Hiinas Qinghai loodeosa provintsi lähistel alustas äsja tööd maailma üks suurimaid ja võimsamaid päikeseelektrijaamu. Uue jaama rajamisega astus Hiina sammu lähemale nende seatud eesmärgile, milleks on olla 2060. aastaks süsinikuneutraalne riik.
Päikesepargi võimsus on 2,2 gigavatti, mis teeb sellest maailmas suuruselt teiseks, jäädes napilt alla India 2,245 gigavatisele Bhadla päikesepargile. Kuni tänaseni oli Hiina suurim päikesejaam Tenggeri kõrbes asuv park, mille võimsus oli 1,54 gigavatti.
Võrdluseks võib tuua teise suurvõimu Ameerika Ühendriigid, kelle riigi suurima päikesefarmi võimsus on kõigest 579 megavatti. Peaaegu neli korda vähem võimsam kui Hiina värske päikeseelektrijaam.
Uue päikeseelektrijaama ehitus kestis neli kuud ning lõppes tänavu septembris. Päikesepark on ehitatud koostöös tehnoloogiaettevõtte Sungrow ja riigile kuuluva kommunaalettevõtte Huanghe Hydropower Development.
Kahe ettevõtte vahelise koostöö on osa kommunistliku partei plaanist luua “supervõrk”, mis mis kannab tuule-, päikese- ja hüdroenergiat riigi läänepoolsest osast tihedamasse ida poolsesse osasse.
Kuigi Hiina on maailmas taastuvenergia valdkonnas juhtpositsioonil, siis sellest hoolimata sõltub riik veel endiselt suurel määral kivisöest. Global Energy Monitor andmetel on 2020. aastal riigi kivisöe toodang võrdväärne Lõuna-Aafrika omaga.