STARTUp Day 2020 blogi

Maailma noorimast purjetajast Metallica kontserdini – esimesed killud sTARTUp Day programmist

Uus hooaeg, uued algused! Baltikumi suurim ärifestival sTARTUp Day toimub 29.-31. jaanuaril juba neljandat korda. sTARTUp Day Eesti innovaatiliseima festivalina on eesmärgiks seadnud olla alati uuenduslik. Festivalile oodatakse ligi 4000 külastajat ja üle 100 maailmatasemel esineja.

Üritusel saab olema neli lava, suur demoala ja eraldi päev täis kõrvalüritusi, mis loovad tõeliselt ettevõtliku festivalimeeleolu. Ent üks asi ei muutu kunagi – väga tugev programm!

Sarnaselt eelmiste aastatega paneb festivali meeskond suurt rõhku tugeva programmi koostamisele ning huvitavate ja maailmatasemel esinejate Tartusse toomisele. Siin esimene pilguheit programmile:

Laura Dekker

Laura Dekker on Uus-Meremaal sündinud Hollandi purjetaja. Ta on noorim inimene, kes on üksi ümber maakera seilanud. 14-aastaselt, kui tema eakaaslased kaubanduskeskustes aega veetsid, ostis Laura Dekker oma esimese purjeka ja valmistus oma elu suurimaks seikluseks, millest on valminud ka Netflixi dokumentaalfilm Maidentrip.

Metallica kontserdil kogutud andmete esitlus

Sel aastal korraldati Tartus enam kui 65 tuhande külastajaga maailmakuulusa Metallica kontsert. Tartu otsustas koguda selle sündmusega seotud andmed – jälgiti mobiilset positsioneerimisest, pangakaardimakseid, mõõdeti õhukvaliteeti ning rattaringluse liikumist. STARTUp Day’l tutvustatakse selle suurürituse raames kogutud andmeid ja tehakse ülevaade saadud kogemusest.

Keith Siilats

Keith Siilats on Bolt Mobility tehnoloogiajuht ja kaasasutaja. Lisaks oli ta algselt osa skandaalsest Bahama saartel toimuma pidanud Fyre festivali meeskonnast, ent lahkus sealt, kui sai aru korraldusmeeskonna ebapädevusest. Keithi võib näha Netflixi dokumentaalfilmis, mis räägib Fyre festivali ebaõnnestumisest. Lisaks on ta veetnud märkimisväärse osa oma karjäärist Wall Streetil ja tal on BA ja MA kraad majanduses Cambridge’i ülikoolist.

Milda Mitkute

Milda Mitkute on riietemüügi online platvormi Vinted kaasasutaja. Seda kasutab üle 30 miljoni inimese üle maailma riiete müügiks, ostmiseks ja vahetamiseks. Tänu hiljuti kaasatud 100-miljonilisele investeeringule peetakse seda kõige väärtuslikumaks startupiks Baltikumis.

Vaata rohkem esinejaid siit!

Kokku toob sTARTUp Day’l lavale üle 100 esineja, kelle seas on hulgaliselt edukaid iduettevõtete asutajaid, traditsioonise ettevõtluse juhte, loomemajanduse esindajaid, investoreid ja olulisi otsuseid tegevaid poliitikuid. Programmist leiab inspireerivaid ettekandeid edu saavutamisest, läbikukkumisest ja sellest edasi liikumisest ning peadpööritavaid kogemuslugusid.

„Lisaks tugevale programmile tahame festivali külastajaid igal aastal üllatada,”  räägib Marili Vihmann, sTARTUp Day uus peakorraldaja. “Toome festivalile näiteks uued funktsionaalsed kiirkohtumiste ja roheenergiaalad. Soovime astuda suure sammu edasi, et sTARTUp Day oleks keskkonnasäästlikum üritus.”

Festivalini on jäänud viis ja pool kuud. Praegu on kõige parem aeg osta soodsaima hinnaga piletid. Early Bird piletid on müügil kuni 20. septembrini. Festivalipilet sisaldab 3-päeva pääset festivalile, kõrvalüritusi, meelelahutusprogrammi, seminare ja kõike, mida oled valmis sellest kogemusest vastu võtma. Pea meeles – mida rohkem oled valmis ise oma mugavustsoonist väljuma, seda rohkem sa ka vastu saad! Soeta pilet festivalile!

Festivali korraldavad Tartu linn, Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark, Contriber, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Ärinõuandla, Tartu Loomemajanduskeskus, Ole Rohkem ja Swedbank.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses