STARTUp Day 2020 blogi

Superangel kutsub ettevõtjaid oma Alpi Maja nimelisse treeningprogrammi

Mullu kevadel käivitunud Eesti riskiinvesteeringute fond Superangel korraldas on tuntud selle poolest, et paneb ettevõtjad rahastuse saamiseks proovile.

Nädal tagasi toimunud Baltikumi suurimal ärifestivalil sTARTUp Day 2019 üllatas Superangel liftikõnede võistlusega, kus ettevõtjatel tuli oma ideed tutvustada jääralli sõidu ajal. Superangel pistis nelja iduettevõtte juhid võimsasse ralliautosse ning palus neil oma ettevõtet tutvustada samal ajal, kui sõideti jäärajal kiirusega 120 km/h. Roolis oli kogenud rallisõitja Roland Murakas.

Vaata, kuidas ettevõtjatel läks ja kuidas liftikõned pingeolukorras välja tulid.

Mis on Superangeli fond?

Superangeli riskifondi asutasid tänavu kevadel ettevõtjad ja investorid Veljo Otsason, Rain Rannu ja Marek Kiisa. Superangel plaanib nelja aasta jooksul investeerida 40 varajase faasi idufirmasse, kokku kaasatakse investeeringuteks 20 miljonit eurot. Otsason on rääkinud, et kuigi investeerimist alustatakse varajases faasis, soovitakse jätkata ettevõtte toetamist ka jätkuinvesteeringutes. Investeering ühe firma kohta jääb 50 000 euro ja 1,5 miljoni euro vahele.

Superangeli investorite ringi kuuluvad teiste seas Taxify asutajad Markus ja Martin Villig ning Oliver Leisalu, samuti endine Skype’i tegevjuht ja Telepordi asutaja Sten Tamkivi, Mobi partner Veiko Raime, Planet OSi asutaja Rainer Sternfeld ning TextMagicu asutaja Priit Vaikmaa.

Mis on Alpi Maja treeningprogramm?

Alpi Maja programm on ühe aasta pikkune ning on mõeldud varajases faasis iduettevõtetele.

See on tavapärastest kiirenditest erinev peamiselt kolmel põhjusel:

  1. Tavapärase 3-6 pikkuse programmi asemel kestab Alpi Maja treening 1 aasta. Treeneriks on vähemalt üks Superangeli partner;
  2. Keskendutakse ainult tulemustele;
  3. Superangel investeerib ainul juhul, kui usub, et on võimeline iduettevõtte järgmisele tasemele viima. Olgu selleks ettevõtte müümine, järgmine rahastusring või kasumlikkus.

Treeningprogramm ei sõltu asukohast, osaleda saavad ettevõtted üle maailma. Üks osa Alpi Majast on aga nelja nädala pikkune kliendi ja turu arendamise töötuba ühel suurel turul. Järgmised ettevõtted viib Superangel 2019 aasta aprillis Singapuri.

Alpi Maja programmi saab kandideerida kuni 31. jaanuarini. Kõigi kandideerinute seast valitakse välja 10 ettevõtet, kes kutsutakse 48 tunnisele häkatonile, mida korraldab Garage48. Nende hulgast valitakse välja parimad, kes saavad võimaluse Alpi Maja programmiga liituda.

Alpi Maja kohta rohkem informatsiooni siit.

See on Baltikumi suurima ärifestivali sTARTUp Day blogi, mida kureerib festivali korraldustiim.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.