STARTUp Day 2020 blogi

sTARTUp Day idee autor Andres Kuusik jättis jäljed Tartu Teerajajate Alleele

Tartu Teerajajate Alleele lisati sTARTUp Day idee autori ja ürituse ellukutsuja, Andres Kuusiku jäljed. Allee eesmärgiks on tunnustada Tartuga seotud inimesi, kes on linna arengusse märkimisväärselt panustanud.

„Tunnustuse saamine tekitab vastakaid tundeid – ühest küljest on suur au olla igaveseks jäädvustatud nii soliidses seltskonnas. Teisest küljest on tunne, et Tartus on väga palju tublisid inimesi, kes vääriksid seda rohkem kui mina,” mõtiskles Andres Kuusik saadud tunnustuse üle. „Ent kui mõelda suuremas pildis, siis sTARTUp Day on avaldanud Tartule suurt mõju. Tänu sellele teavad inimesed ka väljaspool Tartut, et siin toimub palju. Mul on väga hea meel, et seda on märgatud ja usun, et inimesed, kes hääletasid, võivad olla rahul, et tegid seda õige asja eest.“

Baltikumi vingeim ärifestival sTARTUp Day sai alguse 2016. aastal, eesmärgiga tuua kokku Tartus toimuvad erinevad ettevõtlusüritused. „sTARTUp Day teeb eriliseks see, et see on noorte ja kogukonna poolt korraldatud üritusega,” kommenteeris Andres Kuusik. „Seda tehakse suure õhina ja rõõmuga ning see väljendub kindlasti ka ürituse õhustikus. Usun, et Tartu ettevõtluskogukonna koostöö ja koostegemise rõõm on unikaalne kogu maailmas ja teeb meist ettevõtlusega alustamiseks parima paiga!” kiidab Kuusik Tartu erinevate organisatsioonide koostöövõimekust.

Andres Kuusik töötab Tartu Ülikoolis majandusteaduskonnas turunduse õppetooli juhatajana. “Noorte osalus on aga minu kui õppejõu jaoks erilise tähendusega. sTARTUp Day on nagu üks suur „käed-küljes“ õppeplatvorm. Igal aastal saab suur hulk noori tohutu arenguhüppe läbi isetegemise kogemuse. Kümned noored töötavad igapäevaselt tuumiktiimis ja sajad on ürituse juures vabatahtlikena abis,” tõi Kuusik välja temale ühe kõige südamelähedasema osa festivalist.

sTARTUp Day peakorraldaja Marili Vihmann ütleb, et see on suur tunnustus nii festivali kui selle autori jaoks. „Kui sTARTUp Day-d alustati, siis ei osanud keegi arvata, et sellest kujuneb rahvusvaheline suurüritus, mis on märkimisväärselt omanäoline. Nüüd pannakse sellest ka vääriline märk maha alleele ja me saame uhkusega olla teerajaja ettevõtlusmaastikul.”

Lisaks Andres Kuusikule jätsid oma jäljed alleele Vanemuise teater, mida esindas teatri juht Kristiina Alliksaar, ning kooli- ja koorijuht Undel Kokk. Jäljed on pronksi valanud skulptor Bruno Kadak.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.