Teadus ja tulevik

Kaasa teadlased tootearendusse: TalTech avas laboriteenuste otsingumootori, mille andmebaasis on ligi paarsada teenust

Kõrvuti laboriteenustega pakub Tallinna Tehnikaülikool ettevõtjatele ka teisi koostöövõimalusi näiteks kaasata tehnikaülikooli teadlased tootearendusse või leidmaks tehnoloogilisi lahendusi tootmisprotsessi optimeerimiseks läbi arenduskoostöö.Foto: Shutterstock

Tallinna Tehnikaülikool avas oma kodulehel laboriteenuste otsingumootori, mille kaudu on ülikooli laborite teenused koos kirjelduste, kontaktide ja meetoditega lihtsalt ja kiiresti leitavad ühest kohast. Algatuse laiem eesmärk on TalTechi ettevõtluskoostöö edendamine.

TalTechi partnersuhete juht Ilmar Härg viitas, et ülikool on laboriteenuseid pakkunud kogu aeg, kuid uue otsingumootoriga saavad ettevõtete arendus- ja tehnoloogiajuhid või lihtsalt teenuste ja toodete arendajad lihtsama võimaluse õige info leidmiseks ja ülikooliga kontakteerumiseks.

Missuguseid teenuseid pakutakse?

Tallinna Tehnikaülikooli laboris võib saada kinnituse näiteks toote või materjali kvaliteedile, vastupidavusele, tootja lubatud omadustele. Testimine aitab ennetada ja ära hoida võimalikku majanduslikku kahju kehva kvaliteediga või kliendi vajadustele mittevastava toote või materjali müügist.

Ülikooli taristus on üle 70 labori

2021. aasta seisuga on Tallinna Tehnikaülikooli taristus üle 70 labori, millest umbes kolmandik on praegu leitav otsingumootoriga.

Härg lisas, et otsingumootorit täiendatakse uute teenustega pidevalt, eesmärk on saada otsingumootori andmebaasi kõik teenuseid pakkuvad laborid.

Praeguseks on 196 teenust üle vaadatud ja andmed ajakohastatud. Näiteks saab otsingumootori abil leida labori, kus tehtaks metallide painde- või tõmbekatset või kutsuda tehasesse spetsialisti, kes mõõdab ära antud töökeskkonna ohutegurid (sh näiteks müra, valgustus, elektromagnetväljad, vibratsioon).

Kõrvuti laboriteenustega pakub Tallinna Tehnikaülikool ettevõtjatele ka teisi koostöövõimalusi näiteks kaasata tehnikaülikooli teadlased tootearendusse või leidmaks tehnoloogilisi lahendusi tootmisprotsessi optimeerimiseks läbi arenduskoostöö.

Laboriteenuste otsingumootor on leitav: taltech.ee/laboriteenused

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.