Kui hea karjääri tagab doktorikraad?

TalTechi doktorite promoveerimine. Majanduse doktor Kati Keel.Foto: TalTech

Neljapäeval, 16. mail on Tallinnas doktorikooli karjäärikonverents, kuhu oodatakse ennekõike Eesti doktorante, magistrante ja teisi doktorantuurimõtetega inimesi.

Konverentsi eesmärk on tutvustada karjäärivõimalusi akadeemiast tööstuseni, valitsusest ettevõtluseni, samuti teadvustada doktorikraadi väärtust. 

Tehnikaülikooli ja Euroopa Kosmoseagentuuri doktorant Katriin Kristmann leidis, et doktorantuuri läbimine võib olla suur katsumus ning vahel tuleb seda otsust skeptikute põhjendada. Tema jaoks on see investeering endasse ja põnevasse tulevikku. Ta lisas: „Soovin, et rohkem inimesi teaks, mida doktorantuur endast kujutab, et oleks lihtsam selgitada, mis on minu roll ülikoolis. Paljudele on see võibolla avastamata karjäärivõimalus.“

Tänu doktorantuurile on Kristmannile uksed avanud Euroopa Kosmoseagentuur ning ta saab mitu korda aastas reisida erialastele konverentsidele, mis toimuvad näiteks Singapuris, Dubais ja Bakuus. 

TalTechi doktoriõppe valdkonnajuht Kaire Kaljuvee sõnas, et karjäärikonverentsile on oodatud doktorandid, kes soovivad saada teadmisi ja inspiratsiooni oma teadlastee kujundamisel, samuti magistrandid, et näidata neile edasiõppimise mõju karjäärile, olgu see siis akadeemiline või mitte. Samuti on oodatud kõik teised huvilised, näiteks teadlased, ettevõtjad ning ülikoolide koostööpartnerid ja vilistlased, et luua kontakte koostööks ja vahetada teadmisi. Konverentsil on kaasahaaravaid ja inspireerivaid näiteid ja kogemuslugusid endistelt ja praegustelt doktorantidelt.

Doktorikooli karjäärikonverents toimub juba teist aastat. Foto: TalTech

Kaljuvee rõhutas, et doktoritel on lisaks oma eriala süvateadmistele võime läbi kriitilise mõtlemise ning teadusliku ja süsteemse lähenemise analüüsida ja lahendada keerulisi päriselu probleeme. „Need pädevused aitavad kaasa innovatsioonile ja majanduskasvule ning aitavad lahendada probleeme ühiskonna ja seda väga erinevates eluvaldkondades.“

Sel aastal TalTechi eestvedamisel toimuv konverents on Eesti doktorikooli hõlma all ja selles osalevad kõik Eesti ülikoolid. Konverents toimub juba teist aastat.

Loe ka sissevaadet Katriin Kristmanni uurimistöösse TalTechi ettevõtlusuudiste portaalist Trialoog.

Eesti doktorikooli karjäärikonverents “Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!” on neljapäeval, 16. mail Tallinna Tehnikaülikoolis (Ehitajate tee 5, Tallinn). Karjäärikonverentsil osalevad kõik Eesti ülikoolid. Registreeruda saab siin. Ajakava on aga siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.