Mis toimub küberturbes ja mida peaksime teadma Ukrainas toimunud küberrünnete kohta?

Eesti-Poola küberkonverentsi üks peaesineja on julgeolekuekspert Rainer Saks

Julgeolekuekspert Rainer Saks.Foto: Madis Veltmann / Scanpix

Mis toimub küberturbes ja mida peaksime teadma Ukrainas toimunud küberrünnete kohta? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saab vastuse juba 3. novembril Tallinna Tehnikaülikooli innovatsioonikeskuses Mektory toimuval rahvusvahelisel konverentsil “Artificial Intelligence & Cybersecurity. Connecting Three Seas Initiative Countries”. Lisaks tuleb arutlusele, kuidas paistab küberturbe olevik ja tulevik avaliku ning erasektori vaatevinklist?

Kohale tulevad valdkonna tippspetsialistid

Rahvusvahelise küberturbe konverentsi kolmes paneeldiskussioonis astuvad üles oma valdkonna eksperdid. Teiste seas tuntud julgeolekuekspert Rainer Saks (CybExer Technologies OÜ), Anett Numa ja Laura Oolup  kaitseministeeriumist.

Samuti osalevad arutelus Poola peaministri kantselei küberturvalisuse osakonna direktor  Łukasz Wojewoda ning Poola kaitsejõudude küberturvalisuse osakonna asejuht kolonel Mariusz Chmielewski.

Lisaks sellele, missugune paistab küberturbe olukord praegu ja edaspidi, kõneldakse konverentsil viimasel ajal nii Ukrainas kui ka mujal maailmas toimunud küberrünnetest. Moderaatorid on tuntud ajakirjanik Neeme Raud, Poola esindaja Waldemar Król ja Tallinna Tehnikaülikooli professor Tanel Kerikmäe.

Osaleda saab ka veebis

Konverents toimub hübriidvormis – osaleda saab nii kohapeal Mektorys kui ka Youtube’i otseülekannet vaadata. Registreerida on võimalik veebilehel SIIN. 

Konverentsi korraldajateks on TalTech Legal Lab (Tallinna Tehnikaülikooli õiguse instituudi ja advokaadibüroo NJORD koostööprojekt) ja Poola suursaatkond. Korraldamist toetab ka Poola-Eesti kaubanduskoda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.