STARTUp Day 2020 blogi

SPARK Demos avati Tartu Wall of Fame

Novembri lõpust alates on SPARK Demos võimalik näha Tartu oma Wall of Fame’i, kus on praeguse seisuga 13 silmapaistvat startup’i.

Ettevõtted, kes said tunnustuse osaliseks, on Pipedrive, Playtech, Click & Grow, Mooncascade, Nevercode, SportID, eAgronom, Fitlap, Fractory, Fortumo, ZeroTurnaround, Skeleton ja Mobilab.

SPARK Demo juhataja Rasmus Haugasmäe sõnul tuli idee sein taasavada uuendatud kujul ja uues asukohas keskust opereeriva Tartu Teaduspargi juhatuse liikmelt  Andrus Kurvitsalt. Uueks asukohaks valiti SPARK Demo, kuna see on saanud oluliseks sündmuste keskuseks, kus on toimub igal aastal üle 90 ürituse. Kuna SPARK Demos liigub rohkelt inimesi, otsustati, et see on hea keskne koht, kus info välja panna. Varasem Tartu Wall of Fame asus sTARTUp Hubis.

Wall of Fame täieneb pidevalt ja kunagi lõplikult valmis ei saa, sest tunnustust väärivaid ettevõtteid tuleb aina juurde. Seinale on lihtsa vaevaga võimalik uusi ettevõtteid lisada ning suure tõenäosusega saab sein täiendust juba lähiajal.

Mille järgi idufirmasid seinale valiti?

Oluliseimaks kriteeriumiks ettevõtete valikul kujunes seotus Tartuga. Kõik seinale jõudnud ettevõtted on pärit Tartust või on tegutsenud siin märkimisväärse aja. Ettevõtete selektsioonis ei olnud määravaks kaasatud rahasumma, hinnati hoopis ettevõtte ärimudelit. Kriteeriumiteks olid ka igakuine käive, töötajate arv ning samuti populaarsus tarbijate seas.

Rasmus Haugasmäe sõnul tulid seina koostades esimesena pähe ettevõtted, mis on tuge saanud just SPARK Demost ja Tartu Teaduspargist. Näiteks Click & Grow pani oma esimese prototüübi kokku Protolabis. Samuti on neilt abi saanud Skeleton Technologies.

SPARK Demo on tugistruktuur ettevõtluse arenduseks, mis loodi 2016. aastal Tartu Teaduspargi eestvedamisel ja Tartu linna toetusel. See koondab endas Lõuna-Eesti edukaimad tootmisettevõtted ning ettevõtluse tugiorganisatsioone.

Tartu Teaduspark on innovatsiooni tugistruktuur teadus- ja tehnoloogiamahukate ettevõtete tekkeks, arenguks ja toetuseks. Lisaks vahendatakse rahvusvahelisi kontakte, pakutakse tehnoloogiateenuseid ning edendatakse regiooni ettevõtluse tugiorganisatsioonide koostööd.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.