatan endasse, kui õnnelik ma olen erinevates eluvaldkondades. Analüüsin ja kohandan neid regulaarselt, et olla alati iseendaga kontaktis ja elada oma parimat mina. Ma nimetan seda oma elu kujundamise seanssideks. Sest saate päris palju ise luua endale soovitud elu.

Mida arvad mentoritest? Kas sul on mentor?

Mentorid on edasiliikumiseks üliolulised, sest paljud olukorrad, millega ettevõtja silmitsi seisab, on neile endale või isegi maailmale uued. Sellistel aegadel on tervislik küsida nõu, kas kelleltki, kes on teinud sarnaseid asju või silmitsiseisnud probleemiga, mida varem pole maailmas kunagi lahendatud. See nõuab teatud tüüpi mõtteviisi, mis on õpitav.

Mul on olnud mentoreid oma teekonna erinevates etappides. Mul ei ole ühte konkreetset, kelle poole ma igat tüüpi küsimustega pöördun. Otsin inimesi vastavalt sellele, millises faasis ma olen. Minu suureks õnneks – startup kogukond on teadmiste jagamiseks ja kaasa mõtlemiseks väga avatud. Ja annan ka tagasi, kui näen, et saan aidata.

Millised isiksuseomadused aitavad inimesel edukaks saada?

Iga inimese edu sõltub erinevatest teguritest ja seetõttu võib edu igaühe jaoks nõuda erinevaid isiksuseomadusi. Kuid minu puhul – positiivsus, meelekindlus ja tugev enesejuhtimisoskus.

Miks on praegu hea aeg Clanbeat’il eksisteerimiseks?

Aeg, mil inimesi võetakse ühtse massina, on õnneks hakanud läbi saama. Oleme üldlevinud majanduse äärel, kus teenused kohandavad end vastavalt indiviidile. Sama toimub ka haridusega. Selle pärast me eksisteerimegi.

Clanbeat on siin selleks, et aidata sellel muutusel toimuda, et maailmas oleks rohkem rahulolevaid inimesi, kes suudaksid positiivseid muutusi ellu viia. Haridusvaldkonna uuenduslik osa liigub õpilaste individuaalse õppimise võimaldamise suunas. Loodetavasti on peagi sisemine motiveeritus, eesmärkide saavutamine ja oma tuleviku kujundamine mitte ainult erivajadustega inimeste, vaid kõigi privileeg. Ja tulevikus mitte ainult õpilaste jaoks, vaid ka elukestva õppe toetamiseks.

Kuidas on ebaõnnestumised sind eduks ette valmistanud? Kas sul on mõni lemmik „läbikukkumine“?

Ma tunnen, et mu elu on täidetud pidevalt ebaõnnestumistega. Ma põrun milleski iga päev, olgu see väiksem või suurem. Ja see on väga väärtuslik aspekt, mida ma elu juures armastan. Valu on vältimatu. Kannatamine on valik. Sul on võim otsustada, kuidas reageerid ebaõnnestumisele ja kuhu see edasi viib. Läbikukkumine võrdub õppimisega ning see aitab meil olla midagi enamat. Kuigi lühiajaliselt pole alati seda nii lihtsalt võimalik võtta. Ja kõik ei pruugi selle mõtteviisiga nõustuda.

Mul on rahvusvahelise modelli taust, kus castingutele minek võrdub potentsiaalsete müügi- või investorikohtumistele minekuga. Ma olen ebaõnnestunud lugematutel kordadel ja saanud 100 korda „ei“, enne kui hakkasin vastuseks hoopis „jah“ saama. Ma õppisin, kuidas oma publikut häälestada ja oma äriideid esitleda.

Ma mäletan, et läksin oma esimestele castingutele ja investoritega kohtumistele sama energia ja entusiasmiga. Samas ei näinud ma esialgu suurt pilti ning ei tabanud ära, et kõik ei kavatse pühenduda sinu eesmärkidele ainult selle pärast, et sina sellesse usud. Kui oled käinud jubal 100 kohtumisel, lähened olukordadele palju süsteemsemalt ja teise nurga alt, mis viib eduni ja tekitab vähem südamevalu. Sa ei raiska enam aega valedele inimestele ja tegevustele. Seega on esimene samm õppida oma läbikukkumistest ja mitte alla anda.

—-

Hero of the Week on Baltikumi suurima ärifestivali sTARTUp Day 2020 blogisegment. Rohkem infot festivali kohta siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.