Juba reedel! Miks tasub külastada Teadlaste Ööd TalTechis?

Foto: Shutterstock.

Teadushuvilistel on taaskord põhjust rõõmustada, sest reedel, 25. septembril kell 18.00 algab TalTechis taaskord Teadlaste Öö.

Ürituse raames saavad kõik huvilised külastada põnevaid tegevusi peamajas, majandusmajas, energeetikamajas, loodusteaduste majas, tekstiilimajas ning innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory.

Teaduskonnad ja instituudid annavad võimaluse heita pilgu teadusmaailma kulisside taha, luues erinevaid ja huvitavaid töötubasid.

Mitmekesine programm pakub rõõmu kõigile

Tegevusi jagub igale vanusele, huvile ning maitsele. Näiteks loodusteaduste majas pannakse püsti uhke Toidulabor. Õppida saab jäätise valmistamise tehnoloogiat ning ka seda, kuidas toimub toidu sensoorne analüüs ning digitaalne hindamine.

Kui hing ihkab veelgi sügavamale minna, siis molekulide maailma töötuba mõnekümne sammu kaugusel aitab huvilistel molekule ise luua, organiseerida ning vaadelda.

Kui tunned endas ära ettevõtliku vaimu, siis saab majandusmajas osaleda äriideede arendamise töötoas, kus arutletakse ettevõtluse, ideede analüüsimise ning meeskonnatöö üle.

Ent kui virtuaalreaalsus tundub sulle tulevikus olevat asendamatu, hõlmates valdkondi kosmoselendudest meelelahutuseni, siis oled oodatud Mektory XR keskusesse, et sukelduda VR-süsteemide põhjalikku maailma.

Kuidas toimub registreerimine?

Maailmas valitsevad hetkel keerulised olud ning kõigi tervise hoidmiseks tuleb paljudesse töötubadesse end ette registreerida ja kanda alati maski, mis tuleb igaühel endal kodust kaasa võtta.

Õhtu jooksul võib osaleda maksimaalselt kahes töötoas ning TalTechis antakse omalt poolt kõik, et kõik külastajad saaksid unustamatult vahva ja turvalise elamuse.

Grupid täituvad jooksvalt ning vabu kohti ja gruppe saab näha registreerimislehel. Teadlaste Ööle saab registreerida siin ning programmiga lähemalt tutvuda siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.