STARTUp Day 2020 blogi

Taavi Tamkivi: “Magasin aastaid rahutult, muretsedes kõigi pärast, kes said haiget kurjategijate tõttu, keda ma ei suutnud tabada.”

Taavi Tamkivi: “Magasin aastaid rahutult, muretsedes kõigi pärast, kes said haiget kurjategijate tõttu, keda ma ei suutnud tabada.”

sTARTUp Day Hero of the week Taavi Tamkivi on ettevõtte Salv kaasasutaja ja tegevjuht. Salv on rahapesuvastane kasutajasõbralik platvorm finantsettevõtetele, mis aitab kuritegelikku päritolu raha tõhusamalt tuvastada. Hiljuti kaasas startup investoritelt 2 miljonit dollarit.

Taavi esineb 30. jaanuaril Baltikumi suurimal ärifestivalil sTARTUp Day, kus annab nõu, kuidas lahendada trillioni dollari probleemi.

Kuidas selgitaksid lapsele, mis on Salv?

Maailmas on palju-palju halbu inimesi, kes üritavad headelt inimestelt raha ära võtta. Praegu tabatakse 100-st halvast tüübist ainult 1 või 2 ning ülejäänud 98-99 pääsevad minema! Seega teeb Salv digitaalset tööriista valdkonnas, mille nimi on rahapesuvastane võitlus (AML), et aidata pankade headel inimestel püüda rohkem neid halbu inimesi Aitame kogu maailmas takistada kurjategijatel oma raha peitmast.

Kuidas sai sinust ettevõtja – kas see juhtus loomulikut või oli see kaalutletud otsus?

Kuigi olin juba pikka aega unistanud ettevõtjaks hakkamisest, nagu paljud mu lähisugulased, ei tekkinud mul head võimalust. Kuna matemaatika oli mulle alati meeldinud, valisin töökohad ettevõtetes, kus sain tihedalt numbritega töötada.

Matemaatika abstraktsest maailmast pole lihtne leida loomulikku teed ettevõtluse juurde. Lõpuks, pärast aastaid erinevates ettevõtetes ja töökohtadel töötamist selgus, et olin õppinud nii palju, et olin võimeline aitama inimesi paljudes teistes ettevõtetes. Minult hakati abi küsima ja üllataval kombel pakkusid paljud selle eest raha!

Kui minult hakati aina rohkem abi paluma, hakkasin palkama väga andekaid inimesi. Nii arenes see loomulikul teel äriks, mis meil on täna. Mul on väga hea meel, et see nii juhtus!

Millised on olnud suurimad võidud sinu teekonnal?

Enne kõike seda teadsin, et suudan lahendada keerulisi probleeme, ehitada suuri asju ja võita nende inimeste usaldus, kellega olen juba aastaid koos töötanud. Kuid sellest ei piisa eduka ettevõtte loomiseks. Võõraste inimeste usalduse võitmine on oluliselt keerulisem. On raske veenda võõraid, et nad usaldaksid mind, mu meeskonda ja meie missiooni. Miks nad peaksid?

Seetõttu on uute talentide värbamine, klientide usalduse võitmine ja investorite tung meie esimesse rahastamisvooru kindlasti minu senise teekonna suurimad saavutused. See uus oskus on aidanud mul väga lühikese aja jooksul moodustada tõeliselt küps 20st inimesest koosnev meeskond, võita mitu väga varajases faasis klienti äärmiselt ettevaatlikus B2B pangandussektoris ja saada võimaluse valida paljude huviliste hulgast kõige sobivamad riskikapitali investorid meie esimeseks rahastusvooruks.

Milline uus veendumus või harjumus on viimase viie aasta jooksul sind ja sinu elu kõige rohkem arendanud?

Üks asi, mis on minu elu palju paremaks muutnud, oli aeg kui sain olla kodus oma naisega meie neljanda lapse sünni ajal. Mul oli võimalus olla täiskohaga isa rohkem kui aasta. Okei, võib-olla on „täiskohaga” natuke liialdus. Sellel ajal kodus tegin ka palju tööd oma hobiprojektidega, kohtusin paljude vanade sõprade ja kolleegidega, hakkasin ingelinvestoriks ja tegelesin palju õppimisega.

Kuid ikkagi aitas see kodus oldud aeg mul meelde tuletada ja keskenduda olulisele. Tegelikult kohe pärast seda, kui olin oma kõige noorema lapsega kodus olnud, asutasin ettevõtte, mis nüüd on Salv.

Mis sind inspireerib?

Mind inspireerivad intellektuaalselt keerulised probleemid. Mitte ainult probleemid ise, vaid ka nende lahendamine. Ja iga kord, kui seisan silmitsi mõne tohutu väljakutsega ja leian lahendusi, muudab see mind seiklushimuliseks. See on nagu intellektuaalselt uurimata territooriumi vallutamine.

Miks sa teed seda, mida teed?

Olen juba rohkem kui 10 aastat peatanud finantskurjategijaid, kes on üritanud kasu saada lahedaimatest maailmamuutvatest tehnoloogiatest – Skype ja TransferWise. Magasin aastaid rahutult, muretsedes kõigi inimeste pärast, kes said haiget kurjategijate tõttu, keda ma ei suutnud tabada.

Ma teen endiselt seda sama, kuid nüüd Salviga palju suuremal, skaleeritavamal tasemel. Olen nii põnevil, et nüüd kui Salv eksisteerib, saavad ka teised institutsioonid paremini finantskuritegusid peatada ja muuta maailma meie kõigi jaoks turvalisemaks.

Kus on Salv 20 aasta pärast?

Nagu üksikisikutega on “Verified by Visa” usaldus krediitkaardimaailmas, on Salv usalduse märk, mida inimesed saavad oma finantsteenuse pakkujale näidata, öeldes: “Selle inimesega on turvaline koostööd teha”.

Finantsettevõtete jaoks on Salv nagu pankadele mõeldud kaasaegne viirusetõrjetarkvara, mis töötab tagataustal, et võidelda efektiivselt alles jäänud rahapesu katsetega. Ja nende kahe vahel on Salv aidanud numbrite suundumusi tagasi pöörata, nii et kogu maailmas püüame 100st finantskurjategijast 98–99, mitte vastupidi, nagu see oli 2019. aastal.

—–

Hero of the Week on Baltikumi suurima ärifestivali sTARTUp Day 2020 blogisegment. Rohkem infot festivali kohta siin!

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.